Reportáž

Starší dorost nestačil na Písek a prohrál potřetí v řadě

Písek/Liberec - Starší dorostenci Bílých Tygrů nestačili v 18. kole na jihu Čech na Písek a prohráli 4:6. Severočeši prakticky celé utkání dotahovali, ovšem třetí porážce v řadě zabránit nedokázali. V zápase se dvěma góly blýskl Jakub Kalfiřt.

V úvodní minutě utkání nebezpečně dorážel před libereckou brankou Vlk, brankář s Tygrem si při svém prvním zákroku počítal úspěšně, když vykopnul puk betonem. O pár okamžiků později o sobě dali domácí opět vědět a po akci v přečíslení střílel Indrák, Sobotka byl také v tomto případě úspěšný.

Stejný hráč Písku se prosadil až z další šance. Domácí vyhráli vhazování před brankou Liberce a Miroslav Indrák z mezikruží zakončil mezi betony hostujícího brankáře. Písečtí hráli s nasazením a v první části měli více ze hry než soupeř. Navýšit náskok Jihočechů mohl v závěru úvodního dějství Vlk, hosty ale v důležitý moment podržel brankář Sobotka.

Druhou část odstartovali aktivněji hosté. V úvodních vteřinách hry střílel z kruhu Mrázek, Mazuch v prvním vážnějším ohrožení obstál. Nakonec se Liberečtí ale přece jenom dočkali. Marek Langhammer uplatnil důraz před píseckou brankou a přinutil Mazucha k první kapitulaci. Písečtí se nenechali obdrženou brankou zaskočit. O minutu později ještě zachránila Sobotku pravá tyč, při další šanci domácích už se ale červené světýlko za libereckou brankou rozsvítilo.

Indrákovu střelu Sobotka vyrazil před sebe a nikým nepokrytý Jan Březina z brankoviště dopravil puk do sítě. V čase 34:55 domácí odskočili do dvoubrankového vedení. Miroslav Indrák prostoupil s pukem mezi dvěma obránci Liberce a kličkou do forhendu si vychutnal hostujícího brankáře, přičemž upravil na 3:1.

Ani to však nebylo ve druhé části vše. V samotném závěru prostředního dějství se Tygři nadechli k důležité kontaktní brance. Druhé branky v utkání hráči Liberce docílili využitou přesilovkou. Dlouhý našel přihrávkou zpoza brány Jakuba Kalfiřta, který ranou z první nejprve mířil do Mazucha, z dorážky se však již nemýlil.

Přetahovaná pokračovala také ve třetí části. Na 4:2 zvýšil domácí Patrik Březina, který uplatnil důraz před libereckou bránou. Také tentokrát si ale Tygři připravili rychlou odpověď a po dorážce zblízka z hole Josefa Susky byl rozdíl opět nejtěsnější.

Průběžný stav 4:3 setrval do poloviny 52. minuty. Po křížné přihrávce útočným pásmem Písku usměrnil touš za záda Sobotky povedenou střelou golfovým úderem Milan Hřebíček a pátá branka domácích byla na světě. Ještě také v tomto případě hosté dokázali bleskově zareagovat a když se podruhé v utkání prosadil hostující Jakub Kalfiřt, dal se očekávat dramatický závěr.

Ten lépe zvládli domácí a pět vteřin před závěrečnou sirénou pečetil vítězství Píseckých ranou do opuštěné klece Davi Bernad. Písek tak na vlastním ledě poradil Severočechy.

Naši partneři

Generální partner
Generální partner