Reportáž

Vydařená generálka! Tygři se na extraligu naladili pětibrankovou výhrou nad Piráty

Liberec - Tečka za sérií přípravných zápasů vyšla Bílým Tygrům skutečně na jedničku. Svěřenci Filipa Pešána porazili chomutovské Piráty jednoznačně 5:1, což je před blížící se extraligou vítané povzbuzení. Výrazným podílem přispěli dva dvougóloví střelci - Jakub Valský a novopečený kapitán Petr Jelínek.

Úvodní okamžiky posledního přípravného utkání Bílých Tygrů se nesly spíše v opatrném duchu. Po deseti minutách se ale šelmy probudily ve velkém stylu a Aleš Stezka se v chomutovské kleci musel pořádně ohánět. Ve 13. minutě exliberecký gólman vyrazil střelu Ordoše jen k Petru Jelínkovi, jenž nezištnou bekhendovou dorážkou otevřel skóre.

Netrvalo to dlouho a červené světlo se rozsvítilo podruhé. Libor Hudáček se po přihrávce od Ševce neukvapil, několika povedenými triky rozhýbal Stezku a efektním lobem poslal Tygry do dvoubrankového vedení. Výsledkově vydařenou třetinu z pohledu Liberce uzavřel Petr Jelínek, který pouhou vteřinu před vypršením času úvodní dvacetiminutovky přidal svou druhou trefu v utkání.

Radost úspěšné dvojice při prvním gólu

Po přestávce začali Piráti hrát jako vyměnění a úspěch, který se však neobešel bez liberecké stopy, na sebe nenechal dlouho čekat. Mistr ligy z jara 2016 Jan Stránský našel zpoza brány na modré čáře Stanislava Dietze a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na rozdíl jediné branky mohl zvýšit Růžička, který se po libereckém zaváhání hnal sám na bránu. Will však předvedl jedinečný zákrok a za malou chvíli se mohl jet radovat se svými spoluhráči. V přesilové hře na konci prostředního dějství skóroval Jakub Valský, a tak si šelmy tříbrankový odstup podržely do třetí třetiny.

Lakatoš rychle míří do útočného pásma

Třetí perioda mohla začít pěkně zostra chomutovským snížením. Klhůfek, který si neohroženě našel cestičku až k Willovi, ale na libereckého gólmana nevyzrál. To ostatně platilo i o dalších střelcích z chomutovských řad.

Šelmy naopak radost svým příznivcům dopřály. Ševc v přesilové hře naznačil střelu, ale krásnou přihrávkou místo ní vybídl ke skórování Jakuba Valského a tomu už stačilo jen šikovně nastavit hůl. Jednalo se už o čtvrtou využitou početní výhodu. I to, stejně jako konečný výsledek 5:1, je před blížícím se extraligovým ročníkem pořádnou vzpruhou.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta
Bílí Tygři Liberec
„Když se takhle vyhraje, hodnotí se to krásně. Jednoznačně nás dnes podržela přesilovka. Dali jsme z ní čtyři góly, s tím můžeme být spokojení. Jinak tam klasicky byly i dobré i špatné věci. Jinak jsme rádi, že jsme vyhráli poslední utkání před sezónou."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner