Do Liberce se chystá vedoucí celek tabulky z Litvínova, porazí ho Bílí Tygři i tentokrát?

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Od skvělé výhry na ledě Pardubic se Bílým Tygrům nepodařilo ukořistit jediný bod. Na domácím ledě nestačili na Spartu, která je smetla šesti góly, na hřišti Plzně se jim povedlo skórovat do svatyně Západočechů jen jednou. Nyní se pod Ještěd chystá lídr extraligové tabulky z Litvínova, který již letos liberecké šelmy porazily. Pokud se jim to povede znovu, sledujte v úterý od 18:00.

HC Verva Litvínov

Pro Chemiky je letošní sezona vskutku povedená. Po třiadvaceti kolech vedou extraligovou tabulkou a společně s Třincem se oddělují od pelotonu. Zatím v tomto ročníku prohráli jen šestkrát, z toho jednou v prodloužení či po nájezdech. Po nepříliš vydařeném startu do listopadu se nyní opět zvedli a vyhráli poslední dva duely s Vítkovicemi a Olomoucí.

Jedničkou rozjetého Litvínova je reprezentační gólman Pavel Francouz

Jedním z pěti týmů, které Vervu porazily, jsou právě Bílí Tygři. Po osmi zápasech stále neporažený Litvínov poprvé padl a dvěma trefami, včetně té vítězné, pomohl k jeho porážce Martin Bakoš. Od té doby ale už uběhlo téměř jeden a půl měsíce a výhry se zatím kupí ve větším množství na straně žlutočerných.

Chemici mohou za svůj dosavadní úspěch vděčit hned několika hráčům. Brankář Pavel Francouz zatím chytá úžasně a před domácím MS si seriózně říká o místo v reprezentačním kádru. V poli pak vedou veteráni Viktor Hübl, František Lukeš a Martin Ručinský, z nichž každý už letos překonal hranici 20 kanadských bodů. Z obránců zase vyniká navrátilec Karel Kubát. Pod Ještědem známá jména se vyskytují především na střídačce, kde je asistentem kouče bývalý Bílý Tygr Miloslav Hořava a trenérem brankářů odchovanec Liberce Zdeněk Orct.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky: www.hokej-litvinov.cz/
Stadion: Zimní stadion Ivana Hlinky (6 011 diváků)

Hlavní trenér: Radim Rulík
Asistent trenéra: Miloslav Hořava
Trenér brankářů: Zdeněk Orct
Vedoucí mužstva: Miroslav Rykl

Útočníci:

Viktor Hübl      25 (10+15)
František Lukeš  24 (11+13)
Martin Ručinský  22  (8+14)

Obránci:

Karel Kubát      12  (3+9)
Jiří Zeman        7  (2+5)

Brankáři:

Pavel Francouz  (1255 minut) 2,06 branky na zápas/úspěšnost 93,47%
Lukáš Horák      (141 minut) 2,98 branky na zápas/úspěšnost 99,23%

Poslední dva zápasy Bílým Tygrům nevyšly podle představ. Domácí duel se Spartou musel vynechat kvůli disciplinárnímu trestu brankář Ján Lašák, kterého tak nahradila dvojka libereckého celku, Marek Schwarz. Ten si před tím v Pardubicích nevedl vůbec špatně, ale na střelce pražského celku nestačil hned šestkrát.

Kapitán Jan Výtisk vede Bílé Tygry v Radegast Indexu

Na plzeňském ledě se už do sestavy mohl vrátit slovenský gólman Severočechů, jenže ani to nestačilo. Gólů sice už nepadlo šest, ale pouze tři, tentokrát však nestačila indiánům ofenziva. Jedinou trefu Liberce zařídil ve druhém dějství Tomáš Urban.

Lukáš Mensator v plzeňské svatyni však čelil pouze třinácti střelám, což je vskutku malé číslo.

Druhý zápas Liberce s Litvínova v letošním ročníku, občas zvaný severočeským derby, se odehraje již v úterý. Úvodní vhazování je naplánovano na osmnáctou hodinu.

Útočníci:

Martin Bartek   16 (8+8)
Martin Bakoš    13 (8+5)
Petr Vampola    13 (7+6)

Obránci:

Radim Šimek      8 (4+4)
Martin Škoula    7 (2+5)

Brankáři:

Ján Lašák     (1082 minut) 2,44 branky na zápas/úspěšnost 92,52 %
Marek Schwarz  (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,31 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Verva Litvínov