Tygři v Třinci neuspěli. Rozhodl gólový uragán ve druhé třetině

Třinec/Liberec – V úvodní části zápasu si oba celky připsaly po jednom gólu a do zbytku utkání tak bylo vše otevřené. Ve druhém dějství se však Třinečtí trefili hned čtyřikrát a získali tak dostatečný náskok, který si pohlídali až do konce zápasu.

9. kolo, úterý 28. září 2021
7:2
(1:1, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Marinčin (A. Nestrašil), 24. Martin Růžička (TS), 29. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 31. Marcinko (Hrňa, Šedivý), 36. Martin Růžička (Hrňa), 46. Hrňa (Marcinko, Šedivý), 50. A. Nestrašil (D. Musil) – 12. Záborský (Filippi), 37. Ordoš (A. Najman). Rozhodčí: Šír, Vrba – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3396. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2.

HC Oceláři Třinec

Mazanec (Kacetl) – Kundrátek, D. Musil, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, Jaroměřský, Matyáš – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Šedivý – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, Vitásek, Rosandić, Derner, M. Ivan – Birner (A), Gríger, Ordoš – Záborský, Filippi, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Faško-Rudáš – Rychlovský, A. Najman, Šír – Jiruš.

Slezané začali utkání velmi zostra a nedávali Petru Kváčovi ani chvilku na oddych. Liberecký brankář ovšem Tygry podržel a ti poté mohli na druhé straně kluziště skórovat. Tomáš Filippi zachytil rozehrávku domácích a posunul kotouč na zapomenutého Tomáše Záborského, jenž zakončením z hranice brankoviště poslal Liberec do vedení. V závěru první třetiny ale zužitkoval přesilovku ranou od modré Martin Marinčin a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ten ovšem vydržel v prostředním dějství jen chvíli. Už ve 23. minutě totiž Martin Růžička proměnil trestné střílení a otočil tak vývoj zápasu. O pět minut později navíc náskok Ocelářů navýšil Michal Moravčík, který se natlačil před bránu, obkroužil ji a zasunul kotouč za čáru. A v polovině utkání bylo ještě hůř. Erik Hrňa v přečíslení dva na jednoho přihrál Tomáši Marcinkovi a ten překonal marně se přesouvajícího Petra Kváču.

Třinečtí však stále neměli dost. Martin Růžička dostal při přesilové hře puk na levý kruh a ranou zpoza obránce zvýšil již na 5:1 pro Slezany. Šelmy nakonec přeci jen stačily reagovat. Jan Ordoš se po chybě v třinecké rozehrávce ocitl sám před Markem Mazancem a zamířil přesně mezi jeho betony. „První třetina tak špatná nebyla, jen škoda toho gólu na jejím konci. No a ve druhé třetině jsme po naší přesilovce inkasovali a pak už se to tam nasypalo,“ smutnil Ordoš po utkání.

Jan Ordoš po čtvrté prohře

„Pár věcí jsme si ujasňovali už i po minulých zápasech. Většina hráčů si k tomu něco řekla, teď jde jen o to přenést to na led. Nikdo není víc než tým. Jako tým prohráváme a jako tým se z toho můžeme dostat.“

Svěřenci Patrika Augusty rozhodně neskládali zbraně a na začátku třetí periody pálili opravdu z každé možné pozice. Třinec ale jejich tlak ustál a sám se ještě dvakrát prosadil. Nejdříve se po pěkné kombinaci trefil Erik Hrňa a následně po pasu Michala Kovařčíka úspěšně z voleje vypálil Andrej Nestrašil, který upravil skóre na konečných 7:2.

Petr Kváča čelí střele Erika Hrni, FOTO: Marian Ježowicz

Patrik Augusta
„Musím pogratulovat domácím k výbornému výkonu. Za nás jsem zklamaný z druhé třetině. Odehráli jsme relativně dobrou první část, kdy jsme bohužel dostali gól ke konci oslabení. Pak jsme ale dostali další branku a celá naše hra se sesypala. Byla tam spousta nezodpovědného výkonu od hráčů, to rozhodlo celé utkání. Nezbývá, než si nasadit boty a jít do práce. Takhle to prostě nejde.“

Marek Zadina
„Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání sezony. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, po naší chybě ale soupeř šel do vedení. Druhá třetina však byla z naší strany velmi dobrá. Vytvořili jsme si hodně šancí, ty jsme dokázali proměnit. Kluci se uklidnili, dostali jsme se na koně. Liberec nás na čtyři pět minut dostal pod tlak po svém druhém gólu, jinak jsme ale odehráli dobré utkání. Byl to organizovaný výkon, hráči plnili to, co měli. Hráli dobře a odmakali celý zápas. Začali jsme domácí sérii zápasů dobře, teď se připravíme na pátek.“