Starší dorostenci zdolali Písek, hattrickem se blýskl Kalfiřt

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Ve šlágru dorostenecké extraligy přivítali v pátek liberečtí Bílí Tygři IHC Písek. Základy k výhře položil domácí celek v první periodě, kterou ovládl třemi brankami. Nejvýraznější individualitou, která se podepsala pod výhru 4:2, byl útočník Jakub Kalfiřt, jenž zaznamenal hattrick.

5. kolo, pátek 21. září 2012
4:2
(3:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Kalfiřt (Škoda, Havlas), 7. F. Chlapík (Klinger, Belovič), 9. Kalfiřt (Havlas), 60. Kalfiřt - 27. L. Volf (Dudák), 59. Hanus. Rozhodčí: Hladík - Horinek, Grundler. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Stezka - Babec, Šťáva, Šír, Klinger, Havlín, Zedek, Divila - Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, F. Chlapík, Král, Gecko, Kratochvíl, Lakatoš, Škoda, Havlas, Heřmánek, Račický.

IHC Písek

Mazuch - Hájek, Hřebíček, Červinský, Horaždovský, Koutenský, Hanus - Schwamberger, Vlk, Dudák, J. Volf, Rod, Březina, Duchoň, Šuhaj, L. Volf, Marcilis, Točík.

Prvních dvacet minut zápasu mezi sousedy v tabulce rozhodně nebylo vyrovnaných, jako jejich bodový zisk. Liberečtí ze začátku sice tahali za lehce kratší konec provazu, velmi rychle ale situaci otočili. A během dvou minut se dostali do výrazného vedení.

Vše začal Jakub Kalfiřt, jenž síť rozvlnil pár vteřin po vypršení přesilové hry a otevřel skóre duelu. Krátce po jeho brance šli hosté znovu do čtyř a tentokrát liberečtí trestali ještě v početní výhodě. Filip Chlapík se podobně jako Kalfiřt nejrychleji zorientoval na brankovišti.

Dvouminutovka hrůzy ale pro Písek ještě nekončila. Po zblokovaní střely se do samostatného úniku dostal znovu Jakub Kalfiřt a bekhendovým blafákem se nemýlil. Další průběh prvních dvaceti minut přinesl už jen šanci Šíra, který ale, podobně jako na začátku třetiny Lukáš Volf na druhé straně, nedokázal z mezikruží zamířit jinam než do gólmanova náručí.

Do prostředního dějství se tak vstupovalo za poměrně jasného stavu 3:0. To začalo takřka stejně, jako to předchozí. Rychlým vyloučením a brankou v sedmé minutě svého trvání.

Tentokrát se ale radovali hostující hráči. Ti sice nevyužili ani jednu ze dvou přesilovek, které jim prvních šest minut přineslo, avšak skórovali krátce po skončení té druhé. Obdobně jako Tygři. Kotouč do branky dopravil Lukáš Volf, který měl na svědomí i jedinou vetší šanci svého týmu do té doby.

Po jeho brance ale kvalita hry celkem upadla. Ani jednomu z týmů se nedařily kombinace a nabídnuté přesilové hry připomínaly spíše trápení než výhodu. Jediné rozčeření těchto klidných vod přinesl znovu Lukáš Volf.

Ten se znovu ocitl u odraženého kotouče mezi kruhy, ovšem se šancí naložil jako s tou téměř identickou v první třetině. Trefit dokázal jen prostředek branky, kde byl připraven Stezka. To bylo ve druhé třetině de facto vše.

Do třetiny, která definitivně rozhodne o výsledku zápasu, tak vstupovali ve vedení znovu Tygři, tentokrát ale těsnějším.

Třetí třetina se po ospalejší druhé, znovu vyšvihla na úroveň první a k vidění byl skvělý hokej. Co se šancí týče, oba celky si jich připravily přibližně stejně. Ta první přišla před brankou hostí. Škoda ale z blízkosti nedokázal Mazucha přehodit. Krátce na to se na stejného muže řítili Havlas s Kalfiřtem. První jmenovaný řešil přečíslení střelou, mezi betony ale kotouč neprocedil.

Poté se ke slovu dostali i hosté z Písku. Po jedné z tlačenic na brankovišti se už hráči dokonce radovali, jejich radost ale přerušil rozhodčí, který rozpažil a branky tak dle všeho docíleno nebylo. Největší šancí, která neskončila brankou, ale bylo bezesporu trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu Zedka. Schwamberger ale se střelou mezi betony neuspěl.

Závěr zápasu byl ve jménu píseckého tlaku, který nakonec i vyústil ve snížení. Po odvolání gólmana, se při hře v šesti prosadil Vladimír Hanus, který vyšťoural kotouč z chumlu na brankovišti.

Tlak pokračoval, ovšem další útoky na svou svatyni liberečtí už vydrželi. Pouhou vteřinu před vypršením času pak definitivně stvrdil výhru domácích Jakub Kalfiřt. Ten se trefil potřetí v zápase a zkompletoval tak hattrick.

Souboj dvou nejlepších týmů tabulky tak skončil výhrou domácího Liberce, který se dostal na první místo, právě před Písek.