To je škoda! Tygři podlehli Kometě v prodloužení

Liberec - Druhé prodloužení v řadě, tentokrát bohužel pro Tygry neúspěšné. Série Liberce s Kometou nabízí opravdu neskutečné zápasy a ani toto utkání nebylo vyjímkou. Liberečtí do třetí dvacetiminutovky vstupovali s jednogólovým vedením, Brnu se ale podařilo vyrovnat a v prodloužení rozhodl Peter Mueller. Série se tak přesouvá na Moravu za vyrovnaného stavu 1:1.

SF2, čtvrtek 04. dubna 2019
2:3p
(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. L. Krenželok (M. Zachar, P. Jelínek), 38. M. Zachar (L. Krenželok) – 35. Dočekal (Orsava, Malec), 51. Orsava, 70. Mueller (P. Holík) Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Brejcha, Jelínek Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno

Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – Orsava, M. Erat, Plášek ml. – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Tygři do utkání vstoupili aktivně, už po minutě udělal brněnský gólman Čiliak minelu jako v prvním zápase a odevzdal puk Ordošovi, jehož přihrávku na dobře postaveného Birnera ale hosté zblokovali. Poté se už ozvala Kometa. Před Muellerem už po akci Zaťoviče zívala prázdná branka, Roman Will se ale skvěle přesunul a výborně zakročil. Následně putoval na trestnou lavici Hanousek a minutu po něm Lakatoš, Moravané ale zvýhodněnou přesilovku nevyužili. Největší šanci si v ní vypracoval Erat, jehož projektil z mezikruží orazítkoval tyčku Willovy branky.

Po skončení přesilovky se začala hra odehrávat pod taktovkou Tygrů. Birner se dostal do samostatného úniku, při zakončení byl však faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K nájezdu se postavil Kvapil, střelou mezi betony ale na Čiliaka nevyzrál. Vzápětí na druhé straně jeli sami na Willa brněnští forvardi Dočekal s Čermákem, jenže si neporozuměli a ani se jim nepodařilo zakončit. Těsně před první sirénou ještě mohl otevřít skóre Lenc, jenž se po pěkné nahrávce Filippiho ocitl tváří v tvář Čiliakovi, překonat se mu ho ale nepodařilo. Po první dvacetiminutovce tak šly oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Vstup do prostřední části hry se šelmám povedl na jedničku. Už po sedmnácti sekundách našel Zachar volného Lukáše Krenželoka, který z mezikruží zavěsil přímo do šibenice - 1:0. Moravané mohli vyrovnat ve skrumáži před libereckou brankou, Will ale s vypětím všech sil nenechal puk přejít přes brankovou čáru.

V 35. minutě už ale liberecký gólman inkasoval. Nahození Orsavy od modré čáry šikovně tečoval Martin Dočekal přesně mezi Willovy betony - 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Krenželok v přečíslení 2 na 1 pěknou přihrávkou nabil Marku Zacharovi, jenž se z pravé strany nemýlil a rozburácel Home Credit Arénu - 2:1. Vzápětí mohlo být opět vyrovnáno, před Holíkem byl už jenom Will, jenže Šmíd ho v poslední chvílí výborně obral o kotouč. Po druhé třetině tak šli Tygři do kabin s jednogólovým vedením.

Tygři do třetí třetiny vstoupili v oslabení, paradoxně si ale vytvořili první velkou šanci poslední dvacetiminutovky. Jelínek s Krenželokem se dostali do přečíslení 2 na 1, které nakonec první jmenovaný vyřešil střelou, jenže netrefil branku. Následně si Brněnští vytvořili obrovský tlak v útočném pásmu, vyrovnat se jim ale díky obětavosti libereckých obránců nepodařilo. Na druhé straně mohl navýšit vedení svého týmu Hudáček, jenž jel po špatné rozehrávce hostů sám na Čiliaka, ten ale jeho kličku do bekhendu přečetl a dobrým zákrokem zachránil svůj tým.

Neproměněná šance mohla slovenského forvarda hodně mrzet, vzápětí totiž bylo vyrovnáno. Po střele hostujícího obránce vznikla před brankou Willa skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Jakub Orsava, jenž poslal kotouč za brankovou čáru - 2:2. Zanedlouho mohl vrátit vedení zpět na stranu Tygrů Lenc, puk po jeho teči ale těsně minul branku!

Tři minuty před koncem základní hrací doby byl za zdržování hry vyloučen brněnský Bartejs, což mohl být klíčový moment zápasu. Tygři ale bohužel přesilovku nevyužili, i když si vytvořili obrovský tlak. Osmnáct sekund před koncem třetí periody byl na druhé straně vyloučen Jelínek, Kometa početní výhodu do třetí sirény nevyužila, do druhého prodloužení v řadě však vstupovala s větším počtem hráčů na ledě.

Po minutě přesilovky putoval na trestnou lavici Ševc a Kometa měla k dispozici čtyřicet sekund početní výhody 5 na 3. Tu ale díky obrovské obětavosti Tygrů nevyužila! Vzápětí šly šelmy opět do čtyř, když byl vyloučen Ševc, ani tuhle přesilovku však Brněnští neproměnili v rozhodující branku!

V 70. minutě už ale bohužel Liberečtí inkasovali. Holík našel z rohu volného Petera Muellera, který z vrcholu kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Semifinálová série se tak do Brna přesouvá za vyrovnaného stavu.

„Dnes to byl opět vyrovnaný zápas, který byl hodně rozkouskovaný vyloučeními na obou stranách. Hodně jsme v prodloužení ztráceli síly tím, že jsme hráli hodně v oslabení. Nakonec rozhodla naše panika ve hře doprovázená naši nedisciplínou. Kometa dnes zaslouženě vyhrála.“

Kamil Pokorný
„Opět to dnes byl zápas hodný semifinále. Samozřejmě jsme si před utkáním řekli něco o včerejšku, chtěli jsme některé věci zlepšit. Po vyrovnané první třetině, ve které měla obě dvě mužstva skvělé šance, jsme od půlky zápasu byli podle mě lepší. Nešly nám dneska přesilovky, mohli jsme ten zápas rozhodnout dříve. Nakonec jsme ale zaslouženě vyhráli, stav série po dvou zápasech odpovídá tomu, co oba týmy předvedly.“