Pavel Hynek: Čekají nás nesmírně těžké zápasy, které nás donutí jít do všeho naplno

Date of publication Author Martin Zíta

Bílí Tygři za sebou mají polovinu přípravných zápasů a nyní je čekají souboje v rámci Ligy mistrů. První již ve čtvrtek, kdy se na ledě Tipsport areny představí finský Kärpät Oulu. Právě o evropské soutěži, ale také o celkovém letním vývoji, hovořil hlavní trenér libereckého A-týmu Pavel Hynek.

“Zatím žádná sláva, nebudeme si nic namlouvat,“ znělo poměrně jasné zhodnocení dosud odehraných duelů. „Dobrý zápas jsme odehráli na Slavii, kde jsme sice nedali gól, ale byli jsme lepším týmem. Dobrý výkon jsme podali i doma s Hradcem Králové, tyto dva zápasy splnily, co jsme od přípravy očekávali. Stejně tak na Spartě, kde nám ale soupeř ukázal, na čem musíme zapracovat,“ pokračoval liberecký trenér. „Sparťané byli lepší v pohybu, po herní stránce a hlavně v osobních soubojích. Ukázalo nám to chyby, které děláme. Rozebírání hráčů v obranném pásmu, správné zdvojování."

Zatímco se zápasy přílišná spokojenost nepanuje, s přístupem hráčů ano. „Musím kluky pochválit, že se snaží a solidně pracují v tréninku, v tom problém nemáme.“ Pavel Hynek se s asistentem Milanem Černým zaměřili i na jednu specifickou činnost. „V týdnu jsme začali trénovat přesilovky a vytvořili přesilovkové formace, což se snad na hře projeví. Potřebujeme se zvednou ve finální fázi. Nedaří se nám realizovat šance, v tom musíme přidat,“ popisoval slabinu libereckého týmu, čemuž odpovídá i osm vstřelených branek v pěti zápasech.

"Už bude potřeba utahovat šrouby."

S blížícím se koncem předsezonního období už mají trenéři jasněji i o podobě sestavy pro nový ročník. „Už s tím tolik nebudeme míchat. Jednu lajnu chceme vytvořit kolem Barteka s Bulíkem, kteří mají na sebe vazbu, jednu kolem Filippiho a jednu kolem Vampoly,“ prozradil liberecký lodivod trenérské úmysly. „Jak ale zní jedna fráze, kterou rád používám: Optimální sestava neexistuje. Vždy je někdo zraněný nebo nemocný, situace se kolikrát mění z hodiny na hodinu.“

K poctivé rotaci dosud docházelo i v brankovišti Bílých Tygrů, kde se střídali Ján Lašák a Marek Schwarz, v něm se ale zatím nic zásadního měnit nebude. „Určitě je v těch pěti zápasech ještě protočíme, rozhodně je všechny neodchytá jeden brankář. Chceme, aby byli rozchytaní oba dva.“

Jak již bylo zmíněno, už ve čtvrtek startuje první ročník hokejové Ligy mistrů a Bílí Tygři se ve skupině „A“ mohou těšit skutečně mistrovské společnosti. „Čekají nás zápasy s finským mistrem Kärpätem, s Kolínem nad Rýnem, německým vicemistrem, a Košicemi, které vyhrály slovenskou extraligu. Co jiného by nás mělo pro zápas motivovat,“ pokládal čtyřiačtyřicetiletý kouč řečnickou otázku.

“Už bude potřeba začít utahovat šrouby a chodit do všeho naplno. Tito soupeři nás k tomu donutí, o tom jsme se přesvědčili už v European Trophy, kdy měly zápasy kolikrát vyšší úroveň než extraligové zápasy, a to je pro nás jedině dobře.“

Právě zmiňovaná European Trophy, která Lize mistrů uvolnila místo, přinesla první vážnější zkušenosti s elitními evropskými celky. Pro Pavla Hynka, který soutěž zažil na lavičce Pardubic a Liberce, se už konfrontace se zemí tisíce jezer stala trochu rutinou. „Každý rok jsme hráli s Tapparou a TPS, v Pardubicích i Liberci. Takže jsem rád, že letos budeme hrát s Kärpätem a bude nějaká změna.“

Slavná trojice aneb selská jízda