Tygři recept na defenzivu Sparty nenašli. Z Prahy se vrací bez vstřeleného gólu

Praha/Liberec - Utkání na ledě Sparty přineslo vyrovnaný hokej, góly ovšem stříleli pouze domácí. Tygři se sice celých šedesát minut snažili prosadit, jenže se jim nepodařilo překonat obranu Pražanů a z hlavního města se tak vrací bez bodu.

34.kolo, čtvrtek 28. prosince 2017
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (Kudrna, Z. Michálek), 35. Jarůšek (Říčka, T. Pavelka). Rozhodčí: Kika, Bulanov – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5 + Jaroslav Vlach (LIB) 2+10 min. úder do hlavy nebo krku, Adam Jánošík (LIB) 2+10 min. hrubost a Dominik Uher (SPA) 2+10 min. hrubost. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10 513. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 2:0.

Aittokallio – Z. Michálek, T. Pavelka, Mikuš, Kalina, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Reichenberg, J. Hlinka, Jarůšek – Klimek, Pech, Forman – Kumstát, Pšenička, Uher

Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Kolmann, Jánošík, Maier, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – M. Kvapil, J. Mikyska, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Jašek – J. Vlach, Vantuch, D. Špaček

Už po třech minutách mohl jít domácí tým do vedení, když Andrej Kudrna vypálil z pravého kruhu pro vhazování. Jeho střela naštěstí pro Tygry zamířila pouze do horní tyče Willovy svatyně! O chvíli později se do slibné šance dostali také Liberečtí. Po chybě ve sparťanské rozehrávce se puku ujal Jan Ordoš, jenž se ocitl sám před Aittokalliem, kterého ale svou kličkou nepřekonal.

V polovině úvodního dějství putoval na trestnou lavici Jaroslav Vlach a Pražané dostali k dispozici přesilovou hru. Při ní se nebezpečnou ranou prezentoval Jaroslav Hlinka, jehož pokus Roman Will jen tak tak stačil vyrazit špičkou betonu. V závěru první třetiny si Pražané zahráli další početní výhodu a tentokrát už se prosadili. Po střele Andreje Kudrny se kotouč odrazil na hůl Richarda Jarůška, který jej dorazil do sítě.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla stejně svižné tempo jako ta první a hra se přelévala ze strany na stranu. Do větších šancí se ovšem dostávali domácí. V pětadvacáté minutě se autor prvního gólu objevil sám před bránou, svým zakončením ovšem mířil mimo tři tyče a Roman Will tak nemusel zasahovat. Následně si gólman Tygrů poradil s nebezpečným pokusem Alexandera Reichenberga, který vypálil po nabídce Lukáše Pecha.

Příležitost skórovat měl poté Petr Jelínek, jenž se z rohu prokličkoval až do zakončení. Sami Aittokallio si ale poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou Lukáše Krenželoka. Pět a půl minuty před druhou sirénou už to bylo o dva góly. Robert Říčka zavezl kotouč do útočného pásma, posunul jej na Richarda Jarůška a ten svým bekhendovým pokusem prostřelil strážce liberecké svatyně. Naše mužstvo se i nadále snažilo o skórování, jenže se mu nedařilo překonat pevnou defenzivu Sparty. Do závěrečné periody tak šli Tygři s dvougólovou ztrátou.

Ve třetí třetině byl tým z města pod Ještědem sice aktivnější, obrana Sparty ale působila neprůstupně. Tygři se neustále snažili o vstřelení konatakntího gólu, do žádné větší šance je ale hráči v rudých dresech nepustili. V čtyřiapadesáté minutě navíc Richard Jarůšek dorazil za Romana Willa svou vlastní střelu, čímž završil svůj hattrick a zvýšil na 3:0.

Tento stav nakonec vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Konec utkání ještě okořenila bitka mezi Adamem Jánošíkem a Dominikem Uherem, na výsledku to ale nic nezměnilo. Tygři nevstřelili na Spartě jediný gól a domů se vrací bez bodu.

Karel Mlejnek
„Začali jsme utkání velice dobře. Celá první třetina byla extrémně vyrovnaná. Bohužel na naší straně už poněkolikáté v sezoně nebyla disciplína. Když odečteme poslední faul šest vteřin před koncem v útočném pásmu, tak byly i naše další tři fauly v útočném pásmu. Soupeř je potrestal, což dneska bylo rozdílové. Soupeř byl přes naší modrou čáru přímočařejší, než jsme byli my.“

Jaroslav Nedvěd
„Rozhodla disciplína v některých fázích zápasu. Výkonem i tou parádní disciplínou jsme navázali na minulý zápas. Měli jsme jednoho, nebo dva vyloučené. Byli jsme také velmi disciplinovaní v obranné fázi kolem brány. V tom jsme minimálně půl sezony tápali. Liberec i přes postavení v tabulce je mužstvo, které budí respekt. Hráči vidí, že jen takový výkon jako dnes bude přinášet ovoce.“