Klubové rekordy. Které Tygři pokořili, a které naopak na předčení čekají?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Překonávání limitů či rekordů je nedílnou součástí všech sportů, jinak tomu samozřejmě není ani v hokeji. V letošní sezóně se naše mužstvo postaralo hned o několik výrazných milníků. pojďme si je společně s těmi, které stojí na dosah, připomenout.

Na úvod se zaměřme na maximum, které již bylo v letošní sezóně úspěšně překonáno. Tygrům se v minulosti podařilo dosáhnout úspěšné série sedmi výher v řadě hned třikrát (2007/2006, 2011/2012, 2013/14). Vylepšit úctyhodný milník se jim však podařilo až letos. Zlomový zápas s v té době druhým Hradcem Králové šelmy zvládly na výbornou a osmou výhrou v řadě přetvořily klubové dějiny.

Nicméně to z pohledu svěřenců trenéra Filipa Pešána nebylo vše, ba naopak. V následujících dvou kolech dokázali znovu zvítězit, když přehráli jak Mladou Boleslav, tak před vyprodanou Home Credit Arénou Třinec a zaokrouhlili počet na dvojciferné číslo. Proti dalšímu zlepšení rekordu se následně postavila Sparta, která v 02 Aréně uhájila domácí prostředí a střetnutí ovládla poměrem 5:2. To však na obrovském úspěchu smečky nic nemění!

Úspěšné tažení Tygrů kolo po kole

Tygři mají dobře našlápnuto i co se celkového počtu výher týče. V sezóně 2006/2007 nejenže se 100 body ovládli základní část, ale připsali si během ní skvělých 34 vítězství. Nyní má tým s kapitánem Janem Výtiskem prozatím na svém kontě 33 výher a dotáhnout se na deset let starý úspěch tak může už v pátek. Nejlepší jsou v této kategorii prozatím Pardubice. Ty totiž během ročník 2002/2003 dosáhly nevídaných 38 výher!

Zajímavá je statistika i počtu bodů. Osobní rekord hokejistů z města pod Ještědem je 106 bodů. Maximum české Tipsport extraligy se na nejvyšším počtu zastavilo v roce 2003, kdy trofej pro vítěze základní části ukořistily s rovnými 111 body Pardubice. Přiblížení se ke klubovému rekordu letos určitě není nemožné. Na zisk jedenácti bodů mají Tygři přesně deset zápasů.

A je to gól!

O tom že velmi úspěšnou kapitolu libereckého hokeje tvoří již zmiňovaný ročník 2006/2007, není pochyb. V tom totiž Liberečané na domácím ledě neprohráli ani jeden soutěžní zápas! Od dokonalosti je dělili pouze dvě remízy s Karlovými Vary a Zlínem (v tomto ročníku ještě nebylo zavedeno pravidlo prodloužení a samostatných nájezdů, pozn. red.). Nicméně i tak je rekord devatenácti vyhraných soutěžních zápasů na domácím ledě v řadě naprosto ojedinělý. Hokejisté z města pod Ještědem navíc za celou základní část neobdrželi v Home Credit Aréně ani v jednom zápase více než tři branky.

Sezóna, ve které zůstal domácí led nedotčen

Za zmínku určitě stojí i další, na první pohled ne až tolik významná maxima, která by v letošním ročníku mohla být překonána. Začněme s počtem vstřelených branek v základní části. Nejvíce gólů šelmy nastřádaly během základní části ročníku 2006/2007. Konečný počet se po dvaapadesáti utkáních zastavil na čísle 161, což činí průměr 3,1 branky na zápas.

Tygři se radují z gólu Jana Stránského

Po každém kole se Tygři k tomuto rekordnímu číslu výrazně blíží. Deset duelů před koncem soutěže nastříleli 142 branek, což znamená přibližně 3,38 gólu na zápas. Pokud naše mužstvo bude i nadále takto produktivní, můžeme prolomení maxima očekávat.

Jako další si představíme statistiku procentuální úspěšnosti přesilových her. Soutěž ještě není u svého konce, ale i přesto takto vysoká čísla v putování extraligou Severočeši ještě nezaznamenali. 48 z 203 využitých přesilovek vytvořilo procentuální úspěšnost 23,65 %. Jestli se modro-bílým podaří nastolený formát dodržet, bude se přepisovat další kapitola v archivní knize libereckého hokeje.

Jako poslední si připomeneme ještě jednu individuální statistiku. Kromě neuvěřitelného výkonu Branka Radivojeviče v utkání s Karlovými Vary (po upravení asistence u gólu Dominika Lakatoše mu byl rekord dodatečně odebrán, pozn. red.) se výbornými statistikami pyšní v poněkud odlišné disciplíně Jan Výtisk. Kapitán celku s logem Tygra na hrudi vybojoval v dosavadním průběhu soutěže 251 bodů v tabulce Radegast indexu. Rekordní je prozatím výkon Michala Gulašiho ze sezóny 2013/2014 (309 RI bodů). Pokud si však urostlý bek oblékající číslo 6 formu udrží, můžeme očekávat nové maximum.

V uplynulých měsících se modro-bílým dařilo, avšak zraky fanoušků i celého týmu se pomalu upírají k té vůbec nejdůležitější části sezóny. V play-off se dosavadní statistiky nulují a nastávají tvrdé boje od samotného začátku.

Přijďte proto Tygry v honbě za první příčkou a mnohými rekordy do Home Credit Arény podpořit. Do konce ročníku zbývá ještě pět domácích zápasů. V rámci jednoho z nich navíc přijede do Liberce druhá Sparta! Buďte u toho.

Slavná trojice aneb selská jízda