Tygři si z Vítkovic odvážejí bod, rozhodl jediný gól

Date of publication Author Jan Kousal

Ostrava/Liberec - Bílí Tygři zakončili první čtvrtinu základní části těsnou porážkou na ledě vítkovické Ridery. Utkání, které opanovali brankáři obou týmů, nakonec dospělo až do prodloužení, v němž jedinou brankou duelu rozhodl o výhře domácích Petr Fridrich.

15. kolo, neděle 17. října 2021
1:0p
(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 61. Fridrich (Dej). Rozhodčí: Obadal, Stano – Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 684. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 1:0.

HC Vítkovice Ridera

Stezka – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Fridrich – R. Bondra, Dej, M. Kalus – J. Krejsa, Chlán, Bernovský

Kváča – L. Šmíd (A), Vitásek, M. Rosandić, Melancon, Derner, M. Ivan, Štibingr – Birner (A), Gríger, Ordoš – J. Vlach, Filippi, M. Zachar – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, P. Jelínek (C), J. Šír

Ještě než se centři obou zahajovacích formací sklonili ve středovém kruhu k úvodnímu vhazování, proběhl v Ostravar Aréně slavnostní ceremoniál k příležitosti 1 000. zápasu Lukáše Krenželoka. Aktuálně osmatřicetiletý křídelník je, kromě mateřských Vítkovic, neodmyslitelně spjatý také s Libercem, se kterým na jaře roku 2016 dobyl extraligový trůn.

V první třetině se současným spoluhráčům čerstvého jubilanta povedlo dostat kotouč do liberecké sítě hned dvakrát. Vzhledem k tomu, že se tak v obou případech stalo až po vychýlení klece ze své standardní pozice, nemohla ani jedna branka platit, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V prostředním dějství, ostatně jako v tom prvním, byli Bílí Tygři střelecky aktivnějším týmem. Svou převahu ovšem svěřenci Patrika Augusty nedokázali vyjádřit gólově, což vedlo k tomu, že i po čtyřiceti minutách bylo skóre stejné jako na začátku utkání.

Také třetí část opanovali oba bezchybní brankáři, kteří se čistého konta doslova odmítali vzdát. Asi nejblíže úvodní brance vyrovnaného střetnutí byl kanadský obránce Melancon, jehož při ráně do tyče vítkovické svatyně dělily od gólu jen milimetry.

Tuhá bitva o první a nakonec i vítězný gól se protáhla až do prodloužení. Z něj se stihlo odehrát jen 21 sekund, když Dej připravil střeleckou pozici pro Petra Fridricha, jenž nekompromisně ukončil Kváčovu neprůstřelnost a vystřelil Vítkovicím bod navíc.

„Jako spousta dalších utkání se mi to nehodnotí lehce. Znovu jsme se nedokázali prosadit v útočné fázi, naše produktivita je teď špatná. Zápas jsme sice odpracovali, ale hokejovosti tam bylo pramálo. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale nemyslím si, že byly až tak kvalitní. Tam nás tlačí bota. Nakonec jsme udělali chybu v prodloužení a ta nás stála bod navíc. I když soupeř neměl tolik šancí, pár vyložených si vytvořil a podržel nás Petr Kváča.“

Radek Philipp
„Týmu se nehraje lehce, když je to pořád 0:0, ale štěstíčko se díky bojovnosti nakonec přiklonilo k nám. V koncovce se trápíme a když máme nějakou vyloženou šanci, tak jsme jaloví. Moc jsme jich neměli, ale jsme rádi za to, že v prodloužení se Petru Fridrichovi podařilo rozhodnout. Z naší strany odbojované utkání. Velký podíl na vítězství měl výborný Aleš Stezka, který nás podržel. Dvou bodů si vážíme.“