Tygři na Dynamo těsně nestačili. Pardubice rozhodly v přesilovkách

Pardubice/Liberec - Bílí Tygři sehráli s Pardubicemi vyrovnanou partii, kterou nakonec rozhodly přesilové hry. Zatímco Liberečtí nevyužili ani jednu, Dynamo se při výhodě jednoho hráče v poli prosadilo hned dvakrát a uhájilo tak domácí prostředí.

9. kolo, pátek 11. října 2019
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. J. Kloz (Kusý, Poulíček), 39. Tybor (R. Kousal, Hovorka), 40. Tybor (R. Kousal, J. Kolář) – 13. Birner (L. Hudáček, T. Hanousek), 50. Birner (Bulíř). Rozhodčí: Horák, Hradil – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 253. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Dynamo Pardubice

Kacetl (Štěpánek) – Eklund, Holland, J. Kolář, Ivan, Mikuš, J. Zdráhal, Piché – Mandát, R. Kousal, Tybor – Látal, Blümel, Hovorka – Kusý, J. Kloz, Poulíček – Machala, Pochobradský, Matýs.

Schwarz (Peters) – T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot – L. Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, A. Musil, J. Vlach.

Vážnější šance na sebe v úvodním dějství nenechaly dlouho čekat. Už ve čtvrté minutě ujel všem svým pronásledovatelům Libor Hudáček, který si svou kličkou dokázal položit Ondřeje Kacetla, jenže v rozhodující okamžik se mu nepodařilo přehodit jeho beton. O několik okamžiků později musel již zasahovat i Marek Schwarz, jenž do své rukavice ukryl tvrdou ránu Marka Hovorky.

Poté Radan Lenc nabídl svým faulem Pardubicím přesilovku. Tu sice nevyžily, těsně po jejím skončení však Denis Kusý vybídl svým křížným pasem k zakončení Jana Kloze a ten tvrdou střelou z pravého kruhu poslal domácí do vedení. Tygři poté ustáli mírný tlak Dynama a nakonec se dočkali vyrovnání. Libor Hudáček vyslal do útoku Michala Birnera, jenž vjel v plné rychlosti do útočného pásma a nechytatelným projektilem do horního rohu nedal Ondřeji Kacetlovi šanci zasáhnout. Šelmy vstřelená branka viditelně nabudila, i přes několik slibných příležitostí se ale neprosadily a po prvních dvaceti minutách tak svítilo na kostce skóre 1:1.

Na začátku prostřední periody byli o něco aktivnější Východočeši, Liberečtí ovšem srovnali krok a převzali iniciativu. Nejdříve se sám před bránou ocitl Libor Hudáček, jenž však trefil přesouvajícího se gólmana domácích. Poté se do samostatného úniku dostal Marek Zachar, jenže na Ondřeji Kacetlovi si vylámal zuby i on. Ten následně ještě vychytal i obrovskou šanci Radana Lence a slovo se přihlásilo Dynamo.

To na rozdíl od Severočechů využilo své příležitosti. V závěru druhé části totiž proměnil v gól početní výhodu Radoslav Tybor, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Markem Schwarzem a propasíroval kotouč za brankovou čáru. Vzápětí šly šelmy opět do čtyř a Pardubice se prosadily i tentokrát, když pokus Roberta Kousala tečoval do sítě Radoslav Tybor, jenž vsítil dvě branky během dvou minut.

Na začátku závěrečného dějství mohl Radoslav Tybor dokonce dokonat hattrick, když měl po nahrávce od Roberta Kousala před sebou odkrytou klec. Tu však naštěstí pro Liberec netrefil. Severočeši následně nevyužili přesilovku, kontaktní trefa ale nakonec přišla. Michal Bulíř přihrál zpoza brány svému jmenovci Michal Birnerovi a ten svým úspěšným zakončením vykřesal naději na zvrat.

Tygři se vrhli za vyrovnáním, přes defenzivu Dynama se ale prokousávali velmi těžko. Čtyři minuty před koncem navíc přišla další komplikace, neboť Tomáš Hanousek obdržel trest za podrážení. Poté se ovšem nechal vyloučit i hráč domácího celku a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Žádný gól už ale diváci neviděli. Liberečtí podlehli Pardubicím 2:3 a z východu Čech se vrací bez bodu.

Jiří Kudrna
„Utkání v podstatě rozhodly přesilovky, my jsme v nich dostali tři góly a sami jsme si dneska na rozdíl od předchozích zápasů žádnou nepomohli. Myslím si, že ve druhé třetině jsme tam měli spoustu šancí. Kdybychom je proměnili, domácí by znervózněli. Je to škoda, protože příležitosti jsme měli. A samozřejmě se nám dnes nepovedla oslabení a Dynamo přesilovky sehrálo dobře – tím se zápas rozhodlo.“

Radek Bělohlav
„Dali jsme tři góly v přesilovkách, to je náš velký nadstandard. Snažili jsme se na tom pracovat a měli jsme štěstí, povedlo se to. Můžeme říct, že jsme tomu šli naproti, udělali jsme spoustu chyb, ale nahradili jsme to bojovností a máme tři body s takovým týmem, jako je Liberec. Mohu pogratulovat týmu, že se o to popral do poslední minuty. Ideálu se to však ještě neblíží, nějaká obětavost tam je, ale já jsem typ, který by potřeboval víc pádů do střel a podobných věcí. Na můj vkus je to ještě hodně málo a nebo padáme špatně, takže na tom budeme pracovat.“