Střelnice v Chomutově. Junioři vyprášili tamní Piráty pěti zásahy

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Chomutov/Liberec - Juniorka Bílých Tygrů se vypravila na předehrávku kola na chomutovský led. V severočeském derby tak vyzvala držitele titulu z minulého roku. Liberečtí se do utkání dostávali zvolna, ale ve třetí třetině přidali a dohromady pět puků musel domácí gólman vytahovat ze své branky. Naopak ten tygří, Vít Vaněček, vychytal nulu a na třech získaných bodech má svůj velký podíl.

2. kolo, pondělí 06. října 2014
0:5
(0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 7. Hrníčko (Jedlička), 25. Huňa (Král, Havlas), 44. Zachar (Tržický, Jedlička), 55. Solenský (Huňa), 56. Hrníčko. Rozhodčí: Hodek - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 0:5.

Piráti Chomutov

Lukeš – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Dubeň, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Hlava

Vaněček – Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Pálek, Tržický – Babec, Hrníčko, R. Šír, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Zachar, Kačírek, Havlas, Heřmánek

Z úvodu zápasu vytěžili domácí přesilovou hru po vyloučení Tržického. Tu ale Piráti nezužitkovali a ke slovu se rázem přihlásil Liberec. V sedmé minutě utkání se hosté dostali do přečíslení, na jehož konci byl DOMINIK HRNÍČKO jeho přesná trefa do sítě – 0:1. Piráti se snažili odpovědět. Wágner za jízdy trefil rameno brankáře Vaněčka. Macháčkova střela posléze označkovala betony gólmana. Šťovíček naopak v kritickém okamžiku přišel o kotouč. I Liberec si připravil šance. V přesilovce číhal na dorážku Kačírek, pozorný Lukeš ho ovšem obral o gólovou příležitost. Před Koncem třetiny se chomutovský Hlava dostal k dobré šanci, ale místo odkryté klece trefil boční síť.

Piráti se snažili napravit prohranou první třetinu na začátku druhého dějství. Hlava dobře střílel, ale puk trefil rameno brankáře. Na druhé straně útočil Solenský, jeho střelu chytil Lukeš. Gól přinesla až dorážka JOZEFA HUŇY, který nikým nerušen poslal puk za záda brankáře – 0:2. Piráti se snažili srovnat jak skóre, tak tempo. Černý ostře pálil jen do náruče Vaněčka. Liberecký brankář pro jistotu přikryl kotouč nahozený na Jiruška. Dobře se prezentoval i Lukeš. Skvělým přesunem k tyčce a lapačkovým zákrokem zachránil svůj tým od další branky.

Ani do třetí třetiny nevstoupili domácí správnou bruslí. Na úvod byl vyloučen Macháček a Piráti se museli bránit. V přesilovce ovšem počkal na přihrávku MAREK ZACHAR a poslal puk přímo za záda brankáře – 0:3. Následujících deset minut se hra přelévala ze strany na stranu. Nepočetné šance jsme viděli na obou stranách. Liberec nechtěl ale nechat nic náhodě a v oslabení navýšil. V úniku snadno skóroval SAMUEL SOLVENSKÝ - 0:4. Chvíli poté přišla další změna skóre. DOMINIK HRNÍČKO sebral Pirátům kotouč a vystřelil. Původně silnou ránu zbavila razance hůl obránce, a puk padal pomalu mezi betony Lukeše. Ten kotouč ovšem propustil a kus černé gumy zajel za brankovou čáru - 0:5. Tím byl bodový zisk pro Liberec definitivně stvrzen a Severočeši odjížděli z SD ARÉNY spokojenější.