Tygrům na Třinec nestačily síly. Doma podlehli 0:4

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Tygři slavnostně převzali Prezidentský pohár jako celosezónní úspěch, ale předposlední utkání základní části mělo bohužel jednoznačný průběh. Oceláři nedali šelmám nic zadarmo, první branku vsítili hned v úvodu a po třetinách postupně přidávali, přičemž Severočechům se nepovedlo ani jednou skórovat.

51. kolo, úterý 03. března 2020
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Martin Růžička (M. Stránský, Gernát), 26. M. Stránský (Gernát), 38. Marcinko (M. Stránský, M. Doudera), 57. Chmielewski (M. Kovařčík. Rozhodčí: Šír, Horák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:4, navíc Šmíd 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7293. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:4.

Hrachovina (Schwarz) – Knot (A), Šmíd, Graborenko, Kotvan, Havlín, Derner, T. Hanousek (A) – Birner, L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok (C), P. Jelínek, Ordoš – J. Vlach, Šír, Valský.

HC Oceláři Třinec

Štěpánek (Kváča) – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Roth, Kundrátek, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, Marcinko, Hrňa – Dravecký (A), M. Kovařčík, Adamský (C) – Kofroň, Novotný, Hrehorčák – Chmielewski.

Utkání začalo zhurta, jelikož už v první minutě Třinec otevřel skóre. Tečovanou palbu Martina Gernáta stihl Dominik Hrachovina vyrazit, ale na dorážejícího Martina Růžičku už nestačil – 0:1. Hosté svoji úvodní dravost ukazovali i nadále. Šanci měl například Tomáš Marcinko, který zvolil bekhendové zakončení, jenže jeho nebezpečný pokus liberecký gólman famózně vychytal!

Ve druhé části třetiny se naopak naskytla šance na straně Tygrů, kdy Jaroslav Vlach pobídnul Rostislava Marosze stojícího v dobré pozici, nicméně na finální střelu neměl dostatek času a odkryté místo minul. Další příležitost k vyrovnání si vytvořil kapitán Petr Jelínek z osy kluziště, ale klec jen těsně netrefil.

Ve druhé periodě se mohl blýsknout obránce Lukáš Derner, jenž se objevil tváří v tvář Jakubu Štěpánkovi, hostující brankář útoku však odolal díky své lapačce. Ve 26. minutě Oceláři opět udeřili. Martin Gernát poslal diagonální přihrávku směrem na levý kruh a puku se následně zmocnil Matěj Stránský, který se trefil přímo pod břevno – 0:2.

Dominik Hrachovina měl po zbytek třetiny plné ruce práce. Jmenovaný střelec z Třince mohl vzápětí opět skórovat, ale z pravého kruhu tentokrát o kousek přestřelil. Liberecký strážce následně obětavě zneškodnil další nebezpečné přečíslení hostů, kdy se Martin Adamský snažil prosadit bekhendem.

V závěru Třinec získal přesilovku, kde už tygří jednička nestihla zareagovat. Ve 38. minutě znovu vynikl Matěj Stránský. Střílenou přihrávkou zamířil na připraveného Tomáše Marcinka u pravé tyče, jenž kotouč nekompromisně usměrnil do horní části brány – 0:3.

Šelmy měly k dispozici už jen poslední třetinu, aby třígólové manko dohnaly, hosté se ale z jakéhokoliv tlaku celkem snadno vymanili. Čtvrtý gól mohl dokonce přidat Martin Růžička z vrcholu kruhů, Dominik Hrachovina byl však pozorný. V polovině posledního dějství byli Tygři jen pár centimetrů od vyrovnání. Po ráně Tomáše Havlína totiž tečovaný puk rozezněl kovovou konstrukci.

Další šanci na snížení posléze připravil Michal Bulíř, když zpoza klece šikovně nahrál Marku Zacharovi. Po jeho razantní střele ale hostující brankář stihl sáhnout lapačkou. V závěru zápasu se dostal do potíží Dominik Hrachovina, když se mu nepovedla rozehrávka, což bylo nakonec skvělou možností pro Arona Chmielewskiho stojícího před brankovištěm – 0:4.

Konec utkání už měli v režii hosté se spolehlivým Jakubem Štěpánkem v bráně. Oceláři tak v 51. kole berou z Liberce všechny tři body.

„Utkání se nám hrubě nepovedlo, není snad ani co hodnotit. Nevím, jestli jsme vůbec byli hlavami na ledě. Třinec hrál velice dobře, je to kvalitní soupeř a pro nás to byl náš nejhorší výkon v sezóně.“

Václav Varaďa
„Výsledek zápasu mě samozřejmě těší. Už od prvního shození puku jsme hráli velmi dobře, slušně jsme bruslili, utvořili si spoustu šancí a postupně navyšovali skóre. I přesto, že nás domácí zatlačili v poslední třetině, tak jsme dnešní utkání zaslouženě vyhráli. V důležitých chvílích nás podržel Jakub Štěpánek v bráně a jsem rád, že po nepovedeném výsledku s Pardubicemi jsme zase zabrali.“