Pod Ještěd zavítá celek z města koní a perníku

Date of publication Author Jaroslav Andrle, Radek Vokál

V pátek přivítají Bílí Tygři na svém ledě hokejisty z města koní a perníku. Letos se Libereckým v přípravě výsledkově obzvláště daří, protože dosud nepoznali hořkost porážky (šest utkání vyhráli a dvakrát remizovali). Na domácím ledě zatím v obou zápasech navíc udrželi čisté konto. Proti svému bývalému celku poprvé nastoupí v dresu Bílých Tygrů obránce Miroslav Duben. Utkání začne v 18 hodin.

Po nevydařeném závěru uplynulé sezóny, kdy Pardubičtí suverénně vyhráli základní část extraligy a ve vyřazovacích bojích nečekaně podlehli papírově slabšímu celku z Plzně, došlo v kádru Moelleru k velkým změnám. Trenéra Miloše Říhu vystřídal ve vedení lavičky neméně zkušený kouč František Výborný, který v roce 2000 vyhrál extraligový titul se Spartou a v posledních dvou sezónách působil v Litvínově.

Pardubickou svatyni bude střežit místo Adama Svobody, který odešel do Norimberku, brankář slovenské reprezentace Ján Lašák, do kterého jsou po jeho příchodu z Petrohradu vkládány v Pardubicích velké naděje. Lašákovi by měl krýt záda velezkušený Jaroslav Kameš, který se blýskl v jarním play-off první ligy, kdy svými zákroky pomohl Berounským Medvědům až do finále proti Dukle Jihlava.

Zadní řady Východočechů opustil bek Miroslav Duben, který se již zabydlel právě v městě pod Ještědem. Na jeho místo "přilétli" do Pardubic hned dva bývalí Orli, ofenzivní zadák David Havíř a řízný Jan Snopek. Z Liberce se po sezóně do Pardubic přestěhoval rychlonohý křídelník Lubomír Korhoň, který v uplynulé sezóně v dresu Bílých Tygrů nesplnil očekávání. Útočné řady naopak opustily dvě osobnosti - technik David Pospíšil bude kapitánovat v plzeňském Lasselsbergeru, nad kariérou pardubické legendy Otakara Janeckého se zatím vznáší otazníky.

Zatímco v dresu Bílých Tygrů jsou všichni zdraví, snad jen s výjimkou Ladislava Šmída, který odpočíval po lehčím otřesu mozku, musí se František Výborný potýkat s větší absencí. Brankář Lašák a centr Jiří Dopita se připravují na Světový pohár, chybí též Jaroslav Kudrna a Tomáš Divíšek. Po operaci kolene je Lubomír Korhoň. Proti Magnitogorsku odpočívali i Michal Sýkora a Libor Zábranský. Pardubický lodivod nyní řeší otázku, zda nastoupit v Liberci se třemi útoky či zda dát šanci předvést se mladým hráčům.

Příprava HC Moeller Pardubice

A jak se dařilo pátečním soupeřům Bílých Tygrů v přípravě? Rozjezd měli Pardubičtí suverénní, po dvou výhrách nad Berounem a Jihlavou si připsali další tři vítězství na turnaji ve švýcarském Vallée de Joux, kde loni vyhráli všechny zápasy. Letos se stali opět vítězi turnaje, když porážku ve čtvrtém zápase s Lausanne 3:4 v prodloužení vrátili svému soupeři ve finále turnaje i se slušnými úroky - 11:1. V úterý, po návratu z alpské země, si pak doma Pardubičtí připomněli jarní neúspěšnou sérii s Plzní, když Romana Málka v brance hostí překonali jen dvakrát a prohráli s Magnitogorskem 2:5.

Výsledky Moelleru v přípravě:
HC Moeller Pardubice - HC Berounští Medvědi 4:1
HC Dukla Jihlava - HC Moeller Pardubice 2:4
HC Moeller Pardubice - HC Fribourg-Gottéron 4:0
HC Moeller Pardubice - Servette Ženeva 7:4
SC Bern - HC Moeller Pardubice 0:4
Lausanne - HC Moeller Pardubice 4:3 po prodl.
Lausanne - HC Moeller Pardubice 1:11
HC Moeller Pardubice - Metallurg Magnitogorsk 2:5

Sestavy v posledním zápase

Pardubice: Kameš (41. Koutský)- Linhart, Mudroch, Novotný, Čáslava, Pácal, Vágner, Havíř, Snopek - Tvrdík, Blažek, Lubina - Razingar, Mikeska, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha - P. Sýkora, Šeda, Rolínek.

Bílí Tygři: Hnilička - Ovčačík, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek

Slavná trojice aneb selská jízda