Tygři v přípravě poprvé vyhráli

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - První vítězství v letošní přípravě si připsali liberečtí hokejisté proti prvoligové Jihlavě, kterou porazili 3:0. Vítěznou branku vstřelil již v sedmé minutě obránce <b>Angel Krstev</b>. Velký podíl na vítězství měl i Petr Šachl, který si připsal dvě asistence a také brankář Michal Nedvídek, který jistý výkon korunoval čistým kontem.

přát., úterý 05. srpna 2008
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Krstev (Šachl), 56. Pabiška (Podkonický, Pletka), 60. Procházka (Šachl). Vyloučení: 5:7, navíc Zíb (Lib) a Bílek, Štrach (oba Jih) na 10 min. Využití: 1:0

Nedvídek - Harant, Jiruš, Zíb, Jareš, Hunkes, Krstev, Derner, Holub - Pabiška, Podkonický, Pletka - Procházka, Šachl, Bartovič - Klimenta, Dušek, Špaček - Blatný, Kašpařík, Nedorost.

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Staněk, Novák, Štrach, Bílek, Malena, Ficenc, Kašpar - Říha, Bezděk, Hodek - Man, Hradecký, Suk - Krupka, Dolníček, Hrbatý - Jonáš, Hanzal, Piluša.

Do liberecké sestavy se poprvé v sezóně dostal Andrej Podkonický, který zaujal post prvního centra a do branky Tygrů se postavil Michal Nedvídek. V sestavě Jihlavy se objevil ex-liberecký Libor Bezděk, který se připomněl už v závěru čtvrté minuty, kdy prudkou střelou z první prověřil pozornost Nedvídka.

Mírně aktivnější byli ale domácí a zásluhou Angela Krsteva se dostali i do vedení. V úvodu sedmé minuty se totiž odrazil kotouč po skrumáži před Řehořem právě k libereckému obránci a ten tvrdou ranou pod břevno otevřel skóre. Pak bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Neuspěli ale ani domácí Bartovič s Pabiškou, ani na druhé straně Jiří Man.

V jedenácté minutě připravil Kašpařík dobrou pozici pro Nedorosta, ten byl ale faulován Bílkem, který za svůj faul dostal dvě plus deset minut. Dukla ale zvládla oslabení bez komplikací a sama si v závěru první části zahrála přesilovku po faulu Zíba. Ani Jihlavě se ale skórovat nepodařilo a po první třetině tak vedli Tygři 1:0.

Druhá část v úvodu příliš brankových příležitostí nepřinesla. K vidění bylo mnoho nepřesných přihrávek a zakázaných uvolnění. Až v závěru čtyřiadvacáté minuty si šanci vytvořila dvojice Klimenta Dušek. Na druhé straně se elegantně až před Nedvídka natlačil Říha, branku ale bekhendem o kousek minul. O tři minuty později se do dobré šance dostal Jiruš, který hledal před prázdnou brankou Podkonického, tomu se ale kotouč do branky zasunout nepodařilo.

V polovině zápasu prověřil Nedvídka Suk, který svou střelu šikovně schoval za obránce. Liberecký gólman si poté poradil i s pokusem Hrbatého. Nebezpečný byl i bekhend Čachotského, který skončil kousek nad břevnem liberecké branky. Domácí měli v závěru třetiny k dispozici dvě přesilovky, v nich se ale neprosadili a ve druhé třetině se tak diváci branky nedočkali.

Do poslední části vstoupili mírně aktivněji hosté. Na libereckou branku vypálil nebezpečně Piluša, ale Nedvídek si i s jeho pokusem nadvakrát poradil. Řehoře na druhé straně prověřil Krstev, který to zkusil podobně jako při první brance utkání, střelou od modré. Ve čtyřiačtyřicáté minutě odešel na trestnou lavici domácí bek Derner a hosté v přesilovce zahrozili Bezděkem, který pohotovou střelou protáhl domácího brankáře.

O pár minut později si tlak vytvořili Tygři. Na Řehoře vypálili nebezpečně Šachl a chvíli po něm i dvakrát Derner, jihlavský brankář si ale připsal úspěšné zákroky a nedovolil domácím těsný náskok navýšit. Jihlavští byli blízko brance v devětačtyřicáté minutě při vyloučení Kašpaříka. Na Nedvídkovu branku stříleli Hrbatý, Říha a Novák, domácí se ale ubránili a sami mohli udeřit. Pabiška nejprve připravil dobrou pozici pro Podkonického, který přestřelil takřka prázdnou branku a pak sám z mezikruží vystřelil nebezpečně na Řehoře.

Závěr zápasu se hostům příliš nevydařil. Dvě vyloučení přestěhovala hru před Řehoře a především přinesli i druhý gól zápasu. Podkonický našel od mantinelu úplně volného Lukáše Pabišku, který střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Tygři si pak již hlídali závěr utkání a navíc přidali i další gól. Ten padl v poslední minutě zápasu, kdy zkušeně střelou mezi tyč a Řehořův beton skóroval Stanislav Procházka. Bílí Tygři tak porazili Jihlavu 3:0.