Tygři bojovali až do konce. Třinec přesto navýšil vedení v sérii

Date of publication Author Martin Pacák

Třinec/Liberec - Druhé finálové měření mělo dlouho bezbrankový průběh a až v závěru druhé třetiny se domácí Oceláři prosadili v početních výhodách a vypracovali si náskok 2:0. Liberečtí sice v závěrečné dvacetiminutovce snížili, jenže srovnat nedokázali. Nakonec pečetil výhru svého celku ranou do prázdné Jack Rodewald a pod Ještěd se tak série přestěhuje za stavu 0:2 na zápasy z pohledu Tygrů.

F2, pondělí 19. dubna 2021
3:1
(0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 35. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 39. Miloš Roman (Kundrátek, D. Musil), 60. Rodewald – 45. Bulíř (Gríger, Lenc). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lederer, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 424. Střely na branku: 21:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský.

Kváča (J. Pavelka) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner (A) – Bulíř, P. Jelínek (C), Najman – D. Špaček, Šír, J. Vlach – Průžek, A. Dlouhý, Rychlovský.

Úvodní minuty druhého finálového klání byly, alespoň v porovnání s nedělním střetem, o mnoho klidnější. První ryze gólovou příležitost si vypracoval v páté minutě Michael Špaček, který pálil z osy hřiště. Prakticky z protiakce na druhé straně zahrozil po nahrávce zpoza brány zase Michal Birner, ale ani jednomu se otevřít skóre nepodařilo.

Poté se do velkých šancí dostali ještě třinečtí Roman s Hrňou, jenže Petr Kváča svůj tým opakovaně podržel. Když po chybě domácí rozehrávky netrefil skulinku v postavení Ondřeje Kacetla z mezikruží ani Jaroslav Vlach, bylo jasné, že se do kabin bude odcházet bez gólového zápisu.

Hned v prvním střídání druhé periody si souvislý tlak utvořila druhá liberecká formace. Vše gradovalo ranou Adama Najmana z pravé strany, ta ovšem byla jedním z Ocelářů tečována mimo prostor mezi třemi tyčemi. Petr Kváča se musel znovu blýsknout o několik chvil později, a to proti Matěji Stránskému, jenž se proháčkoval až nebezpečně blízko svatyni šelem.

Ve 35. minutě se poprvé měnilo skóre. Stránského pokus v přesilovce pěti proti třem Kváča ještě vyrazil, jenže na dorážku Petra Vrány z bezprostřední blízkosti už byl krátký – 1:0. Zanedlouho v další početní výhodě, tentokrát klasické pět na čtyři, zamířil přesně z prostoru slotu Miloš Roman – 2:0.

Michal Bulíř o dvou inkasovaných gólech v početní nevýhodě:

„Oslabení nám vzala spoustu sil, čehož soupeř dokázal využít. Musíme se faulům příště vyvarovat, hlavně teď ve finále. Takové situace mohou rozhodovat.“

Kontaktní branka na sebe nenechala příliš dlouho čekat. Na začátku druhé dvacetiminutovky okusili dvojitou přesilovou hru i Tygři, kteří jí nepohrdli! Parádní ťukec do prázdné klece tria Lenc-Gríger-Bulíř zakončil poslední jmenovaný, Michal Bulíř, a bylo sníženo – 2:1! Po důležité trefě byl Libereckých rázem plný led.

Na přelomu třetiny se na moment ocitl osamocený v mezikruží Radan Lenc, brankář Kacetl ale jeho tutovku zastavil a udržel tak pro své barvy hubený náskok. V úplném závěru ještě Severočeši zkusili hru bez gólmana, z toho však vyplynul jen gól do prázdné branky Jacka Rodewalda – 3:1. Třinečtí se tak po úporném boji ujímají vedení 2:0 na zápasy ve finálové sérii.

„Odehráli jsme o hodně lepší utkání než v neděli, bohužel rozhodla naše disciplína ve druhé třetině. Byl tam nesmyslný faul, který nás poslal na pět minut do oslabení, čehož soupeř využil. Nesložili jsme ale zbraně a ve třetí dvacetiminutovce hráči ukázali charakter. Tlačili se za vyrovnáním, kterého se jim ovšem docílit nepodařilo.“

Václav Varaďa
„Za výsledek jsem samozřejmě rád, chyběl mi tam ale trochu lepší vstup do zápasu. Příliš jsme očekávali, že to bude podobné tomu nedělnímu utkání, chyběl nám i pohyb. Bylo to hodně vyrovnané a samozřejmě rozhodly speciální formace, my v přesilovkách dali branky dvě, Liberec jen jednu. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali, nechali se vyloučit a soupeř dal gól. Na našich hráčích pak byla vidět tíha důležitosti utkání, ale zaslouží si pochvalu za to, jak to i přes liberecké šance z poslední periody zvládli. Důležitý je druhý bod, tak jsme si to před sérií přáli. Do Liberce jedeme s čistou hlavou a věřím, že tam předvedeme ještě lepší výkon. “