Vyhrocenou bitvu ovládli Tygři! Finále srovnáno na 1:1!

Liberec – Ve druhém finálovém zápase se hodně dlouho čekalo na gól. Skóre otevřeli až ve druhé třetině Tygři, kteří si vybojovali dvoubrankové vedení. Oceláři ale snížili a v závěrečném dějství se tlačili za vyrovnáním. Liberečtí však svůj náskok uhájili a připsali si první vítězství v sérii!

F2, pátek 19. dubna 2019
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Filippi (M. Kvapil), 29. L. Hudáček (Lenc), 58. J. Vlach (L. Krenželok, Šmíd) – 38. Marcinko (Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Pražák – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 8:6, navíc Vlach (LIB) 10 min za zásah do hlavy nebo krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Stříteský, Ševc, Doherty – Lenc, L. Hudáček (C), Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Oceláři Třinec

Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Už od úvodní minuty působili Liberečtí mnohem lepším dojmem než v prvním zápase. Do vážnější šance se ale nejdříve dostali hráči Třince. Jiří Polanský posílal puk před bránu na Martina Adamského, jenž v dobré příležitosti mířil těsně vedle. Několik zajímavých příležitostí si následně připsali i Severočeši, skóre se ale neměnilo.

Zajímavější věci se začaly dít až po desáté minutě. Nejdříve si svěřenci trenéra Filipa Pešána vyzkoušeli přesilovou hru, do tlaku se však paradoxně dostali až po jejím skončení. Nakonec od modré tvrdě vypálil Petr Kolmann, jenže Šimon Hrubec stačil zasáhnout. Poté dostali početní výhodu k dispozici i Oceláři, všechny problémy domácího celku ale vyřešil Roman Will.

Vzápětí mohl jít Liberec dvakrát do vedení. Povedený útok rozjel Marek Kvapil, jenž přihrál zakončujícímu Martinu Ševcovi. Šimon Hrubec jeho projektil vyrazil pouze před sebe, poradil si ovšem i s dorážkou Tylera Redenbacha. O chvíli později mohl po vyražené střele Lukáše Dernera dorážet do odkryté klece Marek Zachar, jenže netrefil kotouč a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky zažili Liberečtí velmi horké chvilky, když po vyloučení Marka Zachara a Tomáše Filippiho hráli Slezané v pěti proti třem. Z levého kruhu nebezpečně zakončoval Martin Růžička, jenž měl před sebou poloprázdnou bránu. Roman Will se ale fantasticky přesunul a podržel svůj tým. Poté putoval na trestnou lavici pro změnu hráč Ocelářů a Severočeši otevřeli skóre. Marek Kvapil vybojoval u levého mantinelu puk a naservíroval jej Tomáši Filippimu, jenž z voleje zamířil přesně do horního rohu!

Neuběhly ani dvě minuty a šelmy navýšily skóre. Radan Lenc skvěle vystihl rozehrávku Třince a vyslal do úniku Libora Hudáčka, který přízemní ranou prostřelil Šimona Hrubce. Dvě branky liberecké hokejisty viditelně nabudily a byli to oni, kdo určoval tempo hry. Radan Lenc skvěle našel před bránou zaparkovaného Jaroslava Vlacha, který ale z bezprostřední blízkosti Šimona Hrubce nepřekonal.

Na konci druhé periody dostali Třinečtí k dispozici další dvojnásobnou početní výhodu, a i přes několik úžasných zásahů Romana Willa byli tentokrát úspěšní. Martin Růžička přihrál mezi kruhy Tomáši Marcinkovi a ten poslal puk za brankovou čáru.

V úvodu závěrečného dějství Romana Willa pořádně vylekal Jiří Polanský, který svým nahozením z ostrého úhlu rozezněl tyč. Oceláři se i nadále snažili o vyrovnání, jenže defenziva domácích fungovala skvěle. Do ojedinělé šance se dostal mezi kruhy Michal Kovařčík, jenže trefil pouze připravenou vyrážečku libereckého gólmana.

Boj jinak probíhal především ve středním pásmu a podél mantinelů. S ubývajícím časem začali Slezané navyšovat svůj tlak. Jejich naděje ale dvě minuty před koncem zmrazil Jaroslav Vlach, jenž se po přihrávce Lukáše Krenželoka ocitl sám před Hrubcem a kličkou do bekhendu zvýšil na 3:1!

Ve zbývajícím čase bylo ještě k vidění několik potyček, které však nic nezměnily na tom, že Severočeši ovládli druhý duel a srovnali stav finále na 1:1.

„Byli jsme lepším týmem oproti prvnímu zápasu. Byli jsme poctiví a dali jsme do toho mnohem více emocí. Hosté nevyužili přesilovky, kromě té druhé pět na tři. My si naopak jednou pomohli, což byl malý rozdíl oproti úvodnímu utkání série.“

Václav Varaďa
„Po vyrovnané první třetině, která byla velmi bojovná, přišla druhá, v níž se Liberec dostal v přesilovce do vedení. Sami jsme neproměnili početní výhodu pět na tři, takový je ale hokej. Následně jsme nevyužili několik šancí a po smolném odrazu jsme inkasovali podruhé. Po našem snížení to bylo o jedné brance. Ve třetí třetině to už bylo těžké, domácí skvěle hráli ve středním pásmo. Těšíme se domů a věříme, že do třetího a čtvrtého zápasu vstoupíme lépe.“