Tygři hazardovali s tříbrankovým náskokem, infarktový duel s Třincem nakonec rozsekl Hudáček

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po druhé třetině utkání mezi Libercem a Třincem napadlo asi jen málokoho, jak moc se ještě duel může zvrhnout. Šelmy vedly 3:0 a Oceláři vypadali, tak říkajíc, na ručník. Třinečtí ale ve třetí části dokázali srovnat a vše rázem směřovalo do prodloužení. To ale v předposlední minutě odmítl Libor Hudáček, který Liberci vystřelil cenné vítězství!

30. kolo, úterý 22. ledna 2019
4:3
(1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Kvapil (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Roberts Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Pešek, Ganger. Vyloučení: 6:5, navíc Cienciala (TRI) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 146. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Maier – Lenc, L. Hudáček, Birner – Valský, Filippi, M. Kvapil – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach

HC Oceláři Třinec

Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček (C), Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička (A), Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski

Utkání dvou soků v boji o první příčku začalo ve velkém tempu a oba dva gólmani se museli činit. Roman Will v úvodní desetiminutovce zlikvidoval nebezpečnou střelu třineckého kanonýra Růžičky i pohlednou individuální akci Michala Kovařčíka.

Tygrům se v koncovce dařilo o něco lépe. Benjamínek liberecké sestavy Tomáš Hanousek zkusil střelecké štěstí od modré čáry, jeho ránu lehce škrtl Marek Kvapil a Liberec vedl 1:0. Další branku už v první dvacetiminutovce nikdo nepřidal, a tak si Severočeši odnesli do kabin jednobrankový náskok.

Ten se jim podařilo zdvojnásobit hned zkraje druhé části. Tomáš Filippi si našel kotouč poblíž hostujícího brankoviště, obkroužil klec a nezištně zasunul za tyčku. Hned vzápětí se blýskl Roman Will, jenž si připsal důležitý zákrok proti projektilu Musila.

Pak přišlo zpackané střídání Ocelářů, během kterého se nechali vyloučit Dravecký s Ciencialou, což šelmám přineslo celkem zadarmo dvojnásobnou početní výhodu. V ní po přihrávce Birnera skóroval podruhé v zápase Tomáš Filippi a Hrubec se pakoval z brány.

Nový impuls v podobě změny v třineckém brankovišti očividně zabral. Lukáš Daneček působil jistě, jeho spoluhráči začali střílet góly a během tří minut bylo srovnáno. Postupně se prosadili Roberts Bukarts, Erik Hrňa a Martin Růžička. Domácí ochozy byly rázem opařené.

Liberec si mohl vedení vzít zpět poté, co hlavní rozhodčí po faulu na Zachara nařídil trestné střílení. Tomáš Filippi však na Hrubce, který se epizodně vrátil mezi tři tyče a v klíčový okamžik spasil Třinec, nevyzrál.

V závěru základní hrací doby Tygři stupňovali svůj tlak a tři minuty před koncem si Ordoš došel pro přesilovou hru, která přinesla rozuzlení. Petr Jelínek v ní bekhendovou zadovkou z rohu hřiště našel Libora Hudáčka a ten Liberci vystřelil cenné tři body za vítězství 4:3.

„Zápas se hrál v obrovských vlnách. Vstup měl mnohem lepší Třinec, který byl na začátek zápasu dobře připravený. Pak jsme otěže převzali my. Možná by ta poslední dvacetiminutovka vypadala jinak, kdybychom v závěru druhé části přidali branku na 4:0. Nestalo se tak a za stavu 3:0 jsme hráli asi 5 oslabení za sebou. Začali jsme kupit chyby. Góly Ocelářů padly, i s notnou dávkou štěstí, kvůli tomu, že nevzdali zápas. Ten se pak začal otáčet v jejich prospěch. Pro nás bylo plus, že jsme nepřestali hrát. Měli jsme tam nájezd a velkou šanci Ordoše, jenž vybojoval přesilovou hru, která nakonec rozhodla.“

Václav Varaďa
„Chci pogratulovat soupeři, který hrál 40 minut opravdu dobře a v podstatě nás k ničemu nepustil. Před třetí třetinou jsme si k tomu něco řekli. Pak jsme se štěstím dali dvě branky a to nám fouklo vítr do plachet. Nakonec jsme i vyrovnali. Bohužel když se zápas lámal, neproměnili jsme naše velké šance. V závěru jsme udělali hrubku v našem obranném pásmu, Liberec to v přesilové hře strhl na svoji stranu a zaslouženě získal tři body. Je to pro nás zklamání, ale můžeme hráčům poděkovat alespoň za posledních dvacet minut.“