Prospali jsme prvních deset minut a Olomouc to trestala, věděl o příčině neúspěchu Jakub Valský

Date of publication Author Karolína Vysloužilová

O L O M O U C – Šesté kolo nejvyšší domácí hokejové soutěže mělo na programu zápas HC Olomouc proti týmu Bílí Tygři Liberec. Kohouti se díky gólu Rostislava Marosze dostali už v první minutě do vedení a svůj náskok postupně zvyšovali. Liberečtí se však nenechali zahanbit a utkání zdramatizovali, když sedm minut před koncem utkání snížili na rozdíl jediné branky. „Určitě je škoda, že jsme prohráli, protože výhra byla blízko,“ smutnil autor první branky Liberce Jakub Valský.

Olomouc v pátek v plecharéně přivítala soupeře z Liberce. Bílí Tygři se s domácím týmem střetli naposled v roce 2013, kdy oba celky bojovaly v baráži o extraligu. Tým ze severu Čech byl úspěšnější a v nejvyšší domácí soutěži se udržel, Hanáky dokonce porazil v každém vzájemném zápase. Kohouti tak měli co vracet. „O baráži jsme se vůbec nebavili. Přistupovali jsme k tomu jako ke každému jinému zápasu – pustili jsme si nějaká videa, hlavně přesilovky, a to bylo vše,“ prozradil Jakub Valský, který v roce 2013 hrál za Rytíře Kladno.

Liberecký tým přijel na Hanou přesně na čas, neměl tedy příliš času na rozcvičení. Možná i to mělo na začátek zápasu vliv. Hned v první minutě se trefil olomoucký útočník s číslem 28, Rostislav Marosz, který si v desáté minutě připsal asistenci na gólu Martina Cibáka, a na třígólový rozdíl zvyšoval David Škůrek. „Prvních deset minut jsme byli ospalí, nejezdili jsme, nebojovali jsme. Olomouc si za vším víc šla, hráči hodně doráželi, více bruslili, všechno jim šlo celkově lépe než nám,“ zhodnotil vývoj zápasu autor první trefy Tygrů Valský. „V šatně jsme si o přestávce řekli, že musíme hrát poctivě, víc do toho jít, zlepšit se,“ odhalil zákulisí šestadvacetiletý útočník.

Ve druhé třetině vstřelily gól oba týmy, a i když se poté v 53. minutě trefil Michal Bulíř, a snížil tak náskok Kohoutů na jeden gól, domácí si utkání pohlídali, a do tabulky si tak zapisují tři body. „Určitě je nám líto, že jsme prohráli, měli jsme dost šancí, ale Olomouc do toho víc šla. Měli jsme do toho dát srdíčko, padat více do střel a více dorážet. Bylo to blízko, ale bohužel to nevyšlo,“krčil rameny kladenský odchovanec.

Liberečtí Tygři ještě ve středu hráli páté kolo hokejové Ligy mistrů, na nic se ale nevymlouvali „Je začátek sezóny, nemůžeme nic svádět na únavu,“ odmítl jakékoli pochybnosti Valský. Po minulé sezóně ukončil aktivní hráčskou kariéru Petr Nedvěd, nabízela se tedy otázka, je-li jeho absence v týmu nějak znát. „Určitě nám chybí – jak v šatně, tak na ledě. Petr dokázal mužstvo vést a v některých situacích, jako jsou třeba přesilovky, je jeho absence znát,“svěřil se útočník nosící na drese číslo 71.

Olomoucký stadion pravidelně navštěvuje okolo pěti tisíc fanoušků, kteří dokáží vytvořit perfektní atmosféru, čehož si všiml také autor šesti extraligových tref. „Mně osobně se tu hrálo moc dobře. Olomouc má sice starší zimák, ale právě díky tomu zde byla skvělá atmosféra,“ chválil si olomoucké příznivce hokeje Valský.

Slavná trojice aneb selská jízda