Starší dorostenci se v Budějovicích dostali do čela tabulky

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Miroslav Mayer

Mladí Bílí Tygři se po lehounkém čtvrtečním domácím klopýtnutí s Letňany, které porazily až po nájezdech, vrátili v Českých Budějovicích do tříbodového standardu. Mladý celek tak nenašel přemožitele už v sedmém zápase za sebou, naposledy prohrál doma právě s Českými Budějovicemi. Třemi body se do dnešního zápasu zapsal Dominik Hrníčko, zatímco Josef Suska vstřelil vítězný gól 26 vteřin před koncem. Touto výhrou se navíc liberecký celek dostává do vedení v Extralize staršího dorostu.

10. kolo, sobota 08. října 2011
3:4
(2:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kutiš (Ruda, Pašek), 16. Záhora (Kadlec, Žáček), 43. Škopek (Rob, Bílek) - 15. Hrníčko (Beránek , Belovič), 33. Procházka (Belovič), 37. Hrníčko, 60. Suska (Hrníčko). Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Němec. Vyloučení: 4:3, navíc Langhammer 5+OK. Využití:1:1 . V oslabení: 0:1.

Banes Motor Č. Budějovice

Gába - Škopek, Ťoupal, Kutiš, Piegl, Žáček, Malovec, Kadlec - Švec, Bílek, Rob, Krátoška, Pašek, Ruda, Mareš, Záhora, Prokeš, Suchánek, Šesták, Vácha.

Sobotka - Návrat, Erlebach,Mrázek, Slavík, Arlt, Beránek, Pyrochta, Pálek - Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Belovič, Havlas, Škoda, Langhammer, Žďárský, Račický, Procházka, Suska, Zacha.

Zápas začal netradičně ve 12.00, ale rozhodčí se dostavili až za jedenáct minut. Prodleva naštěstí neměla na výkon obou týmů žádný vliv. První třetina byla odehrána ve vysokém tempu a k vidění byl špičkový dorostenecký hokej dvou týmu, které jsou v tabulce vysoko. Přestože se hrálo útočně a rychle , tak první střela na branku byla k vidění až po třech minutách hry.První velkou šanci měl o dvě minuty později Švec, který jel na Sobotku a pokoušel se ho rozhýbat a to se mu nepovedlo. Domácí měli i možnost hrát přesilovku pět na tři a čtyři na tři, ale největší šanci měl Ťoupal, který si najížděl na přihrávku z modré a z první trefil Sobotku. Hned po přesilovkách se pokoušel Bílek najít skulinu u Sobotkovi tyče, ale ten si ji hlídal dobře. Při další přesilovce domácích ujel nejprve hostující Havlas, ale svůj nájezd zakončil střelou vedle. Hned domácí otočili hru a Michael Kutiš prostřelil Sobotku a domácí vedli. Tygři odpověděli hned vzápětí, když hráli přesilovku pro změnu oni. Od modré pálil Beránek a jeho střelu vyrazil Gába před volného Dominika Hrníčka a ten pohodlně doklepl puk do branky. Za několik chvil tvrdě střílel Zacha a Gába puk s potížemi vyrazil, ale z rychlého protiútoku se dokázal prosadit Martin Záhora a opět Českobudějovičtí vedli. Do konce třetiny se hrálo útočně na obě strany, ale další branka nepadla. Jihočeši tak vedli 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili Tygři v přesilové hře, ale nedokázali ji využít. Přesto přesilovka trochu předznamenala průběh hry. Tygři přeci jen trochu přidali a domácí museli častěji čelit jejich útokům. Nejprve Gábu prověřil Suska, ale Gába ramenem vyrazil nad branku. Pak měl možnost Zacha, ale měl puk na dlouhou hůl a domácí obrana ho odzbrojila. Hokej byl v této fázi plný kontaktů a rychlých protiútoků. Přesto měli Tygři více šancí. Gába musel čelit střelám Žďárského, Beloviče a Susky, ale dařilo se mu střely vyrážet. Pak se z jednoho rychlého výpadu povedlo Tygrům vyrovnat. Belovič přihrál puk z poza branky na Iva Procházku a ten v blízkosti před Gábou doklepl puk do branky. Hned vzápětí byl vyloučen Langhammer na pět minut plus do konce zápasu a Jihočeši mohli přidat další branku. Jejich tlak byl drtivý. Tygři nevěděli kam dříve skočit. Sobotka ovšem všechny pokusy Roba, Bílka i Švece vychytal. Domácí hráli na hranici rizika a to se jim nevyplatilo. Rob ztratil na modré puk a Dominik Hrníčko jel sám na Gábu a svůj nájezd v klidu proměnil. V poslední minutě chyboval Piegl a na Gábu jel pro změnu Procházka, ale Gába chytil a držel naděje domácích na vyrovnání. Po druhé třetině vedli Tygři 3:2.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Petr Škopek vystřelil hned po buly od modré čáry po ledě a jeho střela skončila v síti. Další část zápasu byla hodně chudá na střely. Oba týmy předváděli náznaky šancí, ale hned v zárodku se je dařilo likvidovat. Celkově byla hry vyrovnaná, ale pro diváky již méně atraktivní. Domácí šance měl Rob, když nejprve jeho bombu vyrazil Sobotka helmou do sítě a pak mu jeho další lehká střela vypadla z lapačky, ale puk šel mimo branku. Tygři sice hráli před Gábou, ale většinou se k zakončení nedostali. Po delší době se do šance dostal Zacha, který si sjel na přihrávku, ale trefil dobře postaveného domácího gólmana.Tygři nakonec dokázali dát branku a zápas ukončit před prodloužením. Před Gábou se zorientoval Josef Suska a dvacet šest vteřin před koncem zápasu rozhodl. Domácí si vzali oddechový čas a odvolali brankáře, ale poslední šanci měli po střele Škopka, když puk neměl Sobotka pod kontrolou a rozhodčí přerušili hru. Tygři tak oplatili Jihočechům porážku z prvního zápasu a vedou tabulku s náskokem jednoho bodu před Jihočechy.