Máme problémy v obraně, které musíme odstranit, měl po zápase s Oulu jasno Martin Bartek

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Vstup do skupinové fáze hokejové Ligy mistrů Bílým Tygrům nevyšel. V souboji s Kärpätem se jim nepodařilo zachytit nástup finského týmu a po necelé půlhodině hry prohrávali o čtyři branky. Útočník Martin Bartek si ohledně této části zápasu nebral servítky: „Dělali z nás šašky.“

Severočeši poprvé inkasovali ve třetí minutě a pár vteřin před koncem první třetiny ztráceli už dvě branky. Finský Kärpät pak během osmi minut druhého dějství své vedení ještě zdvojnásobil. „Škoda první poloviny, která se nám vůbec nepovedla,“ hodnotil po zápase brankář Marek Schwarz.

Podobná, ale o poznání ostřejší, slova zněla z úst Martina Barteka. „Začátek jsme vůbec nezachytili, dělali z nás šašky. Máme problémy v obraně, které musíme odstranit. Nechci to všechno svádět na obránce, ale spolupráce není dobrá,“ odhaloval hlavní kámen úrazu. „Pokud nestíhají v rozích přebírat rotující hráče, tak se to útočníkům těžce brání a vznikají z toho kolotoče. Taky nám všechno hrozně dlouho trvá. Soupeř získá kotouč a ve čtyřech jde hned do protiútoku, to u v naší hře není.“

„Začali jsme hrát agresivněji a házeli si puky do přečíslení.“

Marek Schwarz se do brankoviště postavil ve 28. minutě, když vystřídal Jána Lašáka. „Byl to už asi týden, co jsem naposledy chytal, takže jsem se těšil a chtěl jsem si to hlavně užít. A také dostat co nejméně gólů,“ prozradil, jak se za nepříznivého stavu cítil. „Jednoduše jsem do toho šel naplno, po poslední sezoně, která se mi nepovedla, chci ukázat, že ve mně pořád něco je. Jsem rád, že jsem tady zůstal a chtěl bych to vrátit,“ zabrousil i lehce mimo čtvrteční duel.

Jak napovídá výsledek, druhá polovina střetnutí už byla ze strany domácího celku o několik tříd povedenější. „Řekl bych, že když jsem přišel do brány, tak kluci začali hrát o něco lépe. Dali jsme tři góly, ale k remíze se nám to dotáhnout nepovedlo. Škoda, třeba bychom v prodloužení něco uhráli,“ přemítal Schwarz. „Začali jsme hrát agresivněji a házeli si puky do přečíslení,“ komentoval herní zlepšení Bartek. „Jenže takhle musíme hrát od začátku, za stavu 0:4 už je pozdě.“

Podještědský celek tedy do evropské soutěže nevstoupil pravou nohou a v příštích zápasech musí jeho hra doznat zlepšení. „Pokud během následujících dvou týdnů problémy nevyřešíme, hrozí, že se bude opakovat loňská sezona,“ zakončil s pomyslně zdviženým prstem Martin Bartek.

Slavná trojice aneb selská jízda