Reportáž

Tygři si připisují důležitou výhru! Pardubice skolili čtyřmi góly ve druhé třetině

Liberec – V první třetině zápasu s Pardubicemi se ještě diváci branky nedočkali, zato v té druhé jich padlo hned pět, z toho čtyři do brány Dynama. V závěrečném dějství už si Severočeši svůj náskok pohlídali a připsali si důležité tři body do tabulky!

Samotnému utkání předcházelo předem avizované rozloučení s Jánem Lašákem, který od obou týmů obdržel menší dárek a následně ještě vhodil slavnostní buly. Poté už nastal samotný zápas. V úvodu byli o něco aktivnější domácí, kteří zasypali brankáře Růžičku střelami. Žádná z nich ale v pardubické síti neskončila. V polovině prvního dějství dostalo Dynamo k dispozici přesilovou hru. Tu však Tygři bez větších problémů ubránili.

V patnácté minutě postupně putovali na trestnou lavici Petr Sýkora se Sachou Treillem a Liberečané si zahráli početní výhodu pět na tři. Po dělovce Ševce se snažil dorážet Jelínek, kotouč ale přes brankáře do sítě nepropasíroval a vzápětí netrefil z ostrého úhlu prázdnou bránu Bakoš. Do konce první periody už se nic zajímavého nestalo, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky nejdříve svěřenci trenéra Filipa Pešána zvládli další oslabení a poté poprvé udeřili! Střela Martina Ševce se odrazila přímo na hůl Adama Jánošíka, jenž z kruhu propálil Růžičku a poslal Tygry do vedení. Hned na to se sám před bránou ocitl Lukáš Jašek, který ovšem tváří v tvář pardubickému brankáři bránu netrefil.

Čtyřiapadesát vteřin po polovině utkání to bylo už o dvě branky! Martinu Růžičkovi vypadla střela Michala Plutnara a v následné skrumáži v jeho brankovišti se nejlépe zorientoval Petr Jelínek, který dotlačil kotouč za brankovou čáru. Následně si hráči z města pod Ještědem podruhé zahráli dvojnásobnou přesilovou hru a tentokrát už se prosadili. Martin Bakoš našel svou křížnou přihrávkou úplně volného Lukáše Jaška, který trefil napůl odkrytou bránu Dynama a zvýšil na 3:0 pro domácí.

V osmatřicáté minutě přišel kuriózní moment. Martin Bakoš vybojoval za bránou kotouč, poslal jej na Petra Jelínka, který chtěl přihrát najíždějícímu Michalu Bulířovi. Jeho pas ovšem nechtěně tečoval do vlastní sítě David Tomášek a Tygři vedli už o čtyři branky. Východočeši se ale v závěru druhé periody dočkali snížení, když dělovku Jiřího Hunkese tečoval za Willova záda Sacha Treielle.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky si Liberečtí zahráli v pěti proti čtyřem, výhodu jednoho hráče v poli ale i přes několik dobrých příležitostí nevyužili. Přesilovku si vzápětí vyzkoušeli i Pardubice, které střílely opravdu z každé možné pozice. Roman Will však všechny střelecké pokusy zlikvidoval.

Dynamo se stále snažilo zápas zdramatizovat, jenže tygří smečka výborně bránila a nepouštěla svého soupeře do žádných vyložených příležitostí. Stav 4:1 už zůstal do konce utkání nezměněn, Bílí Tygři díky čtyřem brankám ve druhé třetině porazili Pardubice a po zodpovědném výkonu si připsali tři důležité body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán
Bílí Tygři Liberec
„Do utkání jsme chtěli vstoupit bojovně, což nám v posledních zápasech chybělo a myslím si, že dnes ta bojovnost byla na obou stranách. Neproměnili jsme přesilovku pět na tři, což bývá zlom v utkání. Naštěstí jsme poté využili další, čímž jsme rozhodli. Jsem rád, že jsme vyhráli."
Miloš Holaň
HC Dynamo Pardubice
„Byli jsme v situaci, kdy jsme nutně potřebovali bodovat. Utkání jsme nerozehráli špatně. V první třetině jsme pokryli střední pásmo, čekali jsme na chyby soupeře a výborně jsme odehráli oslabení tří proti pěti. Bohužel, pětiminutový výpadek ve druhé periodě a neproměnné přesilové hry nás stály zápas."

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner