Tygři odjíždějí z Mladé Boleslavi s prázdnou

Liberec - Bílí Tygři vyrazili v rámci 19. kola do Mladé Boleslavi, kde si chtěli připsat další 3 body do tabulky. To se jim však nepodařilo, Liberečtí totiž Bruslařům podlehli poměrem 5:2. Za Šelmy se prosadili Libor Hudáček a navrátilec Tomáš Filippi.

19. kolo, pátek 16. listopadu 2018
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Najman (Pacovský, Látal), 9. T. Knotek (Kotvan), 12. T. Knotek (Šťastný), 43. Klepiš (Skalický), 46. Skalický (Vondrka, Dlapa) – 6. L. Hudáček (M. Kvapil), 24. Filippi (Lenc, M. Kvapil). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, Svoboda Vyloučení: 3:6 Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3897 Střely na branku: 32:19 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2,

BK Mladá Boleslav

Krošelj (Groh) – Kotvan, Dlapa, Němeček, Pláněk, Bernad, Kurka, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pacovský, P. Musil, Látal – Šťastný, T. Knotek, Martin Procházka – Pabiška, Najman, P. Kousal.

Schwarz (9. Will) – Šmíd (A), Doherty, Derner, Stříteský, Ševc, Havlín – L. Hudáček, Redenbach, Valský – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Jeník, M. Zachar – Teplý.

Jako první v zápase zahrozili domácí, když Knotkova střela orazítkovala tyč Schwarzovy branky. Poté už se přihlásili ke slovu i Tygři, Kvapil vybojoval v přesilovce kotouč v rohu, posunul ho na Libora Hudáčka, který si dojel až před Krošelje a bekhendem poslal puk do sítě - 0:1. Vedení však šelmám dlouho nevydrželo, už po 50 sekundách se kotouč trochu se štěstím dostal k Ondřeji Najmanovi, jenž se z mezikruží nemýlil a vyrovnal stav utkání - 1:1.

A zanedlouho bylo pro Tygry ještě hůř. Marek Schwarz si v deváté minutě vybral slabší chvilku, když za svá záda pustil nahození Tomáše Knotka z ostrého úhlu - 2:1. Trenér Liberce Filip Pešán na tuto branku zareagoval střídáním gólmanů, Schwarze nahradil Will. Ani ten však nedokázal zabránit třetí brance v síti Tygrů, když ho z pravého kruhu prostřelil svým druhým gólem v utkání Tomáš Knotek - 3:1. Liberečtí tak šli do kabin s dvougólovým mankem.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupily šelmy lépe a netrvalo dlouho, než se jim podařilo snížit. Ve 24. minutě našel krásně Lenc před bránou volného Tomáše Filippiho, jenž svůj návrat pod Ještěd oslavil gólem - 3:2.

Tygry vstřelená branka nabudila, ve zbytku třetiny byli na ledě vidět více, vyrovnat se jim však nedařilo. Na pozoru se však musel mít i Will v brance Tygrů, pokusy Klepiše i aktivního Knotka se mu naštěstí pro Šelmy podařily zastavit. Z Tygrů byli nejvíce vidět Kvapil a Redenbach, ani oni však Krošelje nepřekonali, což znamenalo, že svěřenci trenéra Filipa Pešána vstupovali do poslední části hry s jednogólovou ztrátou.

Po dvou minutách třetí třetiny umlčel všechny fanoušky Tygrů Jakub Klepiš, který střelou pod víko vrátil Mladoboleslavským dvoubrankové vedení - 4:2. A za 3 minuty bylo pro hosty ještě hůře. Pavol Skalický totiž z bezprostřední blízkosti dotlačil kotouč za Willa - 5:2.

Poté jsme mohli vidět několik vyloučení na každé straně, zejména na lavičce Libereckých bylo opravdu rušno. Dobrou šanci na zvýšení skóre měl Pacovský, Will však jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval. Do konce utkání už žádný gól nepadl, což znamenalo, že svěřenci trenéra Filipa Pešána odjíždějí z Mladé Boleslavi s prázdnou. I přes prohru však Liberečtí zůstavají na prvním místě tabulky!

„ My jsme vstoupili do zápasu velice dobře, dali jsme úvodní branku, byli jsme aktivní. Měl jsem pocit, že ten zápas můžeme od začátku začít kontrolovat. Pak jsme dostali laciné tři branky po sobě, což podle mého názoru rozhodlo zápas. Domácí potom začali být aktivní, začali v tom zápase místy dominovat. My jsme se z toho jejich tlaku nemohli dlouho zvednout. Přesto jsme snížili a ještě jsme v závěru bojovali o to, abychom ten zápas otočili, ale domácí po té naší špatné třetině byli lepší a vyhráli.“

Miloslav Hořava
„My jsme věděli, že Liberec je vynikající mužstvo a já jsem si hrozně přál, pro to naše mužstvo, aby s nimi vydrželo co nejdéle nějakým způsobem bruslit a vzdorovat jim. A jsem hrozně rád, že se to chvílemi dařilo, i když byl soupeř v zápase lepší. Ale tou ohromnou bojovností se nám ten zápas podařilo zvládnout.“