Jaká čísla dresů budou oblékat posily?

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Do Liberce během letní přestávky zamířila řada posil, po jejich odtajnění však vždy zůstávala jedna otázka otevřena. Jakou číslovku budou po dobu nové sezony nosit na dresu? Pojďme se společně podívat, která čísla si posily zvolily.

Michal Birner naváže v dresu Bílých Tygrů na časy, kdy na hrudi nosil jinou šelmu a nastupoval za Lev Praha. V něm na zádech nosil číslo 16 a to také v našem týmu zdědil po Janu Víškovi. Ke změně naopak dojde u jeho spoluhráče Michala Řepíka. Ten nosíval číslo 26, které je však obsazené Petrem Jelínkem, Řepík si tak jako novou číslici zvolil 62.

Měnit naopak nemusí Martin Ševc. Ten v minulých působištích míval na zádech číslo 55 a vzhledem k tomu, že po minulé sezoně odešel z Liberce Tomáš Urban, který byl jinak vlastníkem této číslice, je nyní tento dres volný.

Stejně jako v pražské Slavii uvidíme i na dresu Bílých Tygrů nad jmenovkou Jana Stránského číslici 91. Tu sice v loňské sezoně oblékl při svém premiérovém startu za A-tým Dominik Lakatoš, přednost však dostala jedna z letních posil.

První z dvojice Dominiků nyní bude oblékat dres s číslem 31, což je číslo, které mu patřilo i v mládežnických karegoriích a které dosud pod Ještědem patřilo pouze gólmanům – nosili ho Pavel Falta, Filip Šindelář nebo Michal Nedvídek. Jeho kolega Dominik Hrníčko si na svá záda zvolil číslici 59, jeho dosavadní číslo z Benátek nad Jizerou, tedy 53, totiž patří Jaroslavu Vlachovi.

Jinak přes léto prakticky k žádným změnám čísel nedošlo. Kapitán Jan Výtisk bude stále nastupovat s číslicí šest, Ján Lašák bude i nadále oblékat dres s číslem 25 na počest legendárního slovenského brankáře Vladimíra Dzurilly a jeho slovenský spoluhráč Branko Radivojevič znovu oblékne číslo 92.

V utkání s Novokuzněckem však ještě budete některé z hráčů moci vidět v jiných než těchto číslech, zmíněné číslice obléknou hráči s jistotou až v ostrých zápasech CHL a extraligy, pro které jsou jim připraveny nové dresy.

Všechna čísla si můžete připomenout zde.

Slavná trojice aneb selská jízda