Tygři dvakrát vedli o dva góly. Nakonec Novokuzněcku podlehli v prodloužení

Liberec – Tygři začali své druhé přípravné utkání skvěle, když se již ve druhé minutě dostali do vedení. To následně dvakrát navýšili, jenže Novokuzněck se nevzdal, srovnal stav na 3:3 a vynutil si prodloužení, v němž pro sebe uzmul vítězství.

Zatímco proti Soligorsku postavil trenér Patrik Augusta velmi omlazenou sestavu, pro utkání s Novokuzněckem měl již k dipozici téměř kompletní „A“ tým. Tygři na svého soupeře pořádně vlétli a výsledek se dostavil už ve druhé minutě. Tomáš Havlín se šikovně uvolnil na modré, sjel si k pravému mantinelu a přihrál mezi kruhy Marku Zacharovi. Tomu sice střela nesedla, jenže puk se odrazil k číhajícímu Petru Jelínkovi, jenž jej dorazil do sítě.

Liberečtí pokračovali v náporu a za svou aktivitu byli odměněni přesilovou hrou. Tu však nevyužili a následně bylo málem srovnáno. Denis Djurjagin nahodil z rohu do brankoviště kotouč, který se od brusle jednoho z bránících hráčů málem odrazil za Schwarzova záda. Gólman domácích se ale stihl na poslední chvíli zorientovat a zasáhnout. Poté nevyužil obrovskou šanci Rostislav Marosz, přesto Severočeši navýšili vedení. Roman Graborenko tvrdě vypálil od modré a jeho pokus do sítě tečoval Radan Lenc.

Druhou periodu začaly šelmy další početní výhodou, jenže v té si paradoxně největší šanci připsal Novokuzněck. Aleksander Ševčenko jel totiž sám na bránu, Marek Schwarz ovšem jeho kličku do bekhendu vystihl a podržel svůj tým. V polovině zápasu ale přeci jen kapituloval. Při vyloučení Romana Graborenka našel Stanislav Butuzov svým pasem mezi kruhy Jegora Zdanova, který z první zamířil přesně do horního rohu.

Tygři si však vzápětí vzali dvoubrankové vedení zpět. Michal Birner vyslal svou krásnou přihrávkou z vlastní obranné třetiny do samostatného úniku Libora Hudáčka a ten ranou mezi nohy překonal gólmana Pečurského. V závěru druhého dějství mohlo být opět sníženo, Artur Sarvarov ale trefil pouze tyč Schwarzovy svatyně.

Do závěrečné periody vstoupili lépe hráči Metallurgu. Maksim Kitsyn přihrál najíždějícímu Valeriji Poljakovi, jenž se ocitl sám před libereckým gólmanem a střelou mezi nohy snížil na rozdíl jediné trefy. O chvíli později se do přečíslení dostal Michal Birner s Michal Bulířem, jenže druhý jmenovaný nabídku svého spoluhráče nezužitkoval.

Dvanáct minut před koncem přišlo vyrovnání. Stanislav Butuzov se prosmýkl mezi domácími obránci a nekompromisní dělovkou do horního rohu překonal bezmocného Marka Schwarze. Rusové se dokonce málem dostali do vedení, Denis Djurjagin ale z levého kruhu trefil naštěstí pouze břevno. Tým z města pod Ještědem nechtěl připustit prodloužení, i přes jeho enormní tlak ale již žádná branka nepadla.

V nastaveném čase v jenom z několika přečíslení vybídl Maksim Kitsyn svým přesným pasem k zakončení Eriske Sevčenka a ten nasměroval puk za marně se přesouvajícího Schwarze.

Patrik Augusta
„Utkání rozhodlo proměňování šancí. Sice jsme si jich vytvořili víc, jenže jsme nebyli důrazní v koncovce. Soupeř byl přímočařejší a dal o gól víc. Do dalších zápasů musíme zlepšit nasazení a hru dozadu. V útoku jsme kreativní, vytváříme si šance, na můj vkus ale hrajeme až moc na krásu."