Vítězná série pokračuje! Tygři před zaplněnou arénou přehráli Kladno

Liberec - Šestá výhra v řadě! Svěřenci trenéra Patrika Augusty proti Kladnu předvedli dobrý týmový výkon podpořený skvělým Dominikem Hrachovinou v brance a nakonec vyhráli 2:1. Za Tygry se prosadili Tomáš Filippi a Libor Hudáček.

20. kolo, pátek 22. listopadu 2019
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Filippi (Marosz, Lenc), 45. L. Hudáček (Derner, Birner) – 60. J. Strnad (O'Donnell, Machač). Rozhodčí: Hladil, Kika – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Hrachovina (Peters) – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, T. Hanousek, Kolmann, Havlín – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Ordoš.

Rytíři Kladno

Godla (Cikánek) – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Barinka (A), Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – J. Strnad (C), Machač, Redlich – Bílek, Stach, Réway – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný – Š. Bláha.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, oba týmy si byly vědomy kvality svého soupeře. Kladenští mohli skóre otevřít v úvodní přesilovce zápasu, žádnou větší šanci si v ní však nevytvořili. Pak se už probudili i Tygři. Tomáš Filippi nahrál Romanu Graborenkovi do ideální pozice, Denis Godla si ale poradil jak s jeho dělovkou, tak i s následnou dorážkou Radana Lence.

Blízko k úvodnímu gólu byli také Rytíři. Tvrdou ránu Bradyho Austina vyrazil Dominik Hrachovina pouze na hůl Brendana O’Donnella, jehož dorážku skvělým obranným zákrokem vyrazil Ladislav Šmíd. Před koncem třetiny se ještě do dobré šance dostal Michal Bulíř, jenž se prokličkoval až před brankáře Denise Godlu, zakončit se mu ale nepodařilo. Po první siréně tak oba týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny se domácí fanoušci mohli poprvé radovat. Rostislav Marosz parádně z levého kruhu našel úplně volného Tomáše Filippiho, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 1:0. Navýšit vedení mohl tvrdou ránou od modré čáry Ladislav Šmíd, Godla však stihl kotouč vytěsnit nad břevno. A na kladenského gólmana nevyzrál po hezké přesilovkové kombinaci ani Michal Bulíř.

Liberečtí dál tlačili, druhý gól se jim však vstřelit nedařilo. Ke konci třetiny už se o slovo přihlásili také hosté. Vyrovnat mohl opět O’Donnel, jenže Hrachovina jeho pokus ukryl ve své lapačce. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky měl na holi druhý gól Libor Hudáček, Godla však opět předvedl skvělý zákrok. Před poslední částí hry tak bylo vše otevřené.

Do třetí třetiny vstoupily šelmy velmi aktivně a vytvořili si několik slibných šancí. Nejdříve neúspěšně pálil z mezikruží Jan Ordoš. Poté se až před Godlu dostal Michal Bulíř, ani ten se však neprosadil. Do třetice všeho dobrého to už ale domácím vyšlo! Libor Hudáček skvěle využil toho, že kladenský gólman měl zakrytý výhled, a ukrytou střelou zpoza levého kruhu ho překonal - 2:0.

Tygři i nadále byli na ledě více vidět a vývoj zápasu měli pod svou kontrolou. Přidat třetí gól mohl Ordoš, jeho střelu z mezikruží však Godla lapil. Kladenští to necelé dvě minuty před koncem zkusili v šesti a utkání se jim podařilo zdramatizovat! Třicet sekund před koncem dorazil střelu O’Donnela za bezmocného Dominika Hrachovinu Jakub Strnad - 2:1. Víc už však svěřenci trenéra Patrika Augusty svému soupeři nedovolili a připisují si tak cenné tři body!

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme zvítězili. Nebylo to ale vůbec jednoduché, hráli jsme proti houževnatému soupeři, který nám nedal ani metr ledu zadarmo. Výborně jim zachytal gólman, nepomohly nám ani naše přesilovky. Kdybychom dali třetí gól, měli bychom asi větší klid na hokejkách, nakonec to ale bylo vyrovnané až do konce.“

David Čermák
„Dnes jsme nepředvedli takový výkon, jaký jsme chtěli. Oproti minulému zápasu s Libercem na Kladně nám chyběl lepší pohyb. Dlouho nás v zápase držel Denis Godla, pak jsme bohužel vyrobili dvě hrubé chyby, po kterých Liberec skóroval. To naše snížení přišlo pozdě. Soupeř byl dnes lepší a zaslouženě vyhrál.“