Tygři zachránili sérii výher za pět minut dvanáct, Dynamo přetlačili v nájezdech

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Vítězná šňůra Bílých Tygrů trvá dál! I když nescházelo moc k tomu, aby dospěla ke svému konci. Svěřence Patrika Augusty dělily od prohry s houževnatými Pardubicemi dvě minuty, záludnou tečí Radana Lence se jim však podařilo poslat zápas do prodloužení. Rozhodnutí nakonec přinesly až nájezdy, v nich vystřelil šelmám bod navíc Petr Jelínek.

22. kolo, úterý 26. listopadu 2019
3:2sn
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 43. L. Hudáček (Filippi, Šmíd), 58. Lenc (Birner, L. Hudáček) – 36. M. Beran (J. Zdráhal), 54. Mandát (Kusý, J. Kolář). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 120. Střely na branku: 37:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Hrachovina (Peters) – Knot (A), Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, T. Hanousek, Havlín – Birner (C), L. Hudáček, Ordoš – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar (A), P. Jelínek, L. Krenželok – Rychlovský, A. Musil, J. Vlach

HC Dynamo Pardubice

Kantor (Kacetl) – Eklund, Holland, J. Kolář (C), T. Voráček, Mikuš (A), J. Zdráhal, Ivan – Mandát (A), R. Kousal, Tybor – Machala, Harju, Blümel – Kusý, T. Knotek, D. Kindl – M. Beran, Pochobradský, Matýs

Začátek zápasu dvou týmů z opačných pólů tabulky se nesl v hodně ospalém duchu. Zaměstnanějším z obou gólmanů byl přece jen pardubický Kantor, jenž musel likvidovat několik zajímavých pokusů šelem. Žádný z nich se však v úvodní dvacetiminutovce neujal.

Zatímco v první periodě oba celky vycházely ze zajištěné obrany, po přestávce bylo k vidění poměrně dost rychlých a především nebezpečných kontrů. V jednom z nich nabil Hudáček Michalu Birnerovi, tomu ale sebral gólovou radost pozorný Kantor.

Liberečtí se pak hodně osmělili v přesilové hře na konci druhé třetiny. Řadu zajímavých šancí však vystřídal šok! Pardubičtí se sice bránili zuby nehty, přesně v momentě, kdy jejich oslabení končilo, se jim ale podařilo vyšťouchnout kotouč z obranné třetiny. Navrátilec z trestné lavice Matěj Beran tak zničehonic šel sám na bránu a nekompromisním zakončením mezi Hrachovinovy nohy poslal Dynamo do vedení.

Chybějící štěstěna se na Tygry usmála až po přestávce. Střílený pas Libora Hudáčka v početní výhodě šelem tečoval pardubický obránce tak nešťastně na vlastní bránu, že bezmocný Pavel Kantor mohl jen sledovat, jak sražený pokus z Hudáčkovy hole míří za jeho záda.

Severočeši byli živější i v dalším průběhu třetí části, všechny jejich útočné výpady ale pravidelně končily na famózním Kantorovi. Urodilo se naopak na druhé straně. Na konci nádherné přesilovkové akce Dynama stál Jan Mandát, který svižnou ranou z mezikruží zamířil neomylně nad Hrachovinovu ruku.

Augustovu družinu však inkasovaná branka nepoložila, ba naopak. Tygři se nadechli k závěrečnému tlaku, který vyvrcholil přesilovkou v 58. minutě. V ní změnil trajektorii Birnerovy rány od modré těsně před maskovaným hrdinou Pardubic Radan Lenc, jehož přesná teč poslala napínavý duel do prodloužení.

V něm šelmy svíraly Východočechy takřka celou pětiminutovku před vlastní bránou, gólu se ale nedočkaly, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se za Liberec prosadili Petr Jelínek s Rostislavem Maroszem a právě trefa domácího kapitána byla tou rozdílovou. Bílí Tygři tak nakonec uhájili vítěznou sérii.

„Zápas nás stál hodně sil, protože přes tu urputnou obranu Pardubic bylo těžké se prosadit. Speciálně ve hře pět na pět jsme s ní měli hodně problémů. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale díky skvělému brankáři jsme je neproměnili. Chybělo trochu asi i štěstíčko, dali jsme pár tyček. Ale nakonec je z toho vítězství a jsme za něj rádi. “

Radek Bělohlav
„Dnešní zápas rozhodly přesilovky a oslabení. Udělali jsme víc faulů a někdy jsme byli i pod tlakem. Z toho ty fauly vyplynuly. Bohužel jsme to dnes neurvali. Škoda. Potřebujeme body, ale těch faulů bylo moc. Navíc nám nešla vhazování, a tak jsme museli často o puky bojovat. To nás stálo síly, které nám pak chyběly v klíčových situacích. Jeden bod je pro nás málo.“