Starší dorostenci i přes nepovedený úvod naplno bodovali, vyloupili Hradec Králové

Date of publication Author Lukáš Šonský, Martin Doležal

Hr. Králové/Liberec – Starší dorostenci napravili zaváhání proti jihlavské Dukle, na kterou před domácím publikem nestačili. V rámci sedmého kola vycestovali do Hradce Králové, na východě Čech brzy ztráceli dvě branky. Duel ale dokázali zvrátit ve svůj prospěch, hattrickem se blýskl Dominik Hrníčko.

7. kolo, pátek 28. září 2012
3:6
(2:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Musil (Gančarčík, Voženílek), 7. Matouš (Wolf, Jaroš), 41. Gančarčík (Voženílek, Novotný) – 13. Škoda (Šťáva), 14. Hrníčko (Chlapík, Šír), 39. Hrníčko (Klinger), 41. Havlas (Kalfiřt), 44. Hrníčko (Chlapík), 56. Havlas (Škoda). Rozhodčí: Barek – Holeček, Plch. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 77. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.

Královští lvi Hradec Králové

Müller - Klust, Skála, Hofman, Novotný, Matějček, Bezděk – Musil, Matouš, Jaroš, Gančarčík, Wolf, Voženílek, Šeps, Jebavý, Šeda, Pilař.

Stezka (od 7. Hosnedl) – Šťáva, Šír, Klinger, Arlt, Havlín, Kupčík, Zedek, Divila – Babec, Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Chlapík, Král, Gecko, Lakatoš, Škoda, Havlas, Heřmánek, Račický.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří již ve třetí minutě zužitkovali přesilovou hru. Gančarčík se aktivním napadáním zmocnil kotouče a z levé strany si najel k brance, kde svojí přihrávkou před brankoviště vybídl Michala Musila, který měl snadnou práci a puk tečoval do branky za bezmocného Stezku – 1:0.

Ačkoliv byl Liberec aktivnější, inkasoval brzy znovu. Wolf skvěle obelstil dva protihráče a přihrávkou napříč pásmem našel Matěje Matouše, který svou střelou z mezikruží nedal Stezkovi šanci – 2:0. S výsledkem nebyli Liberečtí vůbec spokojeni a snažili se nalézt nějaký impulz, který by zvrátil výsledek v jejich prospěch, a tak došlo ke změně brankařů. Stezku nahradil Lukáš Hosnedl.

A Liberec rázem mohl snížit. Hrníčko si dobře najel k Mülerrovi, ale svojí bekhendovou kličkou na něj nevyzrál. Ve 13. minutě však už dokázali hosté vytěžit přesilovou hru v kontaktní gól. Šťáva vyslal střelu od modré před branku Müllera, kde svojí tečí Robin Škoda snížil stav utkání na 2:1.

Přestřelka v první třetině pokračovala, bohužel pro domácí vyrovnáním. Chlapík vyzrál na hradeckého beka, přihrávkou vybídl Dominika Hrníčka, a ten se před domácím brankářem nemýlil – 2:2. Domácí se snažili vrátit zpět do hry, ale tvrdou střelu Matouše zachránil skvělým zákrokem Hosnedl, jenž ukryl kotouč do lapačky. A tak do kabin odcházely týmy za nerozhodného stavu.

Zajímavá situace se odehrála na začátku druhé třetiny. Hradecký obránce chtěl zastavit Babece, ale místo něj trefil rozhodčího. Ten se chvíli svíjel v bolestech, naštěstí si to nevzal osobně. Náraz ustál a mohl tak nadále pokračovat. V následné akci mohli domácí strhnout vedení zpět na svojí stranu. Do přečíslení se dostal Voženílek s Hofmanem, druhý jmenovaný ovšem svou střelou síť nerozvlnil.

Hradečtí nedokázali zužitkovat ani situaci z 27. minuty, kdy měli více než minutu příležitost přesilovky 5 na 3. Největší šanci měl Pilař, ke kterému se odrazil kotouč před prázdnou branku, ale nestihl se zorientovat a o puk přišel.

Nutno podotknout, že Hradec byl mnohem aktivnější než Liberec, svou kombinací mátl obránce, ale špatná koncovka nepřinesla kýženou branku. V polovině zápasu aktivita obou celků upadla. Hra se přelévala ze strany na stranu a nepřinesla příliš atraktivní hokej. Za zmínku stála akce z 37. minuty, kdy se před Müllerem zjevil osamocený Havlas, ale puk nedokázal propasírovat do branky.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za nezměněného stavu, Liberec dokázal otočit vývoj utkání. Ve 39. minutě svou svižnou střelu do levého horního růžku rozvlnil hradeckou síť Dominik Hrníčko potřetí – 2:3.

Do třetí periody nastupovali Hradečtí s nadějí, že se jim podaří co nejdříve vyrovnat, ale vše bylo jinak. Hned po příchodu z kabin Liberec dokonce v oslabení zvýšil svůj náskok. Přečíslení dva na jednoho dokázal využít krásnou kombinací Vojtěch Havlas společně s Jakubem Kalfiřtem. Prvně zmiňovaný dostal přihrávku před prázdnou branku, kde již neměl problém zakončit – 2:4.

Domácí se ale nechtěli vzdát bez boje! Jen o pár vteřin později byl David Gančarčík natolik důrazný, že v brance skončil puk včetně Hosnedla – 3:4. A s góly se roztrhl pytel. Zatímco ve druhé části hráči své šance nevyužívali, ve třetí třetině bylo všechno jinak. Ve 44. minutě Chlapík vyslal do brejku Dominika Hrníčka, který ujížděl sám na Müllera. Tváří v tvář nalezl skulinu mezi jeho betony a svým dokonaným hattrickem vrátil hostům dvoubrankové vedení – 3:5.

Hradec Králové se s výsledkem snažil něco udělat, ale přes dobře rozestavěné obranné pásmo Libereckých se jen velice těžce dostával k větší příležitosti. Hosté měli naopak střední třetinu často volnou, protože domácím nezbývalo příliš času a soustředili se především na útok.

Hřebíček do hradecké rakve tak zatloukl Vojtěch Havlas. V mezikruží dostal přihrávku a svou forhendovou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:6. Bílí Tygři si výsledek již pohlídali a odvezli si domů zasloužené tři body. Domácí mohli litovat především ztraceného slibného náskoku 2:0 a nevyužitých šancí ve druhé části.