U19 na Mladou Boleslav nevyzrála. Bruslaři o své výhře rozhodli v přesilovkách

Liberec - Devatenáctka rozhodně nepodala proti svému rivalovi špatný výkon a ve vyrovnaném střetnutí dlouho držela naději na bodový zisk. V závěrečné třetině ovšem Mladá Boleslav rozhodla o své výhře, načež získala i bonusový bod z nadstavby.

4. kolo, sobota 15. září 2018
1:4
(0:1, 1:1, 0:2 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Cikhart (Šafařovský) – 17. Dotter (Závora, Foerster), 33. Klikorka (Hovorka, Moravčík), 51. Moravčík (Houška), 55. Dotter (Houška), rozh. náj. Grim. Rozhodčí: Folk – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Čajan (Pařík) – Kovář, Aubrecht, Šuráň, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Dospěl, Šafařovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

BK Mladá Boleslav

Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Zajíček, Hovorka, Imlauf, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma

Už od úvodní buly se hrálo ve vysokém tempu a příchozí diváci se rozhodně nenudili. Do první velké šance se dostal kapitán hostů Jan Grim, jenž se ocitl sám před bránou. Jeho svižný projektil ovšem stihl Pavel Čajan vyrazit svým pravým betonem. Následně si liberecký gólman poradil i s dvojím zakončením Michaela Simona.

Do šancí se poté dostali i Tygři, kteří si po faulu Michaela Schulze zahráli přesilovou hru. David Mašek v bráně hostí byl ovšem jistý jako jeho protějšek a i on držel čisté konto. Do vedení se nakonec dostali Středočeši. V další početní výhodě totiž vyrazil Pavel Čajan střelu Jana Závory přímo na hůl Samuela Dottera, jenž dorazil puk do sítě a otevřel skóre. Po zahajovací třetině tak Liberečtí prohrávali 0:1.

Trenér Milan Plodek o nastaveném čase:

"Na prodloužení jsme herně zapracovali a dokážeme si vytvořit šance, ale bohužel je neproměníme. Nájezdy jsou o dovednostech, myslím, že máme šikovné hráče, zatím to však nevychází."

Na začátku prostřední periody dostali Severočeši k dispozici početní výhodu a dočkali se vyrovnání! Střela Petra Šafařovského se od betonu Davida Maška odrazila k Janu Cikhartovi, který doklepl kotouč za brankovou čáru a srovnal na 1:1. V polovině zápasu mohl poté Tygrům vedení vystřelit Adam Klapka, jenže ten zamířil až moc přesně a trefil tyč!

Sedmdesát vteřin po polovině utkání putoval na trestnou lavici Petr Had a hosté se podruhé prosadili. Tvrdou ránu Mikuláše Hovorky ještě stihl Pavel Čajan pokrýt, jenže na pohotovou dorážku Karla Klikorky už nedosáhl – 1:2. Poté se do samostatného úniku dostal Jan Cikhart, svou bekhendovou kličkou si však na hostujícího gólmana nepřišel.

V závěrečném dějství nejdříve naše devatenáctka neproměnila přečíslení tři na jednoho a vzápětí nevyužil zaváhání hostujícího brankáře Petr Šafařovský. V padesáté minutě navíc přišla další rána. Těsně po skončení přesilovky se totiž z předbrankového prostoru prosadil Andrej Moravčík, který zvýšil náskok Bruslařů – 1:3. Definitivní pojistku poté v dvojnásobné početní výhodě přidal Samuel Dotter, jenž využil clony před Čajanem a zamířil přesně pod břevno – 1:4.

V pozápasové nadstavbě se svěřenci trenéra Milana Plodka pokoušeli získat aspoň jeden bod. Prodloužení branku nepřineslo, a tak se šlo do nájezdů. V nich byli díky trefě Jana Grima úspěšnější Středočeši, kteří tak z města pod Ještědem odjeli s plným bodovým ziskem.

Milan Plodek
„Utkání jsme si prohráli zbytečnými fauly, které dokázal soupeř potrestat. Celý zápas jsme se těžce dostávali do šancí, soupeř výborně bránil a když jsme si příležitost vypracovali, tak jsme zklamali v zakončení. Na jeden gól budeme těžko vyhrávat.“