Jak si proti Novokuzněcku vedly posily? Michalové skórovali, Ševc vedl tým jako kapitán.

Date of publication Author Dominik Jakubec

Liberec – Proti Novokuzněcku se vůbec poprvé představila v dresu Bílých Tygrů čtveřice posil. Jak si Michal Birner, Michal Řepík, Martin Ševc a Jan Stránský vedli? Pojďme si jejich výkon připomenout v následujícím shrnutí.

Stejně jako v dresu Lva Praha se Michalové Řepík a Birner představili ve stejné útočné formaci. Spolu s nimi naskakoval na led další zkušený forvard, Petr Vampola, a soudě dle bilance by tato kombinace mohla klapat.

Nejvíce oběma novým útočníkům vyšla třetí třetina, kdy se oba dva dokázali střelecky prosadit. Nejprve po 38 sekundách hry vybojoval Michal Birner po špatné rozehrávce soupeře kotouč a parádně vymíchal brankáře, o deset minut později se pak po Birnerově přihrávce prosadil také Řepík, který z pravého kruhu nekompromisně propálil gólmana. Michal Řepík sleduje hru ze střídačky
Michal Řepík sleduje hru ze střídačky

Michal Birner se rovněž zapsal do statistik také faulem, když si na začátku druhé třetiny odpykal dvouminutový trest za podražení, přesilovku však hosté nedokázali využít. Krom toho se oba také rozjeli k samostatnému nájezdu v závěrečném rozstřelu, ani jeden však znovu na brankáře nevyzrál. I tak ale svou aktivitou v utkání naznačili, že by pro ofenzivu našeho týmu měli být výraznými posilami.

V dobrém světle se ukázal také Jan Stránský. Toho mohli v úvodu duelu fanoušci vidět po boku Dominiků Hrníčka a Lakatoše a tato mladá lajna se na ledě rozhodně neztratila. V závěru první dvacetiminutovky mohl Stránský strhnout vedení na stranu Tygrů, jeho dobrou střelu ale zastavila tyč. Mimo to naskakoval v některých formacích při oslabení a dobře plnil také defenzivní úkoly. Kudroč atakuje dorážejícího Stránského
Kudroč atakuje dorážejícího Stránského

Obránce Martin Ševc zase svou premiéru okořenil kapitánským „céčkem“ na hrudi, neboť Jan Výtisk nemohl do zápasu pro drobné zranění zasáhnout. Důsledně plnil obrannou práci a nebál se vyrazit ani na zteč k brance soupeře. V závěru druhé třetiny byl i on velmi blízko brance, když po tyčce pálil na již ležícího brankáře, ten však dokázal puk vyrážečkou vyrazit.

Na ledě byl také při jediné brance soupeře, kdy se mu nepodařilo vyhodit kotouč do středního pásma a hosté tuto situaci využili. Jinak si však počínal velmi důsledně a ukázal, že jak v defenzivě, tak při ofenzivních pokusech rozhodně má týmu co dát.

Ostatně všechny letní akvizice ukázaly, že mohou být skutečně považovány za posily. Nezbývá než věřít, že se jim bude stejně dařit také v ostrých zápasech v hokejové Lize mistrů a extralize.

Ohlasy hráčů po utkání včetně slov Michala Birnera najdete v následujícím videu.

Prohlédnout si můžete také sestřih utkání.

Slavná trojice aneb selská jízda