Rozpačitá sezóna pro Jakuba Valského. Nejprve hořký nepostup, pak reprezentační dres

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - Znovu po roce se Jakub Valský rve o závěrečnou nominaci na světový šampionát v Praze a Ostravě. Po vyřazení Radima Šimka a oznámení odchodu Tomáše Filippiho je tak jediným libereckým hokejistou, který odletěl k přípravnému dvojzápasu v Norsku.

Tygrům se extraligový ročník 2014/2015 nevydařil, Jakub Valský ale patřil k důležitým článkům týmu. I přes zranění v druhé polovině roku nastřádal v 41 zápasech 21 bodů za 10 gólů a 11 nahrávek. "Sezóna byla špatná. Neudělali jsme play-off a to mluví za všechno," hodnotil mladý útočník.

Jakub Valský si znovu zvyká na reprezentační dres

"Dařilo se ještě lépe než vloni, ale asi to mohlo být i lepší. Měl jsem tam nepříjemné zranění, takže jsem z toho na chvíli vypadl a zpátky jsem se do toho dostal až na konci," pátral v paměti. "Rozuměli jsme si hlavně s Tomášem Filippim, pak ale přišel jiný trenér a rozdělil nás," vysvětloval několikanásobný český reprezentant.

A právě český národní tým je teď pro Valského velmi aktuální téma. "Je tam velká konkurence. Sjedou se sem ti nejlepší hráči z celého světa, NHL i Ruska. Já budu samozřejmě dělat všechno, abych tu svou šanci dokázal využít," věří. "Myslím, že jsem silnější než vloni a přece jen už nějaké zkušenosti mám." usmíval se. "Už se moc těším," zářil šestadvacetiletý Tygr.

Po prodloužení roku v národním týmu však liberecký forvard bude pomalu vyhlížet suchou přípravu na sezónu nadcházející. "Mě nějaká ta kondiční příprava nikdy nevadila. Beru to jako součást hokeje. Jsme profesionálové a víme, že to k tomu patří stejně jako tréninky a zápasy v lednu. Nemám s tím problém," uzavřel hráč Bílých Tygrů a hokejové reprezentace.

Slavná trojice aneb selská jízda