Reportáž

Vítězná série je u konce, Třinci šelmy podlehly 0:4

Liberec - V souboji dvou týmů se skvělou formou uspěli Oceláři. Ti pod Ještědem prokázali větší kvalitu před oběma brankami, a ačkoliv nebyli střelecky aktivnější, odvážejí si všechny tři body. Tygři doplatili na špatnou produktivitu, když neskórovali ani jednou ze 42 pokusů.

Do utkání vstoupil Liberec bez Marka Kvapila. Extraligovou premiéru si zato odbyl mladý Ondřej Chrtek. A byl to právě on, kdo mohl otevřít skóre! Po zajímavém průniku Daniela Špačka vznikla před brankou skrumáž, ve které se právě Chrtek snažil dostat puk za ležícího Hrubce. Bohužel se s kýženým úspěchem nesetkal. Na druhé straně zahrozil Svačina, jenž je z minulé sezóny libereckým divákům dobře znám. Byl už těsně před Willem, leč zblízka jej nepřekonal.

Třinec pomalu přebíral otěže do svých rukou a vysloužil si vedení. Přesilovku sice šelmy bránily zprvu dobře, nakonec však přišla přesná přihrávka na hůl Martina Růžičky, na kterého už zívala poloprázdná branka - 0:1. Hosté hráli organizovaně a Liberečtí jen ztěžka proráželi jejich obranný val. První třetina, která příliš ofenzivní akce nenabídla, tak skončila těsným vedením Slezanů.

Prostřední perioda započala libereckými šancemi. Obránce Ladislav Šmíd se z pravé strany krásně natlačil až před Hrubce, kterého střelou mezi betony ke smůle svého týmu nenachytal. Ještě vyloženější šanci měl o pár desítek sekund později na holi Lukáš Krenželok. Po střele Pyrochty na něj zívala odkrytá svatyně, ale kotouč se mu z bekhendu svezl a proskákal těsně vedle tyčky! V podobné situaci bohužel v přesilovce netrefil ani Petr Jelínek. Tygry provázela smůla.

Liberec byl v těchto chvílích jednoznačně aktivnější. Hrubce se snažil zaměstnávat co možná nejvíce, avšak stále odolával. A udeřili tedy hosté. Při vyloučení Ševce tečoval přízemní Petružálkův pokus Vladimír Dravecký a zvýšil na 0:2. Slezané mohli udeřit také při vlastním oslabení. Ciencala se hnal po pádu Pyrochty zcela sám na Willa, jenž jeho pokus o střelu mezi nohy vykryl.

Pokud se modrobílí chtěli v závěrečné části zápasu nadechnout k obratu, utržily jejich plány vážnou trhlinu už v jejím úvodu. Martin Růžička využil nedůrazu defenzivy a zpoza tyčky propasíroval puk za překonaného Willa - 0:3. Tygři se i nadále snažili útočit, ale jejich snaha působila místy až bezradným dojmem. Hrubec se zkrátka zdál být nepřekonatelný.

A stal se tedy opět v tomto utkání bohužel již známý scénář. Skóroval Třinec, který poslal do již vysokého vedení krásně zakončeným únikem Milan Mikulík - 0:4. Alespoň kosmeticky zkorigovat stav mohl Redenbach. Před brankovištěm ho pěkně našel Jašek, Kanaďanovi ovšem také k úspěchu kousek chyběl. Tygři bohužel nenašli recept na Šimona Hrubce a jejich vítězná série skončila. Třinci podlehli 0:4.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Dnes jsme byli tým, který soupeři nestačil v bruslení a soubojích. Na naší straně se objevily zbytečné ztráty na modré čáře a fauly. Všechny tyto věci zápas jednoznačně rozhodly. Třinec zvítězil naprosto zaslouženě."
Marek Zadina
HC Oceláři Třinec
„Jsem spokojený s první třetinou. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Věděli jsme, v jaké formě jsou. Pomohli jsme si přesilovkou a dostali jsme se do vedení. Ve druhé třetině jsme se dostali pod velký tlak, Liberec měl spoustu šancí a podržel nás Šimon Hrubec. Měli jsme snad jen pět střel proti dvaceti. Ve třetí třetině už jsme hráli víc na kotouči a dovedli zápas ke třem bodům."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner