Tygři se s rokem 2019 rozloučili vítězně. Zlín dvěma góly sestřelil Vlach

Liberec – Fanoušci, kteří zavítali na pondělní duel se Zlínem, nebyli svědky pohledného hokeje. V bojovném zápase jako první skórovali Berani, které kuriózním vlastním gólem poslal do vedení Michal Bulíř. Ve druhé třetině se ale dvakrát trefil Jaroslav Vlach a těsné vedení vydrželo svěřencům Patrika Augusty až do závěrečné sirény.

32. kolo, pondělí 30. prosince 2019
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. J. Vlach (Průžek, Najman), 29. J. Vlach (Průžek, Šmíd) – 9. Šlahař. Rozhodčí: Hodek, Veselý – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, T. Hanousek – Lenc, Bulíř, L. Hudáček – A. Musil, Marosz, Ordoš – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – D. Špaček

PSG Berani Zlín

Čiliak (Kašík) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Dufek, Fryšara, Claireaux – Köhler, P. Sedláček, Popelka

Utkání začalo spíše v poklidném tempu a příchozí diváci nebyli svědky pohledného hokeje. V páté minutě dostali Tygři k dispozici přesilovou hru, jenže tu Zlínští bez větších potíží ubránili. O několik chvil později signalizoval rozhodčí další početní výhodu pro Liberec, při výhodě ale Michal Bulíř nechtěně trefil z útočného pásma vlastní opuštěnou bránu a do vedení se dostali hosté. Za střelce branky byl označen Jakub Šlahař, jenž se z modro-žlutých jako poslední dotkl kotouče.

Následnou výhodu jednoho muže v poli svěřenci trenéra Patrika Augusty nevyužili a stav 0:1 vydržel až do první sirény. Hra byla na obou stranách plná nepřesností a boj probíhal především ve středním pásmu.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se pokračovalo v nastoleném trendu. Liberečtí se ovšem nakonec postupně dostali do tempa a dočkali se vyrovnání. Adam Najman přihrál v situaci tři na dva na pravý kruh Jiřímu Průžkovi, jenž sklepl kotouč mezi kruhy Jaroslavu Vlachovi a ten ranou z první prostřelil Marka Čiliaka.

Vyrovnávací gól jako by dal Tygrům křídla, najednou jich byl plný led. Své příležitosti nejdříve nevyužili Lukáš Krenželok s Liborem Hudáčkem, poté však přišla další chvíle liberecké třiapadesátky. Sražená střela Jiřího Průžka se totiž odrazila k Jaroslavu Vlachovi, jenž svou dorážkou překonal hostujícího gólmana podruhé během tří minut. Následovalo ještě několik slibných příležitostí obou celků, gólmani ale již neinkasovali.

Třetí periodu začali ševci přečíslením dva na jednoho, které se Valentin Claireaux rozhodl řešit individuálně. Kotouč ovšem poslal mimo tři tyče. Zlín se i po zbytek závěrečného dějství tlačil za vyrovnáním, jenže liberecká obrana, podpořená výkonem Dominika Hrachoviny, působila velmi jistě.

Největší šanci na zdramatizování zápasu měli Berani v závěru, kdy hráli přesilovou hru. Domácí ale tlak Zlína, který to zkoušel i s šesti hráči v poli, ustáli. Bílí Tygři se tak s rokem 2019 rozloučili vítězně, přičemž prodloužili sérii zápasů, v nichž se jim podařilo aspoň bodovat.

„Jsme samozřejmě spokojeni s výhrou. Nebylo to jednoduché, utkání bylo vyrovnané až do konce. Opticky jsme byli dvě třetiny lepší, do šancí jsme se ale moc nedostávali. V závěru jsme byli na můj vkus až moc pasivní, podařilo se nám to ovšem ubránit. Hráči, kteří byli na ledě v posledních minutách, odvedli skvělou práci.“

Martin Hamrlík
„Neodehráli jsme špatné utkání. Bohužel se v našich řadách nenašel střelec. To bylo rozhodující. Sahali jsme po bodu, jenže oba gólmani byli vynikající. Odjíždíme s prázdnou, s výkonem jsme ale spokojeni. K bodu nám chyběla jedna branka.“