Tygři obléhali bránu Karlových Varů marně. Energie rozhodla v přesilovkách

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec – Tygři se po delší odmlce opět představili v rámci extraligy na domácím ledě. Utkání pro ně však nedopadlo dobře. I přes výraznou střeleckou převahu svěřenci trenéra Patrika Augusty nevstřelili jedinou branku a poprvé v sezóně padli před vlastními fanoušky.

13. kolo, pátek 25. října 2019
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 1. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 38. Gríger (Šenkeřík, Flek), 45. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 60. Mikúš. Rozhodčí: Lacina, Pražák – Zíka, Ganger. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 138. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 0:4.

Schwarz (Peters) – Šmíd (A), T. Hanousek, Kolmann, Knot, Havlín, Graborenko, Kotvan – Birner (A), Bulíř, L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, M. Zachar.

HC Energie Karlovy Vary

Bednář (F. Novotný) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, D. Mikyska – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – Kohout, T. Knotek, Křemen – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa.

Vstup do zápasu vyšel lépe Karlovým Varům, které se již po dvaačtyřiceti vteřinách dostaly do vedení. Dávid Gríger zavezl totiž kotouč do útočného pásma a vybídl k zakončení Jakuba Fleka, jenž nekompromisní ranou z levého kruhu vymetl horní roh Schwarzovy svatyně. Vzápětí putoval na trestnou lavici Tomáš Mikúš a Tygři dostali k dipozici přesilovou hru. Při té měl po parádní kombinaci Michal Birner před sebou zcela odkrytou klec, jenže z bezprostřední blízkosti zamířil pouze do tyče!

O chvíli později podržel Západočechy brankář Jan Bednář, který pokryl jedovatý projektil Radana Lence. Liberečtí si poté zahráli další početní výhodu, ani při té si však na skvělého gólmana Energie nepřišli. Vzápětí se o slovo opět přihlásil Jakub Flek, který ujížděl sám na Marka Schwarze. Ten ovšem předvedl povedený zákrok a podržel svůj tým.

Jinak ale diktovali tempo hry svěřenci trenéra Patrika Augusty. Michal Birner nádherným křížným pasem našel na levé straně zcela volného Ladislava Šmída, který mohl kotouč poslat za již ležícího Jana Bednáře. Maskovaný muž v zelených barvách však v krkolomné pozici stihl ještě zdvihnout ruku a doslova ukradl domácímu celku vyrovnávací gól. Po úvodním dějství tak šelmy i přes obrovské množství šancí prohrávaly 0:1.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky o sobě dal opět vědět Jakub Flek, kterého ale vychytal Marek Schwarz. Tým z města pod Ještědem byl nadále aktivnější a zkoušel to opravdu z každé možné pozice. Jan Bednář ovšem zůstával stále nepřekonán.

Energie se do útoku dostávala jen sporadicky, ve svých výpadech byla ale extrémně nebezpečná. Marek Schwarz nicméně veškeré protiútoky Západočechů úspěšně zneškodňoval. Jenže nakonec přeci jen kapituloval. Při přesilovce Karlových Varů vypálil od modré Petr Šenkeřík a jeho pokus úspěšně tečoval do sítě Dávid Gríger.

Do závěrečné periody šlo naše mužstvo odhodláno zvrátit vývoj utkání, po necelých pěti minutách ale potřetí inkasovalo. Během dvouminutového trestu Lukáše Krenželoka vypálil Jakub Flek z prostoru mezi kruhy a jeho sražená střela se odrazila přímo k Dávidu Grígerovi, který puk dorazil za brankovou čáru.

Severočeši se stále nevzdávali, defenziva Energie už je ale do vyložených příležitostí nepouštěla. Výjimkou bylo pouze sólo Libora Hudáčka, jenž se proháčkoval až před bránu a poté přihrával ještě lépe postavenému Tomáši Filippimu. Ten však ztroskotal na betonu nepřekonatelného Jana Bednáře. V poslední minutě navíc pečetil výhru hostů trefou do opuštěné klece Tomáš Mikúš. Bílí Tygři tak poprvé v tomto ročníku vyšli střelecky naprázdno a zároveň poprvé padli na domácím ledě.

Patrik Augusta
„Dostali jsme rychlý gól, podle mě nás ale nerozhodil. Měli jsme spoustu času na vyrovnání. První třetina se nám až na koncovku povedla. Ve druhé třetině jsme opět nevyužili naše příležitosti a soupeř nám odskočil. Zápas rozhodly přesilové hry. Od poloviny utkání to byla z naší strany už spíše křeč. Hráči strašně chtěli, nic jim tam ovšem nespadlo. Soupeř hrál poté velice obětavě a nepouštěl nás do předbrankového prostoru, odkud padají góly.“

Tomáš Mariška
„Povedl se nám vstup do utkání, kdy nám pomohl rychlý gól. Poté jsme se dostali pod obrovský tlak domácích a se štěstím ustáli tři oslabení. To byl jeden z klíčových momentů zápasu. Nebyla to z naší strany dobrá pasáž a Liberec nás jednoznačně přehrával. My byli ale obětaví a měli jsme v bráně Jana Bednáře. Navíc jsme se prosadili v přesilových hrách, které nám vyšli lépe než soupeři. Dnes jsme se setkali s nejlepším útokem extraligy, a jen díky obětavosti a gólmanovi jsme to ustáli.“

13. kolo, pátek 25. října 2019
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky

HC Energie Karlovy Vary