Bílí Tygři na vydařeném turné relaxovali u minigolfu

Date of publication Author Eva Moravčíková

V neděli dopoledne se vrátili Bílí Tygři z úspěšného švýcarského turné. Z celkem čtyř odehraných zápasů dvakrát zvítězili, dvakrát pak uhráli remízu. "Nejlepší zápas jsme sehráli s Zürichem," vzpomenul mladý pravý křídelník Tomáš Klimenta na utkání, jež skončilo remízou 3:3. "Nebyl to klasický švýcarský hokej. Mělo to myšlenku," poznamenal Klimenta. V den příjezdu, hned po vystoupení z autobusu, zamířili hráči do útrob stadionu EHC Basilej, aby zde od 20:15 sehráli své první utkání.

"Po devíti hodinách strávených v autobusu byl zejména začátek utkání dost náročný," svěřil se Tomáš Klimenta. Nakonec se ale i přesto podařilo zvrátit nepříznivý vývoj zápasu z 1:2 na 3:2 brankami Tomajka, Moravce a Jiruše. Další den Tygři remizovali 3:3 s papírově silnějším soupeřem z Zürichu ZSC Lions. Ti získali za poslední tři roky dvakrát mistrovský titul. "Byl to vysoce technicky vybavený tým s výraznými osobnostmi, jako jsou brankář Ari Sulander či švýcarští reprezentanti Paterllini nebo obránce Streit."

Ve středu poměřili hokejisté své síly s dalším švýcarským celkem, tentokrát s extraligovými Kloten Flyers, kdy si po brankách Klimenty a Vaice Tygři udrželi svou neporazitelnost a zvítězili 2:1. "Podařilo se nám dobře vstoupit do utkání, když jsme již ve třetí minutě dali gól. To nám zvedlo sebevědomí do dalšího průběhu utkání." V sobotu svěřenci trenéra Palečka odehráli svůj poslední zápas na švýcarské půdě, tentokrát se svými jmenovci Langnau Tigers. "I přes územní převahu jsme se za stavu 2:1 svými chybami a vyloučeními připravili o vítězství, když na začátku třetí třetiny využil soupeř přesilové hry pět na tři a srovnal na konečných 2:2."

Bílí Tygři při zápase a při tréninku

Základním táborem se hráčům stalo rozsáhlé sportovní centrum Zuchwilll. Ve volném čase využívali veškerých možností, které tento moderní areál poskytoval. To znamená, že se hrál fotbal, navštěvoval bazén a největší popularitu si u hráčů získal místní minigolf, u kterého se celý tým ve svých volných chvílích, kterých ovšem příliš nebylo, výborně bavil, často na úkor spoluhráčů. "Největší radost jsem měl, když golfové míčky a hole Moravce a Šmída létaly po celém hřišti až do nedalekého lesíka. A to bylo hodně často," s úsměvem na rtech dodal Tomáš Klimenta. "Myslím si, že turné bylo i přes nepříjemné cestování a drobné organizační problémy po hokejové stránce velmi úspěšné a přínosné a poskytlo nám mnoho cenných zkušeností do budoucna."

Foto: Tomáš Krupka. © Bílí Tygři Liberec
Brzy zveřejníme více fotografií z pobytu Bílých Tygrů ve Švýcarsku.

Připravujeme též rozhovor s trenérem Josefem Palečkem.

Slavná trojice aneb selská jízda