Tygři rozebrali Spartu šesti góly! Hudáček má další hattrick!

Liberec – Velký krok k důležité výhře udělali Tygři již v první třetině, v které se prosadili hned třikrát. Sparta poté několikrát zahrozila s možným obratem, jenže Liberečtí si až do závěrečných minut drželi dostatečný náskok a zaslouženě získali všechny tři body. Hattrickem se v zápase blýskl Libor Hudáček.

41. kolo, středa 29. ledna 2020
2:6
(1:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Piskáček (Řepík, Rousek), 42. Smejkal – 6. L. Krenželok (M. Zachar, Marosz), 10. Lenc (Knot), 12. Valský, 21. L. Hudáček (Lenc, Birner), 49. L. Hudáček (Birner, Šmíd), 58. L. Hudáček (Birner, Šmíd). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 606. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.

Machovský (Wolf) – Kalina, Blain, Koistinen, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Poizl – Rousek, Smejkal, Řepík – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Pšenička, Vitouch, Dvořáček

Hrachovina (Schwarz) – Šmíd, Knot, Derner, T. Hanousek, Kunst, Graborenko, Havlín – Birner, L. Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Rychlovský, D. Špaček, Valský.

Utkání už od úvodní buly nabízelo příchozím fanouškům pohledný hokej, jenž se hrál ve vysokém tempu a s minimem přerušení. První vážnější šance tak na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Pšenička to vzal při situaci tři na jednoho na sebe, jenže nechal pouze vyniknout lapačku Dominika Hrachoviny. V páté minutě se dostali ke slovu také hosté, kteří otevřeli skóre. Marek Zachar se prokličkoval až před bránu, Matěje Machovského ale svou kličkou nepřekonal. Puk však zůstal ležet v brankovišti a Lukáš Krenželok jej s velkou porcí štěstí dorazil za brankovou čáru.

V polovině první třetiny už to bylo o dvě branky, když Radan Lenc šikovně tečoval do sítě ránu Ronalda Knota. Hned na to se po zaváhání sparťanského obránce dostal do samostatného úniku Jakub Valský, jenž kličkou do forhendu překonal Machovského a svůj návrat do tygřího dresu hned okořenil brankou.

Pražané byli po třetím inkasovaném gólu zralí na ručník, a tak jejich trenér, Uwe Krupp, logicky sáhl po oddechovém čase. Krátce po jeho skončení už se Sparta radovala. Michal Řepík našel svým povedeným křížným pasem zcela volného Jana Piskáčka a ten nasměroval kotouč do odkryté klece. Liberečtí poté zvládli oslabení a do šatny si tak odnesli dvoubrankový náskok.

Neuběhla ani minuta z prostřední dvacetiminutovky a Matěj Machovský počtvrté lovil touš ze své svatyně. V přečíslení dva na nikoho přihrál Radan Lenc puk Liboru Hudáčkovi, který z bezprostřední blízkosti překonal marně se přesouvajícího gólmana Sparty. V tu chvíli se ovšem brankostroj zastavil. Oba týmy si sice vyzkoušely několik početních výhod, jenže ani jedna z nich trefou neskončila.

V půlce zápasu se sám před bránou ocitl Marek Zachar, zamířil ovšem přímo do připraveného Matěje Machovského. Na druhé straně Tomáš Dvořák sice svým zakončením prostřelil Hrachovinu, puk se však odkutálel těsně vedle tyče.

Do třetí části vstupovali sparťané s odhodláním vyrovnat a začali skvěle. Jiří Smejkal objel v plné rychlosti bránu a procedil puk za Dominika Hrachovinu. Ten měl následně plné ruce práce při oslabení, když byli Tygři potrestáni za špatné střídání. Tým z hlavního města ale na maskovaného muže Liberce i přes velké množství střel nevyzrál.

Šelmy nevěděly, kam dřív skočit, jenže následně je spasilo vyloučení Pražanů. Michal Birner poté při přesilové hře našel na levém kruhu Libora Hudáčka, jenž propálil Machovského a vrátil našemu mužstvu klid na hokejky. Chvíli před koncem ještě hosté využili další početní výhodu, čímž definitivně potvrdili své vítězství. Libor Hudáček dorazil za Machovského sraženou střelu Michala Birnera a završil tak svůj hattrick!

Zbytek utkání už si Tygři bez větších potíží pohlídali. Na ledě Sparty zvítězili 6:2 a svůj náskok na čele tabulky zvýšili na osm bodů!

„Jsme spokojení s předvedenou hrou i s výsledkem. Odehráli jsme tady velice dobré utkání. V první třetině jsme si pomohli třemi brankami, což udalo ráz utkání. A když se soupeř vždycky malinko nadechl prvním nebo pak druhým gólem, tak jsme se dokázali zkoncentrovat a vrátit do hry. Velice dobře jsme ubránili oslabení za stavu 4:2 a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Libor Hudáček nás v tuto chvíli táhne. Je to skvělý hokejista. Od začátku jsme věděli, že pozice centra mu sedí lépe než křídlo. Teď je situace taková, že je náš první centr. A dokazuje to každý zápas.“

Uwe Krupp
„První třetina hodně ovlivnila zápas. Dostali jsme tři góly a dva jsme Liberci darovali. Za stavu 1:3 jsme byli zpátky v zápase. Ale Liberec trestal chyby, které jsme udělali. Hned v prvním střídání ve druhé třetině nastala další nešťastná situace a Liberec z toho dal důležitý gól. Ztratili jsme pak ve druhé třetině energii. Vrátila se nám na začátku třetí třetiny, dali jsme na 2:4. Ale Liberec opět dokázal skórovat v pravou chvíli a gól na 2:5 rozhodl. Je to pro nás teď těžké, dovolujeme soupeřům snadno dávat góly. Nikdo nám s tím ale nepomůže a musíme se s tím sami poprat.“