Tygři na Litvínov nestačili, rozhodly především přesilové hry

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Litvínov/Liberec - Všechny své branky, včetně té vítězné, Verva zaznamenala v přesilových hrách, Tygři však i na vzdory obrovské střelecké převaze domácích dovedli zápas do prodloužení, v tom byl ale vyloučen Tomáš Bulík a Litvínov bohužel nabídnutou příležitostí ke skórování nepohrdl.

37. kolo, neděle 11. ledna 2015
3:2p
(2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Jurčík (Martynek, Pavelka), 18. Jánský (Hübl, Ručinský), 64. Lukeš (Petružálek) – 6. Filippi, 46. Vampola (Radivojevič). Rozhodčí:Hodek, Úlehla - Komárek, Ondráček. Střely po třetinách: 14:3, 12:1, 8:10, 1:0. Vyloučení. 7:9. Využití. 3:0. V oslabení. 0:0. Střely na branku: 35:14. Diváci: 4158.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Kubát, Chaloupka, Pavlík, Pavelka, Štindl, Frolo – Jánský, Hübl, Lukeš, Petružálek, Hanzl, Ručinský, Martynek, Gerhát, Trávníček, Písařík, Šrámek, Jurčík

Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Kajínek, Gřegořek, Vitásek, Radivojevič, Vampola, Balaštík, Bulík, Filippi, Bakoš, Vlach, Jelínek, Bartek, Víšek, Urban, Bulíř

Střetnutí začalo mnohem lépe pro šelmy z města pod Ještědem, již v šesté minutě totiž Francouz poprvé kapituloval, Tomáš Filippi vyhrál buly a z otočky následně překonal střelou do levého horního rohu branky i litvínovského gólmana – 0:1. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, Verva využila zásluhou přesné dorážky Ondřeje Jurčíka přesilovou hru a opět bylo vyrovnáno – 1:1.

V samém závěru dostal i hráči s logem tygra na trikotu příležitost dvou zkrácených přesilových her 5 na 3 ani jedna jim ale nevyšla podle jejich představ a z následné litvínovské početní výhody navíc inkasovali. Pěknou souhru Vervy zakončil Peter Jánský, čímž poprvé v utkání přidělil vedení na stranu domácích – 2:1.

Druhá třetina nebyla na šance tak hojná jako perioda první, přesto se však Tygři mohli dočkat vyrovnání, strážce litvínovské svatyně – Pavel Francouz totiž podcenil nahození a po nečekaném odrazu kotouče odkryl Balaštíkovi velkou část své branky, tu ale liberecký forward netrefil a stav se tedy neměnil. Liberečtí hráči tudíž měli na srovnání k dispozici pouhých dvacet minut.

Nakonec se ho ale dočkali již po pěti minutách hry třetí periody. Petr Vampola tvrdým projektilem z prostřední části útočné třetiny rozvlnil podruhé v utkání síťku za litvínovským gólmanem a vyrovnal – 2:2. Verva v základní části drtivě Tygry přestřílela. Na konci zápasu tohoto prvku mohl využít Jánský, který s Lukešem ujížděl do přečíslení 2 proti 1 obránci, zvolil střelu, tu však Ján Lašák skvělým zákrokem eliminoval.

Na ukazateli skóre svítil čas 56:55, když se do další šance klubu s černo-žlutými dresy propracoval Martin Ručinský, který obdržel pěknou přihrávku od Hanzla. I litvínovský matador ale nedokázal na slovenského brankáře vyzrát a zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení.

Dvě minuty po zahájení nastaveného času ujel domácí obraně Filippi, svou kličkou do bekhendu však Francouze nepřekvapil. O několik chvil později byl vyloučen Tomáš Bulík a Verva měla velikou příležitost k zisku bonusového bodu. A to se jí také povedlo, František Lukeš po souhře s Petružálkem umístěnou ranou nedal Lašákovi šanci a vstřelil tak vítěznou a zároveň třetí litvínovskou branku v přesilové hře.