Tygři ovládli bitvu o sever. Litvínov srazili čtyřmi góly v první třetině

Liberec – Liberečtí na svého soupeře doslova vlétli a během prvních dvaceti minut nasázeli Litvínovu hned čtyři góly. Verva se poté snažila dostat zpět do hry, jenže Tygři si své vedení pohlídali a zaslouženě získali tři body. Třešničkou na dortu byla poté první vychytaná nula Romana Willa v této sezóně.

10. kolo, neděle 14. října 2018
5:0
(4:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Redenbach, Derner), 10. Bulíř (M. Kvapil, P. Jelínek), 13. L. Hudáček (Valský, Doherty), 14. M. Kvapil (Bulíř), 52. Šmíd (L. Hudáček, Ordoš). Rozhodčí: Hodek, Bejček – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:5, navíc T. Havlín (LIB) 5 min. + do konce za pozdní dohrání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 815. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 4:0.

Will (Schwarz) – Doherty, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Havlín, Ševc, Maier – Valský, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – M. Zachar, Lakatoš, Jeník.

HC VERVA Litvínov

Kváča (Hanuljak) – Hunkes, Strejček, L. Doudera, Ščotka, Romančík, Baránek, Šesták – Petružálek (A), Gerhát, Trávníček (C) – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, J. Černý – M. Havelka, Jurčík, Matoušek.

Obě mužstva nasadila podle očekávání vysoké tempo a příchozí fanoušci se rozhodně měli na co koukat. Do první vážnější šance se dostali Tygři, když v přesilové hře Liberce neudržel Petr Kváča dělovku Martina Ševce. Dorážet mohl Petr Jelínek, jenže kotouč do brány nedopravil. V sedmé minutě už se ale domácí dočkali. Libor Hudáček totiž poslal zpoza brány puk do brankoviště a litvínovský gólman si jej smolně srazil za brankovou čáru.

Následně se šelmy prosadily i v přesilovce. Marek Kvapil mohl už po pasu Martina Ševce střílet, rozhodl se ale ještě přihrát lépe postavenému Michalu Bulířovi, jenž se z první trefil do odkryté klece. Hráči Vervy se ještě ani nevzpamatovali z druhého gólu a už to bylo o tři branky. V přečíslení dva na jednoho vybídl Jakub Valský k zakončení Libora Hudáčka a ten nekompromisní ranou z levého kruhu zvýšil vedení Tygrů.

Uběhlo pouhých dvaadvacet vteřin a Petr Kváča lovil kotouč ze sítě počtvrté. Marek Kvapil si z mezikruží najel na pravou stranu a zamířil přesně do horního rohu litvínovské svatyně. Po snové první třetině tak Liberečtí vedli 4:0.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky si výhodu jednoho hráče v poli vyzkoušel hostující celek, svěřenci trenéra Filipa Pešána ovšem oslabení bez vážnějších problémů zvládli. Litvínovští se i nadále snažili o snížení, jenže se jim nedařilo překonat pevnou libereckou defenzivu, která byla podpořena výborným výkonem Romana Willa.

Při chuti byli ale také Tygři. Marek Kvapil našel před bránou nikým nehlídaného Michala Bulíře, který se ovšem tentokrát neprosadil. Podobnou šanci na druhé straně vzápětí vymyslel František Lukeš, po jehož parádním pasu stanul před Romanem Willem mladý útočník Jan Myšák. Gólman domácích ale stihl zasáhnout a skvělým zákrokem podržel svůj tým.

Ve třetí třetině přišla pro Liberec komplikace. Tomáš Havlín totiž inkasoval trest do konce utkání za pozdní dohrání a Tygry čekala dlouhá, pětiminutová hra ve čtyřech. Hned v jejím úvodu se v oslabení dostal do samomstatného úniku Petr Jelínek, jenže Petra Kváču nepřekonal. Vzápětí se Verva o část přesilovky připravila vlastním vyloučením. Ani po jeho vypršením ale hosté Romana Willa nijak zvlášť neohrozili, a tak se o slovo přihlásili svěřenci trenéra Filipa Pešána.

Při dalším dvouminutovém trestu Litvínova našel Libor Hudáček napřahujícího se Ladislava Šmída a ten tvrdou střelou z voleje popáté překonal Petra Kváčů. Po zbytek utkání šelmy už jen v klidu kontrolovaly výsledek zápasu, v němž nakonec nepovolily černožlutému celku jediný gól a přeskočily svého soupeře v tabulce.

Filip Pešán
„Rozhodli jsme v první třetině, kterou jsme rozehráli velmi dobře. Využili jsme přesilové hry, což je v těchto zápasech důležité. Litvínov poté zlobil a chvilkami jsme se strachovali, aby nezačal utkání otáčet, obzvlášť v té pětiminutové přesilovce. Všechna oslabení jsme ovšem odehráli velmi dobře, a nakonec bereme zaslouženě tři body.“

Radim Skuhrovec
„V první třetině jsme nepodali vůbec dobrý výkon. Těch sedm minut rozhodlo o osudu celého utkání. Liberec hrál výborně. Neměli jsme tak dobrý pohyb jako Tygři a ten nás tvrdě potrestal. Druhou a třetí třetinu se ta hra chvílemi srovnávala, to první dějství jsme ale byli, jako bychom teprve hledali cestu na stadion. Domácí hráli skvěle, zaslouženě berou tři body a já jim gratuluji.“