Vyrovnání v čase 59:59 a výhra po prodloužení. Tygři stylově oplatili Boleslavi porážku z předchozího zápasu, posily zářily!

Liberec - Ve čtvrtek dopoledne změřili Tygři podruhé ve třech dnech síly s rivalem z Mladé Boleslavi. V utkání, kde se vedení přelévalo ze strany na stranu, se zaskvěly liberecké posily. Zejména pak dvougólový Libor Hudáček, jenž vyrovnal v poslední sekundě řádné hrací doby! Slovenský útočník zaznamenal bilanci 2+2, Radan Lenc se blýskl gólem v oslabení a Matěj Stříteský ukončil zápas v prodloužení.

přát., čtvrtek 09. srpna 2018
5:4p
(1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bulíř (Kvapil, Hudáček), 25. Lenc (Šmíd), 27. Hudáček (Bulíř, Kvapil), 60. Hudáček (Redenbach, Kvapil), 62. Stříteský (Hudáček) – 5. Žejdl (Orsava), 51. Šťastný (Němeček), 57. Pláněk (Bernad, Vondrka), 58. Skalický. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4, 5:4.

Will – Šmíd, Stříteský, Derner, Hanousek, Havlín, Urbanec, Maier – Ordoš, Jelínek (C), Lakatoš – Kvapil, Hudáček, Bulíř – Vlach, Redenbach, Lenc – Krenželok, Jeník, Chrtek.

BK Mladá Boleslav

Kantor – Říha, Eminger, Pláněk, Němeček, Kotvan, Dlapa, Kurka, Bernad – Šťastný (C), Klepiš, Vondrka – Pacovský, Žejdl, Orsava – Flynn, Musil, Skalický – Kousal, Najman, Procházka.

Úvod utkání se nesl ve znamení ofenzivní aktivity před oběma brankami. Do první čistě gólové šance se nachomýtl Lukáš Krenželok. Jelikož měl puk na bekhendu, zkoušel ještě najít dojíždějícího Ondřeje Chrtka, ale ten v krkolomné pozici jeho nabídku nezužitkoval. Zahřmělo tedy na druhé straně. Šelmy lacině ztratily kotouč a Lukáš Žejdl měl spoustu času na střelu z levého kruhu. Roman Will si na ni sáhl, nakonec ovšem musel kapitulovat - 0:1. Poté se týmy v kombinaci spíše hledaly a zastřelovaly. Přispěly k tomu také obětavé obrany, jež blokovaly jeden pokus za druhým.

Tygry nakoplo skvěle ubráněné oslabení po faulu Radana Lence, při kterém soupeře víceméně nepustili do svého pásma. Nedlouho poté naskočila na led formace nové akvizice Libora Hudáčka a právě slovenský forvard rozjel pohlednou akci, na jejímž konci přizvedl Michal Bulíř střelu Marka Kvapila mimo dosah Kantora - 1:1. Nerozhodný stav nicméně do pauzy vydržet nemusel. Při krátké dvojnásobné přesilovce Boleslavských dostal křížem nabito Vondrka a přesouvajícího se Romana Willa s cinknutím podržela tyčka!

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili Tygři jako velká voda. Při vlastním oslabení krásně vyslal Ladislav Šmíd do úniku Radana Lence a ten po nádherném bekhendovém blafáku zavěsil puk pod horní tyč - 2:1. Naše nová posila se tak prosadila hned ve svém prvním utkání, a to hned proti bývalému zaměstnavateli. A další akvizice jej záhy napodobila. Po rychlé souhře Marka Kvapila s Michalem Bulířem obdržel přihrávku mezi kruhy Libor Hudáček a z první černou gumu napálil do sítě - 3:1.

Hosté si také vytvářeli šance a Roman Will si musel připadat jak na zvonkohře. Hned dva pokusy Bruslařů v krátkém časovém sledu rozezvučely brankovou konstrukci. Strážce liberecké svatyně si klec postavil skutečně dobře! Při přečíslení hostů si však musel poradit sám. V oslabení pálil Skalický, maskovaný muž se ale stihl přemístit a nastavit zakončení svůj levý beton! Na druhé straně vypracoval Lukáš Derner stoprocentní šanci pro Jana Ordoše. Škoda, že domácí útočník před odkrytou bránou nenasměroval kotouč na to správné místo.

Třetí perioda se ze svého začátku nesla spíše v úpornějším duchu. Na šanci si diváci museli nějakou dobu počkat, až pak Michal Bulíř vystřelil z mezikruží do zadního plexiskla. To Boleslav svoji příležitost využila lépe. Puk se dostal před branku k Davidovi Šťastnému, jenž měl spoustu času k dorážce vlastní střely - 3:2. Bylo tedy zaděláno na dramatický závěr! Hosté navíc zvýšili frekvenci střelby a Roman Will se musel v brankovišti ohánět.

Zároveň se snahou Bruslařů o vyrovnání vzrostl počet tvrdších soubojů, a přestože se jednalo "pouze" o přípravný zápas, sálaly z hráčů emoce a zaujetí. Čtyři minuty před koncem usedl na lavici hanby Patrik Maier a po dalších slepených faulech měli Boleslavští k dipozici výhodnou přesilovku čtyři na tři a dokázali ji využit. Martin Pláněk se opřel do Vondrkovy pobídky a tvrdou ranou pokořil Romana Willa - 3:3.

A v 58. minutě byl ke smůle šelem obrat dokonán. Domácí opět zbytečně chybovali a dali Pavolu Skalickému možnost k samostatnému úniku. Ten nezaváhal a švihem umístil kotouč nad Willovu rukavici - 3:4. V samotném závěru ještě Liberečtí umocnili poslední přesilovou hru odvoláním gólmana. A enormní snaha nesla ovoce. Tyler Redenbach v už tak dobré pozici ještě posunul kotouč proti holi Libora Hudáčka a jeho rána v čase 59:59 div neprotrhla síť! Za sekundu dvanáct tedy bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.

A v něm Tygři převážili misky vah na svoji stranu! K dorážce akce Libora Hudáčka se dostal Matěj Stříteský a dovršil velký den libereckých posil. Svěřenci Filipa Pešána porazili Boleslav 5:4 po prodloužení a oplatili tak soupeři úterní porážku.

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Většina našich kluků hrála první přátelské utkání. Byla tam spousta dobrých věcí a také spousta horších. Bohužel jsme ve třetí třetině malinko polevili a umožnili soupeři vyrovnat, nakonec jsme však v samotném závěru našli cestu k vítězství. Rozhodčí dnes nasadili velmi přísný metr, málo se hrálo v plném počtu a oslabení s přesilovkami jsou určitě věci, na kterých budeme muset pracovat.“