Marek Schwarz: Ještě jsem nechytal při takhle dobře odehraném zápase

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - Marka Schwarze dělily v zápase se Zlínem pouhé dvě minuty od čistého konta, jeho ztráta ho ale nijak nemusela mrzet. Tygři totiž ovládli duel po zásluze vysoko 5:1. "Chtěli jsme odčinit zaváhání z Olomouci a vyšlo nám to na výbornou," říká zkušený gólman.

Odehráli jste podle tebe ideální zápas?
Bylo to od nás velmi povedené utkání. Kluci byli téměř bezchybní, odzadu hráli velmi zodpovědně a v útoku byli velmi produktivní. Předvedli obdivuhodný výkon.

Marek Schwarz oddechuje u střídačky

Nebylo to trochu dáno současnou nepohodou Zlína?
Myslím, že ne, na to jsme se vůbec neohlíželi. Hlavně jsme chtěli odčinit prohru v Olomouci, kde se nám vůbec nedařilo. To se povedlo na výbornou.

Nenudil ses chvílemi v brance?
Ono to tak asi chvílemi mohlo vypadat. Neměl jsem tolik práce, a když už, tak to nebyly příliš těžké zákroky. Maximálně jeden až dva na začátku třetí třetiny, ale jinak jsem nechytal těžký zápas.

Marek Schwarz při cestě na střídačku

Teď už k parádičce, kterou předvedl Martin Bakoš. Nachytal tě někdy s tímhle blafákem na tréninku?
Martin je šikovný a vím, že tohle umí. Ale když si to občas na tréninku zkusí a já jsem v brance, tak mu to vždycky chytím. (smích) Udělal to hezky, povedlo se mu to, takže z toho byl ve výsledku krásný gól.

Jak těžko se podobná akce chytá?
Snadné to rozhodně není. On má hodně možností kam zakončit, ale Martin má zvláštně zahnutou hokejku, takže se to opravdu nedá číst, a se svou šikovností toho využívá.

Jak moc tě mrzí pokažené čisté konto na konci a co říkáš na to, že Liberec ještě žádnou nulu nemá?
Už jsem si říkal, že by to mohlo dopadnout. Bohužel, už se nedá nic dělat. Hlavně, že vyhráváme a že se nám daří. A celkově co si pamatuji máme poslední nulu někdy v přípravě nebo v CHL, ale už si na ni ani moc nevzpomínám. Hlavní je to, že bereme tři body.