Skvěle! Tygři ve Varech smazali dvoubrankové manko a v nájezdech dokonali obrat

Date of publication Author Jan Kousal

Karlovy Vary/Liberec - Svěřencům Filipa Pešána se v lázeňském městě se dlouho nedařilo vyzrát na domácí obranu a ve druhé třetině prohrávali už 0:2. Tygři ale ukázali svou sílu, ztrátu smazali a v samostatných nájezdech dokonali obrat. Rozhodl nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil.

33. kolo, neděle 06. ledna 2019
2:3sn
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 12. Sičák (R. Vlach, T. Mikúš), 24. Flek (Gríger, T. Rachůnek) – 25. J. Vlach (M. Zachar, Ševc), 34. P. Jelínek (L. Krenželok), rozh. náj. Kvapil. Rozhodčí: Svoboda, Hejduk – Lhotský, Malý. Vyloučení: 6:7, navíc Filippi (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 698. Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – O. Beránek, R. Vlach, Kohout – J. Černý, Skuhravý (C), Gorčík – T. Mikúš, Balán (A), Lapšanský

Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Havlín – Birner, Redenbach, L. Hudáček – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, Ordoš, M. Zachar – J. Vlach, Valský, P. Jelínek (C)

Liberečtí nezačali na západě Čech vůbec zle a nad svým soupeřem si udržovali střeleckou převahu. Byl to ale obránce Energie Vladimír Sičák, kdo se postaral o první a zároveň jedinou branku úvodního dějství. Zkušený zadák si sjel od modré až do předbrankového prostoru, odkud nasměroval za Willova záda milimetrový pas svého spoluhráče Romana Vlacha.

Po přestávce se obrázek hry příliš nezměnil. Karlovarský gólman Novotný měl i nadále více práce, jenže puk ze sítě musel lovit Will. Gríger zavezl kotouč do útočného pásma, nabil Jakubu Flekovi a ten nekompromisně propálil libereckého gólmana.

Šelmy se však dokázaly rychle zmátořit. Po sedmadvaceti sekundách totiž přispěchala s gólovou odpovědí čtvrtá útočná formace. Zachar přihrál Jaroslavu Vlachovi, jehož rána ukončila Novotného neprůstřelnost. Severočeši pak dokonce i vyrovnali, když rychlé přečíslení zakončil pod horní tyč Petr Jelínek.

Ve třetí části bylo k vidění velmi málo šancí. Oba týmy marně čekaly na chybu soupeře, ale žádná opravdu zásadní nepřišla. Novotný s Willem se překonávali, za svá záda nic nepustili, a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení dostaly oba dva celky dobrou šanci v podobě přesilové hry. Tygři přenesenou výhodu ze závěru základní hrací doby využít nedokázali a sami se pak nevyvarovali dvou vyloučením. Obě oslabení však Liberec ustál, takže utkání dospělo až do nájezdů. V nich se hokejistům z Podještědí podařilo dokonat obrat. Vítězný nájezd obstaral Marek Kvapil.

Tomáš Mariška
„Dneska jsme získali bod s lídrem extraligové tabulky, což je pro nás velmi pozitivní. Ještě pozitivnější je výkon, který dneska naši hráči předvedli a za který šla velká pochvala do kabiny. Liberec je suverénně nejvíc ofenzivní tým extraligy, ale my jsme dokázali na hraně svých sil a obětavosti čelit jejich tlaku a ještě si vypracovat několik slibných šancí a příležitosti. Vytvářeli jsme si velmi dobré pasáže a šance, které se nám měly ovšem dařit trochu lépe proměňovat, ale nedali jsme je. Konec zápasu byl emocionálně vyhecovaný z obou stran, přelévalo se to nahoru dolů. Nepodařilo se nám vstřelit branku ani na konci základní části, ani na konci prodloužení. V nájezdech se pak ukázala ofenzivní kvalita soupeře, kdy oni vstřelili dvě branky, my jsme nedali žádnou. Diváci i my bychom si představovali větší bodový zisk, ale získat bod s Libercem je pro nás vždycky cenné.“

Filip Pešán
„Nás během 24 hodin čekali dva extrémně brusliví soupeři, znali jsme sílu domácího týmu. Ze začátku jsme hledali koncentraci, protože hrát dva zápasy takto krátce po sobě není jednoduchá věc. Jsem rád, že jsme tu koncentraci během zápasu našli a našli i cestu, jak domácí tým porazit.“

33. kolo, neděle 06. ledna 2019
2:3sn
(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky