Jakub Valský o rekordu extraligy: Obránci nám dávali prostor ke střelbě, tak jsme ho využili

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Tygři v zajímavém utkání přivítali pardubické Dynamo. Branku soupeře zasypali neuvěřitelným dvaašedesáti pokusy, čímž vytvořili nový rekord české nejvyšší soutěže. Nové maximum extraligy nakonec šelmy také přetavily ve vítězství, na němž se výrazně podílel svojí pohlednou trefou Jakub Valský.

Jak bys zhodnotil utkání?
Podařilo se nám zvítězit na domácím ledě a získat tři body, což je hlavní a za což jsme rádi.

Jakub Valský oslavuje svůj gólový příspěvek

Na branku soupeře jste vyslali hned 62 střel, co na to říkáš?
Brandon Maxwell předvedl vynikající výkon, občas mu vypomohlo i štěstí, ale výrazně Pardubice podržel. Někdy kotouč proletěl těsně vedle zařízení, jindy zase trefil tyč. To, že jsme vystřelili tolikrát, vyplynulo ze hry. Obránci nám dávali poměrně hodně prostoru, čehož jsme využili.

Jak bys popsal svoji branku?
Podařilo se mi nabrat rychlost, nikdo mě neatakoval, tak jsem se pokusil natlačit před obránce. To se povedlo a následně jsem již zvolil zakončení do forhendu, což se ukázalo být jako správné řešení.

Poslední dvě utkání na venkovních kluzištích vítězstvím neskončila, byla o to motivace v utkání s Dynamem větší?
Tak samozřejmě že ano. Před zápasem jsme si řekli, že musíme navázat na hru z posledního domácího střetnutí. Na hřištích soupeřů se nám tři body získat nepodařilo. Nyní jsme byli úspěšní.

V samotném závěru soupeř snížil na rozdíl jedné branky, znejistěli jste?
Možná jsme se až příliš nechali unést dvougólovým vedením. Kdybychom přidali branku na 3:0, asi by bylo po zápase, takto se to trochu zkomplikovalo. V tři body jsme ale ani na minutu věřit nepřestali a nakonec se nám je podařilo získat.

Slavná trojice aneb selská jízda