Ján Lašák: Chyběla nám jiskra a nadšení

Date of publication Author Jonáš Jech

Desátý zápas Tipsport extraligy si budou Bílí Tygři pamatovat jako utkání, kdy přišli o domácí neporazitelnost. Sedm minut před koncem ji o ni připravili Olomoučtí kohouti a jako první tým si tak odvážejí ze severu Čech tři body. “Hrozně těžko se to hodnotí.“ Ján Lašák.

Jako by nebyl paradox v počtu střel na branky 31:11 dost krutý. O výsledku totiž rozhodli samotní domácí hokejisté. “Tečovali jsme si to do branky. Byl to vlastní gól.“ komentoval slovenský gólman slabší chvilku liberecké obrany.

Tygři se od prvních minut prezentovali velmi aktivní hrou a dostávali se do mnoha brankových příležitostí. “Všechno, co jsme na jejich bránu poslali, ale bylo zblokováno,“ říká Jánko. Pár zákroků Branislav Konráda, mnohdy se štěstím, už bylo jen symbolikou libereckého trápení v koncovce.

Olomoučtí přicestovali na sever Čech se šestizápasovou neporazitelností, na jejich hře to však tolik znát nebylo. “Přijel soupeř, který jen bránil a čekal na náhodnou šanci, která, bohužel, přišla,“ smutnil Lašák. Obraně však nic nevyčítal. Celá defenziva působila naprosto sehraně a sebevědomě při rozehrávce. “Nebyla chyba, že jsme dostali jeden gól, ale že jsme žádný nedali,“ uzavírá.

Nezbývá tedy nic jiného, než si vzít z tohoto utkání ponaučení a přenést produktivitu z předchozích zápasů do další části sezóny.