Tygři remízou na ledě Sparty stvrdili postup do semifinále

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři jsou mezi nejlepší čtveřicí Generali Česká Cupu! Rozhodla o tom remíza 2:2 v odvetném utkání na ledě pražské Sparty. Severočechům do semifinále soutěže pomohly branky Jakuba Rychlovského a Radana Lence i další znamenitý výkon brankáře Petra Kváči.

GČC ČF2, středa 26. srpna 2020
(0:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 42. Tomášek (Sukeĺ), 47. Řepík (Horák, Tomášek) – 3. Rychlovský (Najman, Vlach), 34. Lenc (Birner, Gríger). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:9, navíc Rosandič (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 423. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

HC Sparta Praha

Machovský – Piskáček (A), Košťálek, Jurčina, Pavelka, Jeřábek, Dvořák, M. Jandus – Kvapil, Horák, Řepík (C) – Rousek (A), Sukeĺ, Tomášek – Buchtele, Říčka, Forman – Zikmund, D. Vitouch, Dvořáček.

Kváča – Šmíd (A), Knot, Rosandič, Hanousek, Derner, Štibingr, Kunst – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Šír, Jelínek (C), Zachar, Vlach, A. Najman, Rychlovský

Bílí Tygři začali odvetné utkání přesně tak, jak zakončili první duel – tedy gólem. Adam Najman po přistrčení Vlacha našel zpoza brány Jakuba Rychlovského a ten nekompromisním zakončením z bezprostřední blízkosti ještě vylepšil už tak dobrou výchozí pozici šelem.

V dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky se hodně činil gólman Petr Kváča. Ten zneškodnil hned tři velké šance. Zuby si na libereckém gólmanovi vylámali postupně Sukel‘, Rousek a Tomášek, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Severočechy.

Radan Lenc brání Marka Kvapila

Kváča výrazně držel liberecké akcie i po přestávce, když podruhé v zápase nedovolil gólovou radost Sukel’ovi. Na druhé straně se do velmi slibné příležitosti dostal Marek Zachar, jenže ten pro změnu ztroskotal na Machovském.

Skóre se podruhé měnilo až po polovině zápasu a opět se o to postaraly šelmy. Machovský sice parádním způsobem zastavil střelu Birnera, puk ale vyrazil jen k Radanu Lencovi a ten už si s dorážkou do odkryté brány věděl rady.

Tomáš Filippi kličkuje s kotoučem

Díky famóznímu Kváčovi si Tygři udrželi relativně komfortní náskok až do závěrečného dějství, v něm už však Liberec přece jen kapituloval. A to hned dvakrát. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky David Tomášek a nedlouho poté skóroval z přesilové hry také sparťanský kapitán Michal Řepík.

Remízový stav 2:2 však dále nahrával do karet svěřencům Patrika Augusty. Ti se navíc mohli spolehnout na svého maskovaného muže, který za svá záda nepustil do závěrečné sirény žádný další puk a to i při závěrečné power-play Sparty. Po šedesáti minutách se tak Bílí Tygři mohli radovat z postupu do semifinále.

Patrik Augusta
„Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Sparta má silný tým, ale my jsme to odehráli velmi dobře. V celém dvojutkání jsme byli produktivnější a v obou případech jsme zvládli koncovku.“

Miloslav Hořava
„Myslím, že Liberec byl lepší. My jsme odehráli dvě nebo možná dvě a půl třetiny dobře a to je na takového soupeře málo. Tygři postoupili zaslouženě.“

GČC ČF2, středa 26. srpna 2020
(0:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha