Tygři zakončili rok 2018 druhou venkovní výhrou v řadě! Ve vyrovnaném duelu přemohli Zlín

Zlín/Liberec - V posledním utkání letošního roku se šelmy představily na ledě Zlína a po vyrovnané bitvě berou tři body! Berani sice v prostřední třetině otočili skóre na 2:1, jenže Liberečtí stihli ještě před druhou sirénou vyrovnat a dvěma góly během jedné minuty v závěrečném dějství rozhodli o osudu zápasu.

31. kolo, neděle 30. prosince 2018
2:4
(0:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Fryšara (Lakatoš, Okál), 29. Kubiš (Okál) – 18. Ordoš (T. Hanousek, Šmíd), 40. Birner (Hanousek), 46. M. Zachar, 47. Birner (L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 427. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

PSG Berani Zlín

J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Žižka (C), Řezníček, Zbořil, Valenta, Padrnos – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Okál – Herman, Popelka, E. Kulda – Goiš, P. Sedláček, Werbik.

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Havlín – Lenc, L. Hudáček, Valský – M. Kvapil, Filippi, Birner – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Redenbach, M. Zachar.

V úvodu zápasu se týmy spíše jen oťukávaly a diváci si na první výraznější moment museli počkat až do desáté minuty. To se po krásném dlouhém pasu Martina Ševce dostal do samostatného úniku Marek Zachar, jenž si ale kličkou do forhendu na Jakuba Sedláčka nepřišel. Následně putoval na trestnou lavici Tomáš Filippi, jenže Liberečtí oslabení bez větších problémů zvládli.

Obě mužstva si poté připsala několik zajímavých příležitostí, brankáři však byli stále neprůstřelní. Chvíli před první sirénou nakonec ale nakonec kapituloval strážce domácí svatyně. Ladislav Šmíd si sjel až na levý kruh a následně adresoval přihrávku Tomáši Hanouskovi, jehož dělovku od modré tečoval do brány Jan Ordoš. Do kabin si tak šelmy odnesly jednobrankový náskok.

Vstup do druhého dějství se vydařil lépe Zlínu, který už po osmapadesáti vteřinách vyrovnal. Roman Will totiž při rozehrávce chybně přihrál Dominiku Lakatošovi, jenž posunul kotouč na Štěpána Fryšaru a ten zakončil do opuštěné klece. Domácí vyrovnávací trefa viditelně nabudila a převzali iniciativu na svou stranu. Za svou aktivitu byli naknec odměněni brankou, když Roman Will vyrazil střelu Zděňka Okála na hůl Pavla Kubiše, který jej dorazil do sítě.

Severočeši se nehodlali s nepříznivým stavem smířit a v jednu chvíli zavřeli Berany na delší dobu v jejich obranném pásmu. Svěřencům trenéra Filipa Pešána se nicméně nedařilo dostat kotouč za Sedláčkova záda a už to vypadalo, že budou muset v závěrečné periodě dotahovat. Osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny ale přihrál Tomáš Hanousek puk b>Michalu Birnerovi, který si sjel na vrchol kruhu a trefil se přesně pod lapačku zlínského gólmana.

Do třetí dvacetiminutovky vlétli Tygři jako velká voda. Ve čtyřiašedesáté minutě ujel Marek Zachar všem svým pronásledovatelům a zkusil kličkou mezi nohy překonat Jakuba Sedláčka, který sice jeho záměr vystihl, jenže kotouč nezískal zcela pod svou kontrolu a v následném zmatku v jeho brankovišti si jej sám srazil za čáru. O necelou minutu později Liberečtí své vedení ještě navýšili. Libor Hudáček přihrál zpoza brány na levý kruhu Michalu Birnerovi a ten nekompromisní ranonu z voleje počtvrté překonal brankáře domácích.

Zlínští se následně snažili o zdramatizování zápasu, tým z města pod Ještědem je už však k žádnému vážnějšímu ohrožení Willovy svatyně nepustil a své vedení si pohlídal až do konce. Bílí Tygři navázali na venkovní vítězství v Chomutově a připsali si druhou výhru na půdě soupeře v řadě!

„Odehrálo se velmi vyrovnané utkání. Bojovalo se o každý kousek ledu. My jsme technickými chybami v rozehrávce nabídli domácím několik šancí, přičemž z toho dvě využili. Trpělivě a organizovaně jsme odehráli celý průběh zápasu a za to jsme získali tři body. Ve třetím dějství jsme přeházeli lajny, chtěli jsme velmi poctivě odehrát třetinu, což se stalo. Dominik Lakatoš hrál v dresu Zlína velmi dobrý zápas.“

Martin Hamrlík
„Musím pochválit kluky, neboť zápas byl vyrovnaný. Utkání se lámalo za stavu 2:1, kdy jsme v závěru druhé třetiny inkasovali branku. To nás hodně mrzí. Zaváhali jsme ve vlastní třetině a došlo k přečíslení čtyři na dva. Třetí třetinu bychom hráli za těsného vedení určitě jinak. Liberec proměnil více šancí, zatímco my jsme měli dostatek příležitostí a střel na to, abychom dali více než dvě branky. Hráčům nemáme co vytknout, diváci viděli velmi dobrý hokej od začátku až do konce střetnutí.“