U17 nezachytila první třetinu, dvanáctigólová přestřelka tak vyšla lépe Boleslavi

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Premiérové derby dorostenecké sezóny se svěřencům Richarda Loba nevydařilo dle představ. Tygři si totiž připsali první letošní porážku. Po většinu zápasu nepředvedli vůbec špatný výkon, hrubě nevydařená úvodní dvacetiminutovka ale Bruslaře nasměrovala k úspěchu. Dvě branky zaznamenali Jakubové Hujer s Masařem.

3. kolo, čtvrtek 19. září 2019
(0:4, 4:3, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 21. Hujer (Patzelt, Jenčovský), 23. Trunda (Hujer, Jenčovský), 28. Masař (Duschka), 32. Masař (Vodlan), 47. Hujer (Patzelt) – 6. Polák (Plíšek), 11. Půček, 13. Haas (Polák, Szturc), 16. Plíšek (Gardoň, Půček), 30. Půček (Peca, Gardoň), 31. Szturc (Polák, Haas), 37. Plíšek (Haas, Křepelka). Rozhodčí: Škrobák – Hynek, Nekvapil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7.

Král (41. Franc) – Damašek, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer (A), Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek.

BK Mladá Boleslav

Šatný (Forst) – Moravec, Křepelka, Jasečko, Rajgl (A), Hrouda, Žabka, Moravec – Sluka, Gardoň, Peca, Pavlík, Půček, Polák, Hruška, Szturc (A), Haas, Strnádek, Plíšek (C).

Boleslavští na svého soupeře vlétli a rychle si na ledě Home Credit Areny začali budovat relativně bezpečný náskok. Vojtěch Polák, který ještě na jaře slavil s Tygry titul, se prosmýkl okolo obránce a tváří v tvář Královi procedil kotouč do branky - 0:1. Liberec navíc měl také malinko smůlu. Konkrétně pak Damašek, jemuž poskočil puk na holi ve vlastním pásmu. Jan Půček pak po ledě propálil Krále - 0:2.

Nešťastný gól šelmy trošku položil. Vojtěch Polák se prosmýkl až před brankoviště a ještě nezištně přenechal touš Oskaru Haasovi který už to neměl složité - 0:3. Zanedlouho navíc bylo ještě hůře, když povedenou kombinaci až do kuchyně zakončil Jindřich Plíšek - 0:4. Naděje svého týmu posléze udržel Daniel Král, když si poradil s Hruškovým samostatným únikem.

Vstup do prostřední části se ale domácím velice povedl! Vteřinu po konci početní výhody zužitkoval gradující nápor Jakub Hujer, jemuž po elegantní Patzeltově asistenci stačilo neminout prázdnou klec - 1:4. Poté už Tygři stihli přesilovku také oficiálně využít. Aktivně hrající Hujer připravil lahůdku Tomáši Trundovi. Ten si na ní bez váhání pochutnal a z mezikruží rozvlnil síť - 2:4! Hosté si mohli vzít zpět větší náskok, projektil Szturce ale zastavila tyč.

A Severočeši tak pokračovali ve stahování ztráty. Jakub Masař se po neshodě v boleslavské rozehrávce ujal puku a zavěsil jej do bližší šibenice - 3:4. Na tahu už nicméně byli znovu Bruslaři. Jan Půček z úhlu prostřelil marně se natahujícího Krále - 3:5. O další minutu později navíc zůstal mezi kruhy opomenutý Gabriel Szturc, jenž svoji úspěšnou střelu ještě otřel o tyč - 3:6.

Liberečtí nic nevzdali a opět dokázali korigovat. Nahození Vodlana vyrazil Šatný jen před sebe, za což jej pohotově potrestal Jakub Masař - 4:6. Na rozdíl jedné branky navíc mohl upravit Jakub Hujer, bohužel ale z mezikruží trefil Šatného do ramene. Mladá Boleslav si na druhé straně připravila ještě lepší výchozí pozici do třetí části, přesilovkový zmatek před brankou totiž ukončil dorážkou z otočky Jindřich Plíšek - 4:7.

Na poslední dvacetiminutovku se do domácí branky postavil Lukáš Franc a ani jednou neinkasoval. Tutovka Szturce po gólu vyloženě volala, maskovaný muž ale předvedl bleskový přesun! Zaskvěl se také jeho protějšek Šatný, jenž zneškodnil dorážku Filipa Kříže z bezprostřední blízkosti. Naději na bodový zisk přesto Liberci vystřelil povedeným výletem mezi kruhy Jakub Hujer - 5:7. Víc už modrobílí i přes závěrečný tlak při hře v šesti nestihli, David Putz v největší příležitosti orazítkoval tyčku.

Richard Lobo
„Připravovali jsme se na to, že to bude těžký zápas. Bohužel jsme k tomu ale tak nepřistoupili... První třetina byla z naší strany katastrofa. Od druhé jsme se výrazně zlepšili, náskok soupeře jsme už však bohužel stahovali marně. I tak jsme čtyřicet minut nehráli špatný hokej. Je potřeba se z toho poučit a lépe se připravit na nadcházející souboje.“

3. kolo, čtvrtek 19. září 2019
(0:4, 4:3, 1:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav