Filip Pešán hodnotí působení našeho celku v Lize mistrů: Rozhodně nás těžké boje posílí!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Trenér Filip Pešán mohl být s výkonem svého mužstva spokojen. To totiž dokráčelo v prestižní Lize mistrů až těsně před brány čtvrtfinále a zde sehrálo s Davosem více než vyrovnanou partii.

Tygři ve Švýcarsku dokázali eliminovat dvougólové manko z úvodní třetiny a i nadále svého soupeře tlačili v jeho obranném pásmu, vedoucí branku však vstřelit nedokázali: „Myslím, že jsme kromě první třetiny domácího zápasu nebyli v osmifinále horším týmem, dokonce bych řekl, že jsme během utkání v Davosu tahali za delší konec než domácí," hodnotil finální duel našeho mužstva v Lize mistrů Filip Pešán.

„Bohužel nás trochu zbrzdila efektivita útočné hry, která byla horší než davoská. Co mě ale velmi těší je, že jsme dokázali udržet svoji tvář. To je pro mě jako trenéra velmi důležité. Víme, co chceme hrát, a jak to chceme hrát, záleží jenom na provedení," pokračoval liberecký lodivod.

Filip Pešán má také jasno v tom, jaká zkušenost pro hráče CHL je, a jak šelmám pomůže v následujících soubojích české nejvyšší soutěže. „Rozhodně nás tyto těžké boje posílí. Hráči začnou ještě víc věřit, že tato cesta, jež jsme zvolili, je správná. Samozřejmě ale nesmíme nikoho z extraligy podcenit, všechny týmy si během reprezentační přestávky odpočinuly. My jsme naopak hodně cestovali. Pět hráčů bylo na reprezentačních akcích, takže musíme dobře zregenerovat a pořádně se prospat, čekají čtyři veledůležitá kola."

Zanícený Pešán rozdává pokyny

Liberečané nastoupili v rámci Ligy mistrů do osmi soutěžních duelů, ve kterých se střetly se slovenskou Nitrou, švédským Linköpingem a Skellefteou a švýcarským Davosem, právě zápasy s posledním zmiňovaným soupeřem byly z pohledu Filipa Pešána nejatraktivnější. „Nejvíce se mi zamlouval náš herní projev v obou zápasech se švýcarským klubem. Domácí utkání bylo, i díky fantastické atmosféře, famózní, stejně tak i střetnutí v Davosu. Výsledkově nám to bohužel nevyšlo, jak bychom si přáli, ale i přesto dvojzápas hodnotím pozitivně."

„Celek ze země helvétského kříže byl podle mého názoru i nejtěžší protivník. Oba duely pro mě byly doslova hokejovým svátkem, obzvláště když se hrály před fantastickou diváckou kulisou. Nepříjemný soupeř byl i Linköping, ten se nám však podařilo zaskočit, takže nestihl ukázat svou pravou tvář," ukončil rozhovor kouč našeho mužstva.

Extraligové boje se vrací do Home Credit Arény již v pátek, přijďte Tygry podpořit! Utkání s Mladou Boleslaví startuje v 18:00.

Slavná trojice aneb selská jízda