Tygři o krok vpřed! Dramatický první duel rozsekl v prodloužení Filippi

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - První utkání předkola play-off mezi Libercem a Spartou mělo velmi napínavý průběh. Tygři pokaždé vedli, ale Pražané vždy našli odpověď, a tak se rozhodovalo v prodloužení. V něm vystřelil šelmám první výhru Tomáš Filippi. Druhý duel se hraje již zítra v 18:20.

PŘ1, úterý 06. března 2018
3:2p
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 24. Redenbach (Jašek, Ševc), 63. Filippi (Bakoš) – 18. P. Vrána (Řepík, J. Hlinka), 25. Mikuš (Pech). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 920. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Will – Pyrochta, Ševc (C), Maier, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý

HC Sparta Praha

Aittokallio – T. Pavelka, Z. Michálek, Ďaloga, A. Kulda, T. Voráček, Mikuš, Jeřábek – Řepík (C), P. Vrána, J. Hlinka – Forman (A), Pech, Buchtele – Jarůšek, Klimek, Kudrna (A) – Kumstát, Černoch, Říčka

Očekávané střetnutí začalo ve velmi solidním tempu a o zajímavé situace nebyla nouze. Jako první mohl skórovat Kvapil, který si efektně položil brankáře Aittokallia. Jeho grandiózní akci však chybělo gólové finále. Za chvíli už ale Home Credit aréna propukla v jásot. Ordoš přistrčil puk Tyleru Redenbachovi a ten mířil přesně do horního růžku.

Po úvodní brance začaly nebezpečné momenty přibývat i na straně Sparty a hosté se celkem zaslouženě dočkali vyrovnání. Řepík zpoza brány našel připraveného Petra Vránu, který nezištně propálil Willa. V samotném závěru periody mohl strhnout vedení na stranu Pražanů Hlinka, liberecký gólman tentokrát dokázal puk vytěsnit mimo tři tyče.

Po přestávce Tygři viditelně pookřáli a hra se znovu vyrovnala. V přesilové hře pak šelmy dokonce dokázaly udeřit. Jašek prudkou přihrávkou napříč útočným pásmem vyzval ke skórování Tylera Redenbacha a ten z voleje překonal přesunujícího se Aittokallia.

Odpověď Sparty však byla prakticky okamžitá. Pech nabil na modrou čáru Juraji Mikušovi, proti jehož nesmírně přesné dělovce do horního růžku byl Will zkrátka bezmocný. Liberecký gólman si tak musel spravit chuť o pár minut později, když lapil pokus Jiřího Černocha, zapomenutého uprchlíka z trestné lavice.

Ve třetí dvacetiminutovce oba týmy spíše vyčkávaly na chybu soupeře. Až před Willa se proháčkoval aktivní Forman, tomu ale na poslední chvíli skočil do cesty obětavý Ševc. Forman se posléze stal smolařem zápasu, když po ostrém nárazu do mantinelu musel zamířit rovnou do kabiny.

Šedesát minut vítěze neurčilo, a tak se šlo do prodloužení. To však trvalo jen něco málo přes dvě minuty. Sparta Tygrům darovala početní výhodu, Michal Bulíř v ní zpoza brány našel Tomáše Filippiho a ten rozhodl o první výhře Liberce v sérii.

Filip Pešán
„Utkali jsme se s velice těžkým soupeřem, který hrozil v brejcích. To jsme si několikrát nepohlídali, ale zítra v tom budeme lepší. Výrazně nás podržel Roman Will. Jsme moc rádi, že jsme naši aktivitu přetavili ve vítězný gól v prodloužení.“

František Výborný
„Bylo to utkání se šancemi na obou stranách. V prodloužení jsme bohužel neproměnili naši šanci a pak přišel zbytečný faul. Liberec nás potrestal, ale to se nedá nic dělat. Musíme teď zmobilizovat naše síly a zítra do toho půjdeme znovu.“