Střelecká aktivita nestačila. Tygři ve Vítkovicích ztratili body kvůli nízké efektivitě

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Juniorka si v zápase s Vítkovicemi nevedla vůbec zle, předvedený herní projev splňoval nejpřísnější kritéria, na bránu Dani dokonce naše mužstvo vyslalo čtyřicet ran. Nakonec však prohrálo 2:4, smolným hrdinou se stal Jiří Průžek, který sice vsítil branku, nicméně po jeho dvou trestech se měnilo skóre na opačné straně.

14.kolo, pátek 21. října 2016
(1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Malík (Raška, Štěpánek), 22. Štěpánek (Toman, Baláž), 46. Weintritt (Štěpánek, Spratek), 51. Raška (Hartmann, Malina) – 20. Beran (Klinger, Bělohorský), 41. Průžek (Jeník, Nezbeda). Rozhodčí: Mikula – Gebauer, Barteček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:40. Diváci: 156.

HC Vítkovice Ridera

Daňa – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek, Kosina

Žajdlík – Bednář, Turek, KLinger, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kačírek, Chlum, Bělohorský

Tygři do zápasu s Vítkovicemi nevstoupili nejlépe, již po třech minutách hry putoval na trestnou lavici Průžek. Samotný prohřešek sice potrestán nebyl, ale pouhou vteřinu po návratu libereckého útočníka na led se domácí prosadili. Gólové účty otevřel Zack Malík. Naše mužstvo ještě do konce první třetiny vyrovnalo. V početní výhodě se trefil pouhých sedmnáct vteřin před závěrečnou sirénou Lukáš Beran.

Ten tak mohl oslavovat svou vůbec první branku v dresu Tygrů během soutěžního utkání. Vítkovičtí si však vzali hned na začátku prostřední dvacetiminutovky své vedení zpět. Po přihrávce Tomana pohodlně skóroval Radim Štěpánek. Šelmy byly po celé utkání jednoznačně aktivnějším celkem, ale další branka dlouho nepřicházela.

Jednačtyřicet vteřin po druhé přestávce jako kdyby chtěl Jiří Průžek odčinit svůj trest na začátku zápasu. Veledůležitým gólem vyrovnal na 2:2 a misky vah byly opět ve stejné poloze. Ne však na příliš dlouho. Smolný nedovolený zákrok hrdiny předchozích okamžiků totiž poslal Tygry do početní nevýhody. Po rychlé kombinaci si připsal, jak se později ukázalo, vítězný gól zápasu Jiří Weintritt.

Liberečané se snažili manko dohnat, ale místo toho přišel další tvrdý direkt. Po pěkné akci se totiž prosadil Dominik Raška a zvyšoval již na 4:2 z pohledu domácích. Stejné skóre nakonec vydrželo až do závěrečné sirény. Tygři tak neukořistili ani bod a to i přesto, že soupeře výrazně přestříleli poměrem 40:23.

14.kolo, pátek 21. října 2016
(1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

HC Vítkovice Ridera