Tygři padli v prodloužení. Kometa srovnala sérii na 2:2

Brno/Liberec - Obrovské drama pokračuje. Liberečtí v neděli ovládli brněnský led a v semifinále získali zpět vedení. Následné čtvrté střetnutí došlo až do prodloužení, v němž Kometa vstřelila vítěznou branku a prodloužila sérii minimálně na šest zápasů.

SF4, pondělí 08. dubna 2019
3:2p
(0:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Zaťovič (Orsava, P. Holík), 49. Bartejs (P. Holík, Štencel), 62. Plášek ml. (Orsava) – 7. Birner (L. Hudáček, Havlín), 30. Filippi (M. Kvapil, Birner). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

HC Kometa Brno

Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., M. Erat, Orsava – Mallet, Kusko, P. Kratochvíl – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček.

Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Utkání začali o něco aktivněji domácí, když v první minutě Petr Holík nebezpečně tečoval střelu Michala Gulašiho od modré čáry a puk jen těsně minul tyč Willovy svatyně. Liberečtí se však následně dostali do hry díky přesilové hře. Tu sice i přes několik slibných pokusů nevyužili, následně ale i ve čtvrtém střetnutí semifinále otevřeli skóre. Libor Hudáček se po pravé straně prohnal do útočného pásma a naservíroval kotouč před bránu Michalu Birnerovi, který jej poslal do odkryté klece.

Na ledě poté probíhala spíše taktická bitva a šancí nebylo k vidění mnoho. Navýšit vedení mohl Petr Jelínek, ten ovšem z mezikruží zamířil mimo. V závěru úvodního dějství si početní výhodu vyzkoušela i Kometa. Po menších zmatcích v liberecké defenzivě vybídl Petr Holík k zakončení Petera Muellera, který ale z nadějné pozice mířil nad.

Prostřední dvacetiminutovku zahájil svou příležitostí Dominik Lakatoš, jenž vystřelil zpoza obránce a jeho projektil se od zadního hrazení odrazil zpět před bránu. Marek Čiliak si nicméně s dorážkou mladého útočníka poradil. Následně putovali na trestnou lavici dva hráči našeho mužstva a Brno dvojnásobnou přesilovkou nepohrdlo. Jakub Orsava nabil Martinu Zaťovičovi a ten z levého kruhu zamířil přesně do horního rohu.

Hra se vzápětí výrazně přiostřila, z čehož plynula mnohá vyloučení. Při situaci čtyři na tři se Severočeši vrátili do vedení. Marek Kvapil našel svým parádním pasem přes celou šíři kluziště napřahujícího Tomáše Filippiho, jehož dělovku si do vlastní sítě nešťastně tečoval jeden z domácích obránců. Chvíli před druhou sirénou se sám před Romanem Willem ocitl Karel Plášek, gólmana hostů ale nepřekonal.

Třetí třetinu začali svěřenci trenéra Filipa Pešána nevyužitou početní výhodu a slovo se tak přihlásila Kometa. Roman Will sice parádním zákrokem pokryl šanci Jakuba Orsavy, jenže o několik minut později kapituloval. V přečíslení tři na dva přihrál Petr Holík kotouč Tomáši Bartejsovi, který tvrdou ranou srovnal na 2:2.

Vrátit šelmám jednobrankový náskok mohl vzápětí Dominik Lakatoš, jenž ujížděl sám na Marka Čiliaka. I tentokrát si na něm ale vylámal zuby. Více ze hry měli poté sice Moravané, žádný gól ovšem do závěrečné sirény nepadl, a po dramatické bitvě tak přišlo na řadu již třetí prodloužení v této sérii.

To bohužel pro Liberec trvalo necelé dvě minuty. Jakub Orsava vyslal do samostatného úniku Karla Pláška a ten prostřelil Romana Willa. Semifinále se tak ve čtvrtek vrátí do města pod Ještědem za stavu 2:2.

„Byl to další extrémně vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodoval každý malý detail a chybička. Myslím si, že tomu zápasu hrozně moc ublížila fáze, kdy si oba týmy byly vědomy, že kdo spadne dostane přesilovku. Oba dva týmy si nesmyslně o přesilovky říkaly, až to chvílemi bylo trapné. To je věc, která si myslím, že kazí tuto sérii, která je naprosto férová a vyrovnaná a myslím si, že bude vyrovnaná do poslední vteřiny.“

Kamil Pokorný
„Zápas přinesl stejný hokej jako zápasy před tím. Souhlasím s kolegou, že jsou zápasy extrémně vyrovnané. I když jsme dnes měli horší půlku zápasu, tak v poslední třetině, i když v play-off jsou asi normální morálně volné vlastnosti, ale když jste pod tlakem a prohráváte v zápase i v sérii 1:2, tak otočit to je strašně složité. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu za poslední třetinu, kdy jsme se dostali zpět do zápasu díky dobrému pohybu a časté střelbě. Prodloužení je opravdu o štěstí, ale za poslední dvacetiminutovku se přiklonilo k nám a my jsme strašně rádi, že jsme mohli potěšit fanoušky a srovnali stav na 2:2.“